Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie. Pak si však Bonnie přinese do svého pokojíku novou hračku vyrobenou z odpadků, které říká „Vidlík.“ Vidlík si myslí, že patří do koše, a tak se mu Woody rozhodne vysvětlit, co to znamená být hračkou. Když Bonnie vezme celý gang hraček na rodinný výlet plný dobrodružství, Woody se nedopatřením znovu setká se starou kamarádkou Pastýřkou. Po letech strávených na cestách a protloukání se na vlastní pěst už odvážná Pastýřka dávno není křehkou porcelánovou panenkou a ukazuje se, že ona i Woody mají na život hraček úplně jiný pohled. Skutečné potíže ale teprve nastanou. (HBO Europe)

(více)

Recenze (352)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Po naprosto dechberoucí trojce jsem nevěděl, co si o čtyřce myslet. Jak už bývá u Pixaru zvykem, překvapil a posunul hračky, ty neživé tvory, kteří se paradoxně chovají jako dospělí, o další odvážná rozhodnutí dál. Rozhodně zásah, o pětce ale stále nejsem přesvědčen (přijde?). Minimálně o třídu lepší, než další pixarovské série, tam je výsledkem víceméně stagnace. 90%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $200miliónovTržby USA $433,993,992Tržby Celosvetovo $1,073,350,577 Tržby za predaj Blu-ray v USA $33,921,701Tržby za predaj DVD v USA $8,493,873║ Delikátne, silné predstavenie. PIXAR pri tejto sérii opäť nezaváhal a ponúkol brilantný príbeh. Na záver nechýbajú emócie. Klasika ktorá neomrzí, dá sa povedať jedna z najlepších sérii čo kedy vznikly. /videl v kine 4x: 100%/ ()

woody 

všechny recenze uživatele

Bylo mi až do breku - z nepochopitelného twistu jedné z postav. Takové věci by se vašim kamarádům z dětství stávat neměly. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Není to tak svěží jako jednička, vtipné a našlapané jako dvojka, ani emotivní jako trojka. Našlo si to však svou vlastní notu, na kterou to hraje natolik umně, že... Že nelze než prohlásit, že Pixar se svou nejlepší sérií loučí s nebývalou ctí i kvalitou. A je to o to úctyhodnější, že tak v rámci téže série činí již podruhé a přitom se neopakuje. Výtka směřuje snad jedině k tomu, že s výjimkou Woodyho je původní osazenstvo sice přítomno, ale ani ne tak na druhé jako spíše třetí koleji. To už by pomalu bylo lépe, kdyby tam vůbec nebylo. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

9/10. Vyspělý epilog ke geniální trojce o smíření se s nevyhnutelným. Završení příběhu v té nejlépe možné podobě - osobnější, hloubavější a emocionálně barvitější animák, který zaručeně osloví každou generaci. Takhle se dámy a pánové dělá sequel. Neskutečná práce! Více: https://www.youtube.com/watch?v=yOswj38z02M ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Zprvu nevítané pokračování, které ve formě hledání životní role středního věku statečně cílí na nejdospělejší diváky a ty nejmenší potěší víceméně snad jen Vidlíkem. Jinak jde totiž o přemýšlivou a překvapivě také slušně děsivou procházku nostalgickou myslí, která odpovídá na otázky, na které jsem netušil, že nutně potřebuji znát odpověď. Nebýt odklonění staré party (bohužel i s Buzzem) na vedlejší kolej, nemám slov, protože jsem se zase smál na celé kolo a na konci zcela podle očekávání nekontrolovaně slzel. Takhle přece jen o půl kroku slabší než původní trilogie, ale strach ze zbytečného apendixu se naštěstí ukázal kompletně lichý. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Dvojku pokladám za jeden z najlepších filmov roka (a že ich v roku 1999 v kinách bolo ako dier v ementáli) a trojku za fantastický koniec trilógie, ktorý ma dojal a rozsekal na malé kusy. Štvorka je úplne zbytočná a fakt som pri nej občas premýšľal, či okrem peňazí vznikla aj z iného dôvodu (ale možno áno). Mnohé scény sú síce pôvabné, ale dojatia je prekvapivo málo. Akčné scény sú plné nápadov, ale aj akcie je obecne dosť málo. Niektoré nápady parádne (hororoví „bodyguardi“) a niektoré fóry tiež. Bohužiaľ na scenári je vidieť, že ho šili horúcou ihlou. Zvyšok komentu obsahuje SPOILERY. V prvých troch dieloch kľúčové postavy sú vyložene vedľajšie (niektoré nepovedia ani jednu vetu), nové postavy ma nezaujali (nie, ani motorkár s hlasom Keanu Reevesa), Woody pomerne bez ťažkostí zahodí dlhoročné priateľstvá a stane sa hračkou bez domova, pridajúc sa k iným hračkám bez domova, z nich hneď niekoľko (plyšáci) jasne deklaruje túžbu patriť dieťaťu, no keď majú príležitosť, tak ju odmietnu a pokračujú vo svojom nihilistickom živote. Rozporuplné dojmy som mal aj z ústrednej záporáčky, ktorá na to, že je hlavná záporáčka, nastupuje na scénu dosť neskoro, ale nakoniec sa ukáže, že vlastne záporáčka nebola (ehm). ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No na rovinu, malem jsem to nedal. Prvni dva dily jsou genialni, treti uz je zbytecnej a o uroven slabsi, ale furt koukatelnej, ale tohle je vylozene shit. Nekdy po ctyriceti minutach, kdy se ve filmu prakticky nic nedeje, jsem se pristih, ze zacinam usinat, tak jsem se na to vybod a zbytek dokoukal az dalsi den, protoze nemam ve zvyku hodnotit neco, co jsem nevidel cely. Ale bohuzel, kdybych zbytek nevidel, o nic bych neprisel. Neustale se tu dokola omilaj ty stejny motivy, dialogy, zapletky a je to proste otravny. Pribeh proste stoji za prd, i kdyz prostredi poute je docela fajn. Lehce to zachrani par novejch vedlejsich postav, ty maj aspon par dobrejch hlasek a akce neni vylozene spatna. Ale to je tak vsechno, stary postavy jsou tu spis na pest. Tenhle dil proste vzniknout uz nemel a jestli Pixar planuje jeste patej, tak to me rovnou zastrelte. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Pamatujete si ty doby, kdy Pixar točil výjimečné filmy posouvající hranice a na každý se čekalo jako na velkou událost? Já už taky ne... ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Uf! Toy Story i po čtvrtém díle zůstává jedinou smysluplnou pixarovskou sérií. Technická stránka jako vždy bravurní, ale co potěší ještě více, a je to skoro na zamáčknutí slzy, že po delší pauze Pixar vypráví, protože je co vyprávět, srší nápady a nebojí se občas "uhnout" (některé nečekané vtípky, rozřešení některých postav apod.). Pátou hvězdičku nedávám, protože je to až moc rychlé a stopáž bohužel nebyla ke všem postavám spravedlivá. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Úctyhodné navázání na trilogii, s aktuálními tématy, dostatečnou vyspělostí a se stále svěží a nápaditou smrští gagů, přičemž ale tvůrci nezapomínají zase ani na slušnou dávku emocí. Navíc to je celé v nádherném vizuálním kabátku, kterým mě Pixar asi nikdy nepřestane uchvacovat. Na další dobrodružství Woodyho a volnomyšlenkářské pastýřky bych se podíval okamžitě. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Silný příběh s ponaučením do života, který něco dá i dospělákům, kteří nejednou zamáčknou nostalgickou slzu. Děckám nabízí ponaučení i zábavné plyšáky (králík a káčátko) se skromnou ambici někoho zabít. Pro holky přináší silnou emancipovanou hrdinku i holčičku, která dá přednost ženské šerifce před Woodym. Pánové můžou odejít nebo strávit zbytek existence zavření ve skříni. Dceři se to za pár let bude moc líbit. Pixar v nejlepší formě. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Možná jsem až moc přísný, ale jako fanoušek starších dílů jsem zkrátka zklamán. Bohužel jsem předchozí díly viděl již před delší dobou, takže si je možná idealizuji a třeba by mne už také nebavily, nemohu ovšem Toy story 4 kvalifikovat jinak než naprosto zbytečný sequel, jež mě nijak neobohatil a místy jsem jej i protrpěl. Na druhou stranu to samozřejmě opět najdeme obrovské produkční kvality, které zvládají dodat snad jen Pixar a pár dalších studií. Animace je mimořádně nádherná a chvíli je fajn zase vidět všechny známé postavy pospolu, ale ten příběh působí jen jako dovětek, který toho moc extra nového nenabízí. V budoucnu tomu určitě plánuji dát ještě šanci, nejlépe dohromady s ostatními díly. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Ať to není zbytečné, ať to není zbytečné," říkal jsem si než film začal. Ale jakmile začal, už jsem na to nemyslel. Došlo mi, jak moc mi tenhle svět scházel, a postupem času se ukazovalo, že po uzavření Andyho příběhu v minulém dílu se tentokrát nejspíš uzavře Woodyho příběh a všechno to působilo přirozeně a logicky - žádné nastavování kaše, ale plnohodnotné pokračování / epilog. Na známé postavy se vsadilo stejně jako na nové a výsledek je fajn, emoce všeho druhu jsou přesně tak působivé, jak to Toy Story vždycky umělo, o úžasné animaci asi nemá smysl psát. Vyzdvihnout ovšem musím opět bombasticky dobrodružnou i melancholickou hudbu Randyho Newmana (těším se na český dabing, protože písně nazpíval Michal Prokop). Nebylo to zbytečné, bylo to krásné.____P.S. Zklamalo mě ale, že Pixar tentokrát vynechal předfilm. Proč? ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Po výborné 3, která celou sérii tak pěkně uzavřela dopadlo opětovné setkání vlastně nejlépe jak mohlo. Vidlík je plně funkční novou postavou, něco mě ale říká, že tady se bude nejvíce chválit Keanu Reeves jako Duke Caboom. Po letošním fiasku u většiny vychtěných pokračování, beru za jasné pozitivum, že Toy Story se jako série stále posunuje dějově dál a dál a odmítá žít pouze z recyklací. 75% ()

CrypzzXD 

všechny recenze uživatele

S Toy Story mám jednoduchý vztah… je to má srdcovka, se kterou jsem prožil ta nejradostnější dětská léta a zůstala se mnou i během dospívání, tudíž má očekávání byla na maximu. A popravdě řečeno, jsem malinko v rozpacích. Úroveň animace je samozřejmě dechberoucí a vidět po letech své staré oblíbence je fajn, ale tentokrát se tvůrčí tým vydal poněkud odlišnou cestou, než bych já osobně čekal a ocenil a ne vše pro mě nyní funguje na 100%. Nejnovější přírůstek série hraje s existenciálními rozvahami na vážnější notu a nové postavičky v čele se záporačkou Gábinkou nejsou zdaleka tak zábavné jako Woodyho stará parta, která je tentokrát vesměs upozadněna vůči příběhu našeho oblíbeného kovboje a Pastýřky, a to mě upřímně mrzí ze všeho nejvíc. Jediný, kdo dostal nezanedbatelné místo v příběhu, je Buzz, který se ale chová nezvykle podivně… Přestože jsem z toho během sledování neměl nejlepší pocity, závěr mě utvrdil v tom, že se o zcela zbytečné pokračování nejedná a ve své podstatě do série zapadá dokonale, protože i Woody, který započal svou cestu před neuvěřitelnými čtyřiadvaceti lety, si svůj pomyslný happy-end přeci jen zaslouží (spolu se závěrem trojky emocionální vrchol celé série) a já můžu být jen rád, že jsem u toho mohl být od úplného začátku. Při pohledu na generické sequely Aut a Příšerek mám i přes veškeré své výhrady ohromnou radost, s jakou pečlivostí a chladnou hlavou si s touto kvadrilogií v Pixaru poradili... Takto kvalitní sérii, která sahá až do 90. let, tu prostě nemáme a ruku na srdce… byl by to vlastně zázrak, kdyby si čtvrtý díl udržel vysoce nastavenou laťku předešlými filmy :-) 7/10 (Toy Story series: Toy Story 8/10 Toy Story 2 10/10 Toy Story 3 9/10) ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Prvý krát nedávam Toy Story plný počet. Spomínam si keď som pred 9 rokmi pozeral trojku. To bola jazda. Každú scénu som žral, aj keď som mal už 21 rokov. Toto v podstate ušlo, ale príbeh je veľmi slabý. Alebo proste nudný. Vidlička bol skvelý nápad a tiež bláznivý, ale pred polkou filmu sa úplne z filmu vytratil. A viac to bolo o ryšavej Gabby. Vtipy boli veľmi slabé, vlastne som sa len usmieval, ale ani raz nesmial. A tu v tejto snímke sa hračky nedostali až do takých problémov ako v minulých dieloch. Buzz mal absolútne mizerný priestor. Je to môj obľúbenec, ale absolútne mizerný scenár pre jeho postavu. A dokonca som medzi ním a Woodymu necítil žiadne priateľstvo - žiadne spojenie, proste nič. A aj ostatné staré hračky sa akoby vytratili. Ani neviem že by tam bola rodinka zemiakov. Rex mal jeden "štek". Celkom sklamanie. Ale i tak si prajem aby napríklad o ďalších 9 rokov bola 5.časť. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Tešil som na ďalšie dobrodružstva Woodyho a Buzza, na ďalšie dobrodružstvo s postavami, s ktorými som vyrastal. Každý diel bol vynikajúci a obzvlášť ten tretí mal nádhernú koncovku, na ktorú som myslel, že sa už nebude dať nadviazať. A dalo sa. Navyše celkom bez problémov. Príbeh hračiek mám rád, ale tu ma to miestami trošku nudilo (možno to je aj tým, že je to najdlhší diel). Mal som pocit, že sme s každého už niečo videli. V jadre to ma samozrejme opäť dobrý príbeh a taktiež aj záver sa podaril, ale neprišlo mi to tak správne napínavé a dramatické ako predošlé diely. Trošku som sklamaný aj s toho, že staré známe vedľajšie postavy, moc priestoru nedostali ako T-Rex, či krumplihlava. Toy Story 4 je opäť fajn zábava, zo známymi postavami a nieje to zlé, jemný závan emócii, či nostalgie nechýba, ale s touto partiou som sa bavil voľakedy aj lepšie. P.S.: potešujúci je aj opäť skvelý slovenský dabing. P.P.S.: počas titulkov a aj po skončení sú ďalšie scény. 80% - 4* ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Krása. Skoro som vytopil slzami kino. Toy Story 4 nie je žiadnou revolúciou, ale to čo od neho očakávaš funguje takmer dokonale. Počiatočný dojem zbytočnosti pokračovania v dokonale uzavretom príbehu sa postupne vytráca a tvorcovia si ťa jemnými cestičkami dostávajú na svoju stranu. Baví, dojíma, poučí a ani chvíľku nenudí. To nie je taká samozrejmosť ako by sa pri súčasnej tvorbe mohlo zdať. Jediné, čo chýba je niečo, čo sme nikdy nevideli. To je síce pri štvrtej časti série pochopiteľné, no aj trojka dokázala prísť so scénou v spaľovni, ktorá v určitej miere redefinovala, koľko adrenalínu detský divák znesie. Ale aj tak je to paráda. Podobne vydarených a suverénnych kúskov tu tento rok mnoho nebolo. Chlapci z Pixaru sú proste stále frajeri. 9/10 ()

Reklama

Reklama