Svatá rodina (festivalový název)

• Itálie

The Wholly Family

Krátkometrážní / Drama

Itálie, 2011, 20 min

Terry Gilliam

Terry Gilliam

Nicola Pecorini

Stále je to ten starý dobrý Terry. Nápaditý, bizarný a v konečnom dôsledku divácky prístupnejší, než keby sa jednalo o Lyncha. Jediná chyba sú postavy. Plytké, nesympatické a neschopné uhrať čokoľvek. Pieroti boli výborný. Ale od režiséra Terryho formátu očakávam film, ktorý bude úplne iný ako čokoľvek na čo som zvyknutý. Také mu idú najlepšie.(12.1.2014)

Výletů do říše fantazie Terryho Gilliama není nikdy dost. A také na tenhle se někdy s radostí vydám znovu.(11.10.2015)

Poněkud morbidní, ale dobré.(30.1.2018)

Hezký příběh, bohužel však tak darebně natočený, že leckteří amatéři už udělali film mnohem lépe. Slabší Gilliamova chvilka, protože jeho předešlé počiny jsou na úrovni.(14.10.2012)

Nejujetější reklama na špagety, co kdy byla natočena. Jenže to asi nebyl tak úplně Gilliamův záměr. Když se dvanáctiletý Ježíš ztratil v Jeruzalémě, možná to vypadalo podobně. Ještě že tenhle příběh nikoho neinspiroval k založení masové náboženské organizace. Už tak mám co dělat, abych nepodlehla kultu Brianovy tykve.(18.8.2013)