Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie. Když však Bonnie přinese do svého pokojíku novou hračku, které říká „Vidlík“, otevře se Woodymu a jeho věrným kamarádům docela nový velký svět. (Falcon)

spoock

Nejslabsi dil, ktery nemusel vzniknout. Je tam zabava, je to obcas dojemne, ale uz to zacina byt nastavovana kase. ()

Blazis34

Krásný příběh o vztahu mezi hračkou a dítětem. Moc hezky zanimované, místy i vtipné a dojemné. Dávám lepší tři hvězdy - 70%. ()

Kinofil

|| G || Disney/Pixar || Rozpočet: $200 mil. || USA: $433 813 191 - ČR: 30 604 834 Kč - Celkem: $1 071 352 979 || Pixaru se stále daří držet svou nejúspěšnější sérii na kvalitní úrovni. Čtverka opět nabízí originální příběh o osudu hraček a jejich původnímu záměru - sloužit dětem. Andyho nyní nahrazuje mladá Bonnie, která prožívá podobné období jako Andy ve dvojce a trojce a celá parta hraček se musí smířit, že se děti vyvíjejí a nebudou si s nimi hrát navždy. K tomu všemu je tu Forky (Vidlík), kterého si Bonnie vytvoří, upne se k němu jako Andy k Woodimu a učí se, co to znamená být hračkou. Čtverka mírně trpí na přehršé vedlejších postav, které není čas rozvíjet, protože vše již bylo řečeno minule. To neznamená, že se jedná o zbytečné pokračování. Pixar znovu dokonale prokreslil smyšlený svět hraček tak, že máte pocit, že existuje doopravdy. Všemu vévodí skvělá úrověň animace (déšť, kočka, textury), vynalézavé scény (starožitnictví), humor a povedený český dabing (Kotek + zbytek původního osazenstva), jenž působí jako nostalgická tečka za původními díly. Závěr není tak ždímavě dojemný jako ve trojce, není důvod, ale krásně uzavírá koloběh hraček. Něco, na co se Dory a Příšerkám nepodařilo navázat. 80%. ()

megajalec

Keď natočíte tri pokračovanie filmu, tak úspešného, na štvrtýkrát je ťažké prísť s niečím novým, dobrým a úspešným. Aj preto tvorcovia vsadili na nové postavy, staré (ktoré robili film doteraz takým dobrým), sa dostávajú do úzadia. Príbeh je tu tiež trochu iný ako v predošlých častiach (Andy tu je už len v spomienkach). Je to možno trochu zložitejšie, na trojku to síce svojou hĺbkou nemá, ale Toy Story 4 je dôstojným filmom celej série, ale už stačí si myslím a dúfam, že to nebudú siliť s päťkou. ()

zdenzo

Parádní rozloučení s hrdiny animáku, který provázel od adolescence až k rodičovství jednu generaci. Do nekonečna a ještě dál! ()

blondboss

Štvrté pokračovanie Toy Story vo svižnom tempe a s ešte vymakanejšími animáciami. Príbehovo taktiež celkom pekne rozvetvené a hlavne milo a zmysluplne ukončené. Niekedy so zatajeným dychom pozerám, ako Pixar dokáže produkovať jeden kvalitný animák za druhým, tobôž v prípade štvrtého filmu, ktorý je možno kvalitatívne jemne nižšie ako predošlé diely, ale určite pobaví a poteší. 75 % ()

Elio

Obsahuje SPOILERY: Toy Story 4 uzavírá pouť přerodu našeho hlavního hrdiny, Woodyho. Když jsem si před lety, kdy vyšel snímek Toy Story 3, četla recenzi uživatele, která zmiňovala silný vývoj charakteru šerifa Woodyho, musela jsem žasnout, jak tento recenzent situaci vystihnul. Celá trilogie nebyla ani tak o tom, jak hračky hledaly cestu ke svému Andymu, ale byla hlavně o oné cestě, o jejich vývoji, a především o vývoji hlavní postavy, Woodyho. A ač by se mohlo zdát, že příběh Toy Story 4 je určitým způsobem ochuzen o silný podtón citovosti, který nás zavalil a zcela psychicky vyždímal v minulém díle, Toy Story 4 stále zastává nezastupitelnou roli v celé dějové lince tohoto Příběhu hraček, protože dává lekci nejen Woodymu, ale i nám všem. A to, že být svázán povinností sloužit dětem a rozdávat radost (v našem lidském kontextu můžeme aplikovat prakticky na jakoukoliv povinnost, kterou vůči bližním máme), jež nám předchozí příběhy hraček ukazovaly jako naprosto zásadní, je zde lehce znegováno faktem, že je také potřeba poznat čas, kdy máme myslet sami na sebe, na vlastní štěstí. Přerod našeho hrdiny je tak v tomto díle zcela dokončený: sledovali jsme pouť hračky, která téměř roboticky dodržovala pravidla a považovala za povinnost být zde pro Andyho, ať se děje, co se děje, čehož jsme si na něm nejvíce vážili, ale tato jeho cesta je zakončena určitým lidským, pro nás blízkým přesahem. Přáli jsme mu, aby byl milován dalšími a dalšími dětmi, protože si to koneckonců zaslouží, on ale poznal, že někdy v životě přijde čas, kdy musíme podstoupit změnu, která nám nemusí být zcela po chuti, ale ke které nás to prostě „táhne srdcem“. A tak se z kovboje, který bral za čest a povinnost sloužit dítěti, stal „ztracenec“, který nepřišel o žádnou ze svých vlastností, díky kterým nám tolik přirostl k srdci, ale jednoduše se pohnul dál, jinou cestou. Necítila jsem se tak přímo citově zasažená jako u Toy Story 3, spíše jsem měla dojem, že tento film je o stupeň jinde. Tvůrci pochopili, že diváci s příběhy hraček rostou, a tak představili příběh, který snad nebyl tak chytlavý jako příběhy minulé, ale zato poskytl řadu odboček, které pochopíme snad až po několikerém shlédnutí. Nejsou to myšlenky na stříbrném podnose, spíše náznaky, pošťouchnutí určitým směrem, aby příběh diváky dokázal donutit přemýšlet a nejen konzumovat. A tak podobné banality jako Vidlík toužící skočit do koše a vyhnout se tomu, co je mu předáváno jako povinnost, nebo Gabbyina touha změnit se pro Harmonii, jsou jen některá drobná pomrknutí tvůrců, kteří nám tímto posledním zamáváním předávají moudra do našeho dospělého života. A svým způsobem nás vysílají do světa jako dospělé absolventy téhle akademie příběhu hraček. 5 hvězdiček ()

PetraMishka

Nejméně oblíbený díl, kde se mění charakter hraček a hlavní záporák se najednou mění v kladnou postavu. Přesto dávám 4*, protože vizuální stránka je nádherná a souhlasím, že na konci příběhu je již potřeba dospět a najít svou cestu. ()

RMN88

Toy story. Již od malička si vzpomínám, že jsem miloval první dva díly a pořád jsem si je pouštěl na kazetě, nebo na DVDéčku. Když jsem v roce 2010 viděl ukázku na 3. díl byl štěstím bez sebe. A když jsem v roce 2018 zjistil, že vyjde i 4. ve který jsem doufal už od konce 3. dílu, protože jsem věděl, že to přece jen tak nemůže skončit, měl jsem jeden z největších úsměvů na tváři ve svém životě. Nyní se vracím z kina ( A ne naposled) s úsměvem na tváři a se slzami v očích. Přišlo mi trošku smutné, že postavy z prvních 2 dílu a ze třetího dílu jsou zastíněny Pastýřkou, ale byl jsem rád, že ji znova vidím. Můj nejoblíbenější animák a asi nejlepší zakončení serie vůbec ( Stále čekám na 5. díl ). ()

HolyKeeper

Už třetím dílem jsem očekával úspěšné ukončení této hračkovské série. Proto jsem měl z dalšího pokračování trochu obavy - působilo to na mě jako uměle nastavovaná kaše. Technická stránka filmu je naprosto famózní a po delší době jsem si uvědomil ten obrovský rozdíl oproti animákům z devadesátých let. Hlavně na pastýřce je ten pokrok nejviditelnější. Příběh není ničím revoluční a stále se točí na podobném principu jako v minulých letech. Určitě zaujme trochu hororovější nádech a závěrečné ukončení filmu. Po shlédnutí v kině musím přiznat, že obavy můžou jít stranou a Toy Story 4 je podařeným pokračováním v mojí nejoblíbenější animované sérii. ()

KukulienkaHO

Pred začiatkom filmu som nemal ani len potuchy, o čom to bude. Pokladal som si otázku: "Čo také dôležité nám chcú ešte tvorcovia odrozprávať, keď Toy Story 3 bolo krásne zakončenie príbehu o živote hračiek?". A podobnú otázku som si kládol aj keď sa film skončil, keď som sa postavil zo sedadla a odišiel z kina: "Prečo vzniklo Toy Story 4?!". Ten film nám neukazuje nič nové. Väčšina hračiek v ňom je, len aby v ňom bola. Príbeh (teda ak sa to dá vôbec považovať za príbeh) je najslabší zo všetkých štyroch dielov. Myšlienka: "Čo je vlastne hračka?" je tu síce pekne ukázaná, ale zároveň riadne nalomená. Jediné, čo musím skutočne pochváliť je animácia, pretože pri niektorých momentoch som mal pocit, že sa dívam na hraný film. Na tejto sérii, ktorá sa ťahá už neuveriteľných 24 rokov, je krásne vidieť ten animačný progres od prvého celovečerného 3D-animovaného filmu (Toy Story), až po jeden z najnovších celovečerných 3D-animovaných filmov (Toy Story 4). Celkovo mám ale z posledného Príbehu hračiek pocit, že nevznikol z lásky k filmárskemu remeslu, ale iba pre peniaze, čo mi je veľmi ľúto.😥 ()

bonovox

Dojímavé zavŕšenie jednej z najlepších filmových sérii histórie. Tvorcovia aj po štvrtý krát ponúkli výborný dobrodružný príbeh hlavných hrdinov ktorí sa zároveň krásne v závere uzavrie a to tak, že ani jedno oko nezostane dojatím suché. Animácia je neskutočne realistická ale to nie je najpodstatnejšie, hlavnou devízou je silný a nápaditý scenár s výborne napísanými postavami. Za mňa jeden z naj filmov roka 2019. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White