Konec zločinu v Americe

The Last Days of American Crime

Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 2020, 149 min

• silentname

"The Last Days of American Crime" bude asi na konci roka korunovaný medzi najhoršími filmami, čo som videl za celý rok. Mám pocit, že tu zlyhalo skoro úplne všetko. Bod dávam za herecký výkon Édgara Ramíreza, ktorý je dokopy asi jediný človek, ktorý v tomto filme za niečo stojí. A nemám z neho pocit, že by si zaslúžil odstreliť. Všetko ostatné? Kde vôbec s týmto začnem? Okey, povedzme si niečo v prvom rade o dĺžke tohto filmu. Myslím si, že je maximálne prepálené na to, aké tempo si film zvolil. Prvá hodina je nuda, potom máme niekoľko scénok absolútne trápnej akcie a ku koncu keď konečne vidíme plán priamo v akcii, tak jediné na čo čakáte je, kedy nabehnú titulky, lebo je tu toľko sprostých scénok, že je to až čistá tragédia. Olivier Megaton nie je zrovna najtalentovanejším režisérom, no v tomto filme dosiahol asi spodok svojho umenia. Akčné momentky v tomto filme sú buď maximálne nevkusné, alebo je to len strieľanie s tým, že nič netrafíme a podobne. Najlepšie je to vidieť v dvoch scénkach. A nebudem sa ospravedlňovať za to, že to poviem, pretože je to treba spomenúť. Prvýkrát je to počas naháňačky, kedy sedí náš hlavný hrdina v červenom aute a strieľa na nepriateľov, ktorí unášajú Shelby Dupree. A nepriatelia samozrejme opätujú paľbu. Počas tej akcie sa vypáli obrovské množstvo guliek, no očividne ani jedna netrafila jeho auto, lebo vyzerá celý čas rovnako. A druhá momentka príde keď Bricke vyzdvihne kamiónom Shelby pred rádiovou vežou a doslova sa zjaví jeho truck na mieste, kde je treba. On tam ani nedorazí. On tam proste v tom momente pristane ako keby sa tam teleportoval. A je to absolútne najhoršia scénka, čo som videl za posledných 20 rokov filmov. Bez toho, aby som preháňal. Neviem kto sa tam ten záber rozhodol takto vmontovať, no je to čistá tragédia. Postavy sú dokopy len klišé, pričom si dovolím tvrdiť, že Kevin v podaní Michaela Pitta je asi tohtoročná najotravnejšia postava. Pri každej scénke s ním som mal chuť ho odstreliť. A aby toho nebolo málo, tak film niekoľkokrát priniesie na scénku postavy, ktoré mali zmiznúť oveľa skôr. Mimo iné dokonca niekoho, kto by mal byť podľa všetkého mŕtvy. Lebo ak je niekto skutočne schopný prežiť úvodný výbuch, tak nemám k tomu čo dodať. Film je také zúfalstvo, že by si zaslúžil facku. No jediné čo mu môžem urobiť je udeliť mu záverečnú známku a na konci roka si ho pripomenúť na svojej nástenke. Pokiaľ ho niekto ešte nestihne dovtedy podliezť. Hodnotenie: F(5.6.2020)

• M.i.k.e

trailer zaujal a ústřední nápad se signálem je zajímavý,nicméně extrémně nevyužitý a upozaděný na úkor standardního a už ne tak zajímavého příběhu o pomstě/heist movie.Megaton se tady navíc utrhl ze řetězu a onen ne úplně záživný příběh a sterilní akci roztáhl do extrémní stopáže,která je na podobný druh filmu prostě moc.Ani nehořlavý Edgar Ramirez to nezachrání...40%(5.6.2020)

• Malarkey

To, že je Megaton debil, jsme si potvrdili už z jeho předchozích filmů. Je tak tedy pro mě záhadou, proč ho Netflix nechal natočit snad nejdelší béčkovej akčňák v dějinách filmů. Nemá to hlavu, ani patu. Všichni jsou tady odporní až na půdu a jedinej plus má film ve výběru hudby, což dokazuje, že Megaton nemůže bejt úplně debilní, protože takovou muziku by debil do filmu nepoužil. Dlouho jsem totiž neslyšel trip-hop a když už nic jiného, tak jsem si alespoň poslechl pár legendárních věcí.(23.6.2020)

• MrHlad

Skupina zločinců se pokouší ukrást miliardu dolarů před tím, než v USA zavedou systém, který s pomocí speciálního signálu zabrání lidem porušovat zákon. Jenže ti zločinci jsou banda nezajímavých kašparů, režisér Olivier Megaton šetří s akcí, vtipem i napětím a všechno sází na nudné hrdiny a rádoby cool stylizaci a celé to má dvě a půl hodiny. Nekoukejte na to. Kdyby byl svět spravedlivý, vznikl by tenhle film v Rumunsku, hrál by v něm Michael Dudikoff a nejspíš by ho nikdo neviděl.(13.6.2020)

• choze

Jakási snaha o zábavný heist tam je (námět, postava Michaela Pitta, pár scén a hlášek), ale je pohřbená neuvěřitelně přepálenou stopáží. Děj se strašlivě vleče a trvá věčnost než dostaneme nějakou akci, která je naprosto nezajímavá. Být to o půlku (!) kratší, mohla to být aspoň průměrná kriminálka. Tohle je umořující.(5.6.2020)