Toy Story 4: Příběh hraček

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 100 min

Není to tak svěží jako jednička, vtipné a našlapané jako dvojka, ani emotivní jako trojka. Našlo si to však svou vlastní notu, na kterou to hraje natolik umně, že... Že nelze než prohlásit, že Pixar se svou nejlepší sérií loučí s nebývalou ctí i kvalitou. A je to o to úctyhodnější, že tak v rámci téže série činí již podruhé a přitom se neopakuje. Výtka směřuje snad jedině k tomu, že s výjimkou Woodyho je původní osazenstvo sice přítomno, ale ani ne tak na druhé jako spíše třetí koleji. To už by pomalu bylo lépe, kdyby tam vůbec nebylo.(9.8.2019)

9/10. Vyspělý epilog ke geniální trojce o smíření se s nevyhnutelným. Završení příběhu v té nejlépe možné podobě - osobnější, hloubavější a emocionálně barvitější animák, který zaručeně osloví každou generaci. Takhle se dámy a pánové dělá sequel. Neskutečná práce! Více: https://www.youtube.com/watch?v=yOswj38z02M(10.8.2019)

Uf! Toy Story i po čtvrtém díle zůstává jedinou smysluplnou pixarovskou sérií. Technická stránka jako vždy bravurní, ale co potěší ještě více, a je to skoro na zamáčknutí slzy, že po delší pauze Pixar vypráví, protože je co vyprávět, srší nápady a nebojí se občas "uhnout" (některé nečekané vtípky, rozřešení některých postav apod.). Pátou hvězdičku nedávám, protože je to až moc rychlé a stopáž bohužel nebyla ke všem postavám spravedlivá.(9.8.2019)

"Ať to není zbytečné, ať to není zbytečné," říkal jsem si než film začal. Ale jakmile začal, už jsem na to nemyslel. Došlo mi, jak moc mi tenhle svět scházel, a postupem času se ukazovalo, že po uzavření Andyho příběhu v minulém dílu se tentokrát nejspíš uzavře Woodyho příběh a všechno to působilo přirozeně a logicky - žádné nastavování kaše, ale plnohodnotné pokračování / epilog. Na známé postavy se vsadilo stejně jako na nové a výsledek je fajn, emoce všeho druhu jsou přesně tak působivé, jak to Toy Story vždycky umělo, o úžasné animaci asi nemá smysl psát. Vyzdvihnout ovšem musím opět bombasticky dobrodružnou i melancholickou hudbu Randyho Newmana (těším se na český dabing, protože písně nazpíval Michal Prokop). Nebylo to zbytečné, bylo to krásné.____P.S. Zklamalo mě ale, že Pixar tentokrát vynechal předfilm. Proč?(9.8.2019)

80% - 4*(18.8.2019)

S Toy Story mám jednoduchý vztah… je to má srdcovka, se kterou jsem prožil ta nejradostnější dětská léta a zůstala se mnou i během dospívání, tudíž má očekávání byla na maximu a popravdě řečeno, jsem malinko v rozpacích. Úroveň animace je samozřejmě dechberoucí a vidět po letech své staré oblíbence je fajn, ale tentokrát se tvůrčí tým vydal poněkud odlišnou cestou, než bych já osobně čekal a ocenil a ne vše tentokrát funguje na 100%. Nejnovější přírůstek série hraje s existenciálními rozvahami na vážnější notu a nové postavičky v čele se záporačkou Gábinkou nejsou zdaleka tak zábavné jako Woodyho stará parta, která je tentokrát vesměs upozadněna vůči příběhu našeho oblíbeného kovboje a Pastýřky, a to mě upřímně mrzí ze všeho nejvíc. Jediný, kdo dostal nezanedbatelné místo v příběhu, je Buzz, který se ale chová nezvykle podivně… Přestože jsem z toho během sledování neměl nejlepší pocity, závěr mě utvrdil v tom, že se o zcela zbytečné pokračování nejedná a ve své podstatě do série dokonale zapadá, protože i Woody, který započal svou cestu před neuvěřitelnými čtyřiadvaceti lety, si svůj pomyslný happy-end přeci jen zaslouží (spolu se závěrem trojky emocionální vrchol celé série) a já můžu být jen rád, že jsem u toho mohl být od úplného začátku. Při pohledu na generické sequely Aut a Příšerek mám i přes veškeré své výhrady ohromnou radost, s jakou pečlivostí a chladnou hlavou si s touto kvadrilogií v Pixaru poradili.. Takto kvalitní sérii, která sahá až do 90. let, tu prostě nemáme a ruku na srdce… byl by to vlastně zázrak, kdyby si čtvrtý díl udržel vysoce nastavenou laťku předešlými filmy :-) 7/10 (Toy Story series: Toy Story 8/10 Toy Story 2 10/10 Toy Story 3 9/10)(18.8.2019)

Jestliže předchozí díly Toy Story nesly především náklad chytré zábavy, čtyřka je náloží emocionální ... Jakože fakt. Plnohodnotný sequel, který po bezchybné trojce budil dojmy nadbytečnosti, ale nakonec zvládl bravurně završit vývoj titulní postavy Woodyho, bavit žánrovými úskoky (když se ve starožitnictví spustila hudba z Osvícení, popadla mě cinefilní extáze), smysluplně zapojit nové aktéry v rámci rozvíjení myšlenek minulých filmů a přijít s finále, které mi svou citovou uvěřitelností vyrazilo dech. Přestože jsem trochu skuhral nad paběrkováním oblíbených vedlejších postav, Příběh hraček tímto považuji za definitivně zkompletovaný a nejkrásnější v celé animované historii. A že se k němu budu opakovaně vracet, o tom není žádných pochyb. 90%(12.8.2019)

Krása. Skoro som vytopil slzami kino. Toy Story 4 nie je žiadnou revolúciou, ale to čo od neho očakávaš funguje takmer dokonale. Počiatočný dojem zbytočnosti pokračovania v dokonale uzavretom príbehu sa postupne vytráca a tvorcovia si ťa jemnými cestičkami dostávajú na svoju stranu. Baví, dojíma, poučí a ani chvíľku nenudí. To nie je taká samozrejmosť ako by sa pri súčasnej tvorbe mohlo zdať. Jediné, čo chýba je niečo, čo sme nikdy nevideli. To je síce pri štvrtej časti série pochopiteľné, no aj trojka dokázala prísť so scénou v spaľovni, ktorá v určitej miere redefinovala, koľko adrenalínu detský divák znesie. Ale aj tak je to paráda. Podobne vydarených a suverénnych kúskov tu tento rok mnoho nebolo. Chlapci z Pixaru sú proste stále frajeri. 9/10(7.8.2019)

Krásný uzavření série a hlavně Woodyho linky. Trochu zamrzí že mimo Woodyho, Bo Peep a Buzze mají ostatní staří známí hodně málo prostoru, ale všichni nováčci potěší a závěr emocionálně funguje nejen v rámci nostalgie. Srdeční záležitost.(8.8.2019)

Toy Story 4 si ma získavala pomalšie, asi najpomalšie zo všetkých top Pixaroviek, nakoniec sa jej to ale podarilo. Tvorcovia majú totiž všetko opäť perfektne premyslené a smerujú k jasnému, logickému koncu. Hračky v tomto fikčnom svete sú v podstate najtragickejšie bytosti, pretože nestarnú, kdežto ich milovaní, rozumej deti, áno a musia sa stále prispôsobovať novým podmienkam. A asi preto sa dá Toy Story nakrúcať donekonečna, čím môžem parafrázovať aj Buzzov výrok na margo pocitu z tohto filmu a vlastne aj celej série. Hračky ale zrejú vo vnútri a ak boli v jednotke povedzme že puberťáci, teraz sú už dospelí ľudia. Ono tá nesmrteľnosť je predsa len z istého uhla pohľadu prekliatie, pretože za význam svojho bytia musíte stále nanovo bojovať.(10.8.2019)

Snad možná nejlepší Toy Story. Krásně zakončený příběh Andyho, skvělá animace a nové postavičky, včetně Forky, úplně boží. 5*(2.7.2019)

Tak jsem s dětmi a přítelkyni navštívil pro mě nejlepší animovanou seriu od mého dětství a.... no zkrátka to byla nádhera.Když bych to měl trochu rozvést,tak musím říct,že po třetím dílu ,který byl opravdu parádní jsem s napětím očekával s čím pixar,které je pro mě to nejlepší studio na animované pohádky přijde.Tento v pořadí čtvrtý díl je docela odlišný od těch prvních tří,ale nic to neubírá na umění ,které tu tvůrci stvořili.Na dokonalou animaci i v těch nejmenších detailech,je to neskutečná krása se jen kochat co vše v té pohádce uvidíte.Už v prvním díle jako malej špunt jsem s dětskýma očima a otevřenou pusou zíral a nevěřil vlastním očím té kráse jak oživnou hračky a nic se na tom nemění ni po 25 letech kdy už v roli otce na to jdu se svými dětmi.Co se týče příběhu tak aniž bych něco prozrazoval tak musím souhlasit co jsem někde četl a to,že ten příběh ma neskutečně velké srdce a i jako dospělý divák zde budete mít slzu na krajíčku,kor jestli jste s těmito pohádkami vyrostli.Konec je pro mě trochu nečekaný a svým způsobem i trochu smutný,ale vlastně to dobře dopadne a v hlavě se vám odehrají všechny ty příběhy co jste s Woodym,Buzzem atd zažili.Hned na první dobrou si i oblíbíte všechny nové postavy ,které krásně zapadli mezi už starší hračky.Tvůrcům se i na po čtvrté povedl mistrovský kousek a jsem moc rád,že něco jako příběh hraček kdy vznikl a kdo víc,třeba někdy bude i další díl :-) Za mě jednoznačně doporučuji,jeden z nejlepších filmu letošního roku a myslím,že i po čase se vždy bude líbit..Za mě celkově 90 % a pět hvězd.(9.8.2019)

Kino Čáslav - Zajít na to se synkem o deštivém dni, je dobrý nápad. Příběh je pěkný, bohužel 3D, díky kterému je obraz podstatně tmavší, výsledný dojem kapánek kazí. Přece jen Toy Story je plný veselých barev. Každopádně je to pěkně udělané a pro děti dobře naservírovaná dávka napětí a emocí. Postrádal jsem však větší dávku humoru. Jsem zvědav, kam se hodnocení posune. Po pár stovkách hodnocení jsme na 87% a 229. nejlepší film. Za mě silnější průměr. 70% (with A.)(10.8.2019)

Hned po prvních pěti minutách jsem bulel jak želva a říkal si, že jestli takovej bude celej film, asi to nerozdejchám. Bohužel čtyřce relativně brzy došel dech a i když je koukatelná, nakonec jsem zklamaný.(10.8.2019)

• Pierre

Toy Story je zkrátka legenda a kult. Můžu mít na jednotlivé díly různé názory, můžu si říkat, že se Pixar přeceňuje, ale to je tak všechno, co s tím můžu dělat. Vždyť jednička je revoluční, dvojka děsně vtipná a trojka nádherně nostalgická, emotivní a všechno krásně zakončuje. Čtyřka tedy byla naprosto zbytečná. Těšil jsem se, ale měl jsem obavy, které se bohužel naplnily. Je sice fajn potkat se po devíti letech se starými známými. Jenže ouha! Film je prakticky jenom o Woodym. No a ostatní geniální vedlejší hračky jsou odsunuty, ne na druhou, ale na desátou kolej. O nějakém větším prostoru pro miláčka pana Brambůrka, Rexe, Slinkyho nebo Čunče jsem si mohl nechat jenom zdát ( paní Brámburková za celou dobu snad ani nepromluví, což je fakt dost smutné.) Buzz Rakeťák se zase celou dobu chová naprosto hloupě a divně. Hlavní Woody je otravný až na půdu a na konci se zachová tak zbaběle, že bych ho nejradši poslal poštou do Ruska. Závěr celkově je neuvěřitelně debilní a naprosto popírá dosavadní princip celé série. Ne, že by dění předtím bylo lepší. Toy Story byla dřív inteligentní podívaná pro celou rodinu. Tohle je hloupý výblitek s hromadou barviček, ale bez duše, srdce, charismatu, pořádného příběhu a tahu na branku. Humor je pod úroveň předškolkových dětí, z Pastýřky udělalli emancipovanou potvoru a příběh už je hrozně ohraný. Ať si Mirka Spáčilová a další recenzenti řikají, co chtějí já spokojen nejsem ani zdaleka. Toy Story budu muset pořád vnímat jako trilogii a tuhle tu věc ignorovat. No hlavně, že penízky se sypou. Snad alespoň nehrozí páté pokračování, nerad bych šel do odpadu(8.8.2019)

No bolo to ťažké rozhodovanie, ale predsa len muselo dospieť ku koncu. Maximum by bolo veľa, štyri sú málo. Ako teda ohodnotiť? Skúsim to napísať. Táto pixarovská značka, je branou tak akosi zrejme. Nemôže to byť fiasko, proste také niečo vo vesmíre neexistuje. Robia na tom machri, ktorý majú totálny bullseye a majú to všetko pod kontrolou. Predsa len sme všetci ľudia a pre Disneyho nepracujú komiksový superhrdinovia, ale ľudia z mäsa a kostí. Námety prichádzajú a odchádzajú a občas to proste príde. Únava, jedno malé zívnutie, ktoré proste dá všetko najavo. S TOY STORY som neskončil a verím, že ani samotný tvorcovia, len by sa mali viac prespať ( tým nemyslím dĺžku spánku, ale jeho zdravosť ) a opäť prísť s príbehom, ktorý zo mňa nevypustí len pár sĺz a smiechu, ale celé kanóny. Teda ako minule.(8.8.2019)

Těch 100 minut je nabitých tolika originálními nápady a nově příchozí postavy (Vidlík mě zase tolik nebral, ale králík s kuřetem bodovali na celé čáře) krásně zapadly do původního kolektivu. O animaci samozřejmě nemá cenu vůbec mluvit, každičký detail (napadá mě třeba "nedůležité" listí v parku) je vykreslen k naprosté dokonalosti. Musela bych dlouho lovit v paměti, abych jmenovala animovaný film, který mě v jedné scéně regulérně rozplakal smíchy, aby mě na závěr rozbrečel jako malou holku. A určitě to byla taky nějaká pixarovka. Je to k neuvěření, ale Pixar i napočtvrté dokázal přijít s rovnocenným parťákem původních filmů. Krása nesmírná.(15.8.2019)

Toy Story je moje srdcovka. Asi se s většinou shodneme, že ve trojce se kruh uzavřel a další pokračování bylo zbytečné. Jasně, čtyřka byla jenom o Woodym a ostatní zůstali na pozadí. Ale jako nostalgická vzpomínka to zafungovalo velice dobře, protože bylo fajn se ze starými známými opět potkat v kině - navíc jsem tentokrát mohl s sebou vzít vlastní děti. A jestli to natočili jen kvůli vytřískání peněz z potenciálu Toy Story, stejně jsem jim rád ty peníze dal.(14.8.2019)

Portsmouth, 19.7.2019 Zprávu o čtvrtém pokračování Toy Story jsem původně přijal s nechutí. Zakončení třetího dílu bylo v podstatě dokonalé a neviděl jsem žádnou potřebu v příběhu pokračovat. Jenže pak přišla premiéra a příval nadšených reakcí, které měly společné jedno a to byla slova chvály. Takže jsem přeci jenom podlehl a přesvědčil přítelkyni, že tohle je ten správný film na návštěvu kina. A musím říct, že jsem z něj neodešel zklamaný. Sice nebudu patřit mezi ty, kteří vykřikují, že jde o možná nejlepší Toy Story vůbec, ale bavil jsem se slušně. Vtípky se podařily, nové postavy zapadly do děje a já si užíval nejnovější příběh hraček. Ke konci se pak dost zatlačilo na pilu a dolovaly se emoce, ale nakonec převládá hlavně spokojenost. Závěr je tentokrát otevřenější, takže bych se nedivil ještě nějakému dalšímu pokračování.(21.7.2019)

Do nekonečna a ještě dál! Na další Toy Story se sice téměř vždycky čeká skoro dekádu, díky tomu to ale alespoň doopravdy stojí za to. Jenže tady přichází ta otázka ale- Má opravdu smysl navazovat na něco co tu sérii tak skvěle zakončilo jako bylo Toy Story 3? Má cenu ukončenou trilogii/sérii znova otevírat a riskovat, že tento dodatek prostě nebude stát za to? Neukousne si i Pixar až příliš velké sousto? A půjde vůbec překonat tu dokonalou trojku? Nebudu lhát a řeknu to na rovinu- Toy Story 3 zůstává nepřekonané. Nejlepší/nejdojemnější pixarovka se totiž přece jen překonává jen těžko. Jenže Toy Story 4 je slabé jen o ždibec. A stává se nejenom druhým nejlepším filmem z téhle povedené série ale pravděpodobně jedním z nejpovedenějších filmů tohohle roku. Pixar opět předhazuje animák roku, který si studio s maskotem v podobě lampičky Luxo geniálně promysleli, předhodili spoustu výborných nápadů, perfektně se na to dívá a především to dojímá! Samosebou to nějak automaticky hraje na hru nostalgie (už úvod v tomhle ohledu funguje skvěle), je to ale i film, který dokáže potěšit sám o sobě. Prostě pokračování snů, které má slabinu jenom v tom, že je jen trochu slabší než předchozí díl. Andy je definitivně pryč (i bez něj se ale Toy Story 4 úplně neobejde) ale pořád je tu Bonnie. A film si v tomhle ohledu skvěle hraje s faktem, že Bonnie není Andy. Bonnie je jiná než Andy, jinak se s ní pracuje a především se na ní vystavuje skvělá zápletka. Onen fakt, že je Bonnie holčička, která má brzy nastoupit do školy a pochopitelně se toho bojí ale pomůže jí fakt, že jí Woody tak trochu navede aby si vyrobila kamaráda z vidličky je tak geniální. Woody je už od Andyho zvyklý, že on je vůdcem bandy a i když ho Bonnie poslední dobou spíš nechává ve skříni, pořád by pro svoje dítě udělal cokoliv. Woody byl vždycky sympatický hrdina, který sice nebyl dokonalý a občas silně zaváněl narcizmem, jeho vlastnost kdy je pro svoje dítě a ostatní hračky schopen udělat cokoliv je ale prostě výborná. Vždycky jsem spíše preferoval Buzze, ten je ale v Toy Story 4 spíše takovou vedlejší postavou a v tomhle filmu vede především Woody, jehož dějový arch v Toy Story 4 je výborný. Bál jsem se Vidlíka, ve finále je ale hodně snadné si ho oblíbit. Není si jistý sám sebou, bere se jako odpad (páč byl vyroben z věcí, které byli v koši) a nedokáže pochopit proč by měl být hračka a proč žije. Sotva začal žít, je snadno naivní a trpí sebevražednými sklony, přesto je snadno sympatický. Celkově Toy Story 4 představí mnoho nových postav, které se představí hodně solidně a to až tak, že by vůbec nikomu nemuselo vadit, že by se za pár let objevili buďto v regulérním Toy Story 5 nebo nějakém spin-offu. Ať je to dvojka Kačena a Zajíc (v originále mluví Jordan Peele a Keegan- Michael Key) nebo kaskadér Duke Caboom/Hop Eláhop (v originálně mluví Keanu Reeves) tak jsou prostě představeny sympatické charaktery, které se možná na plátně neohřejou zase tak moc, pozitivní dojmy ale zanechají hodně snadno.... A to se dá říct i o hlavní záporáčce Gabby. S tou se pracuje hodně zajímavě a její motivace je ve finále vlastně celkem pochopitelná. Není to Sid, zlatokop Pete ani sadistický jahodový méďa Mazel, divák si k ní najde cestu vlastně hodně snadno a ve finále chápe její aktivity. A pravděpodobně jde o nejzajímavější filmovou panenku poslední dekády... Zbytku staré bandy krom Woodyho, Buzze a Pastýřky (která si v Toy Story 4 projde zajímavým dějovým vývojem oproti stavu v jakém jsme jí viděli naposledy v Toy Story 4) se film zase tak moc nevěnuje, když ale dostane nějaká postava prostor, tak nezklame. Rex, Brambůrkovi, Jessie, Slinky nebo Prasátko to v sobě pořád mají a i když se zrovna tihle všichni předvedli více v Toy Story 3, těch pár minut v Toy Story 4 si snadno ukradnou pro sebe. Skvěle to jinak balancuje mezi humorem a emocemi. Často jsem se velmi nahlas smál, páč mi to přišlo vtipné, jindy zase často slzel, páč mi to přišlo smutné. A jde to vlastně hrozně snadno. Toy Story pro mně nějak reprezentují dětství a pocit, že i po dekádě na mně Toy Story 4 fungovala stejně a dokonce ještě líp je prostě výborný. Pixaři se jinak zdokonalují a zdokonalují až už za chvilku se vlastně nebude jak zdokonalovat. Časy Toy Story 1 jsou definitivně pryč a Pixaři se asi ještě hodně dlouho nezbaví nálepky nejlepšího animovaného studia historie. Taková krajina a celkově lokace už opravdu nemají daleko od toho aby to působilo jako by se točili živé záběry a do nich byli dosazovány animované postavy. Jak jsem už u Coca byl paf, tady je to možná ještě silnější efekt. A já už fakt nevím kam se bude Pixar za těch 5 let posouvat, jestli vůbec bude kam. Funguje to prostě skvěle- Na plátně se prohánějí známé postavy, mají pořád svoje kouzlo, nějak se charakterně vyvíjí, mají svoje morální dilemata, jsou tam představeny i nové postavy a k tomu všemu hraje pořád perfektní hudba Randyho Newmana. Ta sice spíše kopíruje hudbu z předchozích dílů, takové Zurg´s Planet z Toy Story 2 nebo You Gurantee It? z Toy Story 3 ale pořád lahodí uším a tudíž je hodně snadné tenhle fakt Toy Story 4 odpustit. A především pokud Toy Story 3 fungovala jako dokonalá tečka, Toy Story 4 funguje jako perfektní tečka. Posledních 5 minut je regulérní doják, který by neměl nikomu nechat oči suché. Tim Allen nelhal, je to doják jak hovado! To Infinity and Beyond! A teď v rychlosti k českému dabingu... Studiu Virtual opět velký palec nahoru aneb nejlepší dabingové studio nás neselhalo. Pavel Bobek sice zemřel a tudíž už si Máš ve mně přítele nezazpíval, jeho náhrada je ale fajn. A jak je u Pixarovských dabingů zvykem, tak funguje i počešťování (Ovce Pastýřky, která se v originále jmenují Billy, Goat a Gruff se v českém překladu jmenují Kazi, Teta a Libuše.... Haha?) Pixar už by to s Toy Story 5 přece jen radši riskovat neměl- První zakončení se jim povedlo, to druhé taky,, těžko říct jestli by jim to vyšlo i potřetí. Tohle je prostě opět paráda, kterou Pixar ukončuje tuto dekádu, jednu éru samotného studia a dost pravděpodobně i nejlepší animované série všech dob . V tomhle filmu je hodně snadné si najít přítele a po Avengers: Engame zatím nejpovedenější/nejdojemnější film roku. It has been an honor serving with you! PS: Pokud si pamatujete Pixarovský kraťas Tin Toy, možná vás čeká milé překvapení...(8.8.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5