Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie. Když však Bonnie přinese do svého pokojíku novou hračku, které říká „Vidlík“, otevře se Woodymu a jeho věrným kamarádům docela nový velký svět. (Falcon)

TonTon61060

Jakou atmosféru nastavil konec trojky, takovou graduje finále čtyřky a pravděpodobně i celé série Toy Story. Tak emocionálně vyveden z míry jsem už dlouho u žádného filmu nebyl. Proč mám rád Toy Story? Protože: 1) první 3D animovaný celovečerní film vůbec 2) příběh, který rozhodně nebyl a stále není okoukaný a je jedinečný 3) atmosféra všech čtyř filmů je ochromující. Proč si myslím, že čtyřka je nejlepší díl celé série? Protože: 1) strašidelný, jedinečný, krásný, okouzlující, napínavý, akční, humorný, geniální animace, dojemný ... 2) absolutně neočekávané zvraty, které vám vyrazí dech a donutí i zpětně trochu přemýšlet nad dějem i celým filmem samotným 3) musím se vrátit k tomu strašidelný. Na to, že je film - ať se nám to líbí, či ne - primárně určen pro děti, si tvůrci dovolili docela zariskovat !!POZOR, SPOILER!! s relativně hororově vzhlížející čtveřicí (alespoň myslím že tam byli čtyři) panáků (fakt nevím, jak jinak to nazvat, možná loutka), kteří se najednou objeví, odchodí svojí úžasnou chůzi a zase někam zmizí. A pardon, samozřejmě odhalí svůj OKOUZLUJÍCÍ úsměv. 4) Přítomnost Pastýřky a Oveček je samozřejmě úžasný bonus, který opravdu zahřeje u srdce fanoušky série. Viděno v kině 21. 8. 2019 ()

bratr_jezek

Příběh pokračuje a přitom je trochu jiný, místy až filozofický o smyslu žití a toho být hračkou. Díky tomu můžou být některé scény velmi dojemné (vývoj a příběh Gábinky až po finále), ale nechybí humor a akce (to hlavně díky nové hračce Vidlíkovi). Skvělý konec velmi dobré série. ()

Chovis

Jakožto fanda animáků a série Toy Story obzvlášť můžu s klidným svědomím prohlásit, že tento díl je rozhodně nejzajímavější. Nevím jestli nejlepší, protože osobně se mi nejvíce líbila Dvojka (naopak nejméně Trojka). Nicméně je zde řada věcí, které se v předchozích dílech neobjevily a určitě film obohatily. Jinak je zde opět plejáda nových originálních postav/hraček, které člověku zůstanou v paměti. ()

Profík

Za mě nejslabší díl série, ale pořád zatraceně kvalitní. Má to pár dost zajímavých nápadů, solidní nové postavy, jen mi jednání některých postav nedává úplně smysl v rámci jejich charakteru, ale jinak solidní zakončení série za 85%. ()

zvirek

Děti byly v kině nadprůměrně spokojené, já se malinko ztrácel, přeci jen předchozí díly vídám jen stopopvě při průchodu obývákem kolem dětí, které je sledují celkem často. Nicméně Pixar pořád umí, je to o parník dál, než jiné animáče, takže spokojenost. ()

majorzeman13

"Jeden z nejlepších animovaných filmů roku a dost možná i všech dob ". "Animace je bezesporu parádní" . Jedna z nejlepších sérií ! Pixar opět boduje ! Bravo ! Palec nahoru ! ()

kepejo

Moc hezke pokracovani serie, mozna jeden z jijich nejlepsich dilu. Hned po zkonceni jsme s detmi museli najit par plastovych vidlicek a tvorit vidliky. ()

Pennywise168

Ano, další naprosto zbytečné pokračování, které se snaží vydojit zavedenou značku, ale v rámci toho je to ještě pořád funkční a solidní. I přes chaotický začátek to rychle nabere na síle. Celé je to navíc o dost vážnější . ale když už tam nějaký vtip je, tak funguje. A oceňuju, že se film nebojí jít zase někam jinam. ()

snobold

Nevybavuju si, u kterého animáku jsem měl tak na krajíčku jako u Toy Story 4. Emotivní epilog příběhu Woodyho, Buzze a Andyho party hraček. ()

Dzunk

TS mělo skončit u 3. dílu. Ten byl perfektní, zakončení bylo super. Tohle mi přišlo jako těžký vaření z vody. Tuhle polívku naštěstí vaří Pixar, takže i z vody uvaří něco s příchutí. Ten vizuál je prostě paráda, hudba taky. Hold už nezvládli vymyslet tak dobrej děj, možná do toho Pixaru kecá Disney. Nepochopil jsem, že Buzz, pan Brambůrka aspol. nedostávají téměř žádný prostor, který si zabral celý Woody. Mohli raději udělat film Woody, všechny ostatní vyškrnout komplet a pak by mi to i dávalo větší smysl a na 4 hvězdy by to možná vyšlo. Takhle slabý 3, dvě hvězdy Pixaru dát nemůžu. ()

TaToten

Toto je jedno z tých pokračovaní, ktoré si nikto nepýtal. Zápletka o Bonnie je celkom vedľajšia a zbytok príbehu je o nechcenej hračke, čo je viacmenej len recyklačka z trojky ...áno nieje to to isté ako trojka, no pôsobilo to na mňa tak. Na konci som síce uronil slzičku (ako pri pixarovkách ostatne skoro vždy), no celé to bolo také zabudnuteľné a druhý krát si to určite nepozriem. ()

krysarr

Pokracovani udelane za velke prachy pro jeste vetsi prachy, coz se velmi povedlo. Jinak trochu zbytecne natahovani, ktere se ale po konci vyborne trojky dalo cekat. Davam nakonec ctyri, ale asi trochu z nostalgie a diky animaci... ()

megacik

Keď už nie je čo vymyslieť, a všetko poviete v predchádzajúcich častiach, avšak v Pixare to ešte stále nejako dajú dohromady, že sa na to dá pozerať. Každopádne príbeh je teda najslabší pilier tejto štvorky, ostatné je fajn, hlavne vizuál. Deti to veľmi nebavilo(hlavne druhá polovica filmu), ale mne sa to páčilo... až na ten zbytočný a opakujúci sa príbeh. ()

VideneFilmy

Prvá i druhá časť tohto príbehu mala v detstve u mňa svoje čestné miesto. Tretie pokračovanie bolo prekvapením, lebo dokázalo aj napriek obohranej téme vytvoriť niečo pomerne originálne a stále to malo svieži spád obohatený o výrazne lepšiu animáciu. Žiaľ, 4. diel vo mne síce zanechal na záver viac dojemných emócií, ale obsah predtým ma nijako nezasiahol. Film ťaží zo svojho dobre nastaveného základu. Povrchne sa spoznávame s novými postavami. Výnimku tvorí hlavný "záporák" Gabi, ktorá dostáva počas deja výrazný priestor. Hoci sme v každom filme videli hračky "pobehovať" len tak po miestach, kde by ich mohol človek zbadať, bolo to možné prijať. Tu sa tieto situácie hrotia až do neprimeranému extrému. Minutáž je zbytočne dlhá a v prvých približne 70-tich minútach je "animák" určený skôr mladšiemu publiku. Napriek osobnému názoru sa jedná o príjemnú rodinnú komédiu, kde si každý nájde svoj vlastný odkaz. Navyše k tomu dostane pestrú paletu akcií, emócií, pútavej animácie a príjemnú hudbu. ()

Jirkacek

Předem se přiznám, že nejsem příznivec animovaných filmů a na nějaký z nich se podívám opravdu jen občas. V drtivé většině je to pak něco českého nebo od studia PIXAR, které se podepsalo i pod tento snímek s názvem Toy Story 4: Příběh hraček. A po úspěšných dvou dílech to pro ně byla další trefa do černého, neboť se stal jedním z nejoblíbenějších animáků. Čtvrtý díl jsem já osobně neviděl, ale jednoho dne jsem se rozhodl podívat se na první, druhý i třetí díl a tak jsem si k tomu přidal i ten z roku 2019 - jednak abych mohl napsat zasvěcený komentář a také abych jej konečně poctivě ohodnotil. Osobně jsem byl zvědavý, s čím přijdou scénáristé a o co tedy v tom čtvrtém díle půjde. Na začátku jsme si připomněli některé staré scény a pak jsme se přenesli do domova malé holčičky Bonnie, která sice kovboje neměla tak ráda jako předtím Andy, ale i tak si o ni Woody dělal starosti, když šla poprvé do základní školy. Vklouzl proto do jejího batohu a ve škole na ni dával pozor. Byl tak svědkem toho, jak holčička vytvořila z vidličky a vyhozených věcí vlastní hračku, které začala říkat Vidlík a ten se stal okamžitě její nejoblíbenější. Proto si ji Bonnie musela vzít sebou na rodinný výlet karavanem, kterým ovšem cestovaly i její další hračky v čele s kovbojem, Buzzem rakeťákem, Brambůrkovými a tak dál. Po několika patáliích během cesty do cílem kterým byl kemp u zábavního parku, uviděl kovboj lampu ve výloze obchodu se starožitnostmi a vešel dovnitř spolu s Vidlíkem v naději, že uvnitř najde Pastýřku, do níž se kdysi zamiloval a která jej již opustila. Uvnitř se setkal s mluvící panenkou Gábinkou, která měla pokažený reproduktor a tak chtěla získat ten kovbojův. Proto jej chtěla s pomocí svých ochránců v podobě mužských loutek zaujmout, nicméně kovboj na rozdíl od Vidlíka dokázal utéci. Venku se na dětském hřišti Woody znovu setkal s Pastýřkou a jejími ovcemi Kazi, Tetou a Libuší, kteří nyní žijí jako ztracené hračky, které neměly vlastního majitele. Pastýřka souhlasila, že kovbojovi pomůže zachránit Vidlíka a vrátit jej tak Bonnie, které vidlička s očima a pusou moc chyběla. Mezitím Buzz hledal Woodyho, ale ztratil se na výstavišti a stal se karnevalovou herní cenou na střelnici. Brzy ale unikl s plyšovými hračkami Ducky a Bunny a vzápětí se setkal s Woodym a Pastýřkou. S pomocí kapesního policajta a kanadské kaskadérské hračky se neúspěšně pokusili zachránit Vidlíka, jehož Gabča držela v luxusním zajetí, když vše zkazily břichomluvecké loutky a kočka majitele obchodu. V důsledku neúspěšné záchrany se Pastýřka a ostatní hračky hádaly, zda se vrátit, přičemž Woody tvrdil, že záchrana Vidlíka je jeho hlavní úkol, aby byla Bonnie zase šťastná. Pastýřka po hádce odešla pryč, stejně jako Buzz rakeťák, který se vrátil do karavanu a tak se Woody s Gábinkou znovu setkal sám. Panenka od něj získala reproduktor v domnění, že díky lepšímu hlasu získá lásku vnučky majitelky obchodu. Její plán však u rozmazlené dívky Harmonie nevyšel, takže ji kovboj musel uklidnit a nabídl jí, aby se stala jednou z Bonnieiných hraček. Vzápětí se vrátila Pastýřka, se kterou se kovboj usmířil a společně se vydali na cestu do karavanu za Bonnie a jejími rodiči. Během putování na místo setkání Gábinka uviděla plačící holčičku, která se v lunaparku ztratila a po chvilce váhání se k ní přitočila. Dívka si jí všimla a ihned ji k sobě přivinula, čímž si Gabča splnila svůj sen. Pak nastalo další loučení, když se Woody rozhodl zůstat s Pastýřkou v okolí lunaparku, takže se do karavanu vrátili bez něj. A byl konec skvělého příběhu hraček, přičemž jsem si musel připustit, že se mi čtvrtý díl líbil stejně jako všechny tři předchozí. Bylo zde hodně dobrodružství, dostatek vtipu a tvůrcům se podařilo skvěle doplnit nové postavy. Jednoduchý příběh skončil a já s úlevou zjistil, že animák z dětského světa ze svého kouzla nic neztratil a tak jej stále mohu považovat za perfektní animovaný snímek s nepřehlédnutelným výchovným aspektem. Suma sumárum, animovaný film Toy Story 4: Příběh hraček ode mne dostal rovněž pět hračkových hvězdiček *****, stejně jako předchozí tři díly. () (méně) (více)

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White