Underground

Frank Bollinger

Kostýmy:

Jayme Bohn
  • J*A*S*M

Lemplovsky natočený Pád do tmy, přičemž jeskyni vystřídal jakýsi bunkr a speleoložky genderově korektní směska nesympatických individuí. Od poloviny stopáže jsem to projel rychloposuvem, protože z poctivého dokoukávání každé blbosti už jsem vyrostl. Ne, tohle by nevylepšil ani dostatek gore. Tohle by vylepšil leda tak schopný režisér.(8.12.2011)

• Havaj8

Další důkaz amatérský práce. Herci bez charakteru, kteří vlastně ani nehráli. Chování postrádá jakoukoli logiku. V momentech, kdy jim většina přátel pochcípe, tak si chillujou a povídaj. Kdo takovej scénář napíše a kdo to vůbec dopustí. Potenciál vojenskýho krytu zahozenej. Ještě relativně přijatelný masky těch kreatur. Utrpení něco takovýho vůbec dokoukat.(3.2.2019)

• BOURQUE

Ak by som mal byť stručný, tak by som povedal len toto: sklamanie! Už tak trošinku začína byť nudným, že tie isté nápady a myšlienky (v našom prípade partia mladých ľudí po šarvátke zostane dole v jednom krytu – útočia geneticky upravené príšery), sa v dnešných „strašidelných“ filmoch neustále opakujú. Réžia je podpriemerná a ani hudba nie je dobrá. Film odporúčam len tým, ktorí majú rád tento žáner! Osobné hodnotenie: 60% (**) (21.8.2012)

• kaylin

Americký snímek „Underground“ je takovým celkem obyčejným filmem o tom, že v podzemí je něco zlého, co má spadeno na celkem nevinné lidi. Maska monstra není špatná, ale není ani nijak originální. Celkově se dá mluvit o tom, že snímek je natočen jednoduše tak, aby to bylo koukatelné, ale jak to bude celkově vypadat a působit, na to už se moc nekoukalo. Trochu odbytá a nezáživná práce.(25.11.2019)

• oveckaoa

Zhruba 10 lidí jde na technoparty tam se dostanou do konfliktu s jakýmasi týpky a jsou zahnáni do vojenského bunkru kde žijí mutatvoři. Ze začátku se to dá ačkoliv inteligence lidí je na bodě nula (já nevím,když mám klaustrofobii asi bych nešel souložit do uzavřeného bunkru zvláště poté co na té technoparty byl nejspíše záchod předpokládám) a za zhruba 83 minut jsou schopni se bránit a jednoho zabít až 20 minut ke konci (a to jsou tam 2 veteráni z Iráku a válečná doktorka) do té doby se opakují scény typu musíme se bránit a utéct zastavíme se na chvíli jeden umře. Po 40 minutách už to začne nudit a začínají se zde nahrnoval totální blbosti (mutantní armáda co by bojovala za lidi v válkách, která se, ale bojí světla to by jako bojovaly v noci a pak než začalo vycházet slunko by je armáda posbírala nebo jak nebo šerifka s utrhnutou spodní částí těla, která ještě žije a korunu tomu nasadí bývalý nacistický vědec na vozíčku a jeho scéna zabití jedné blondýny). Poslední scéna vykrádá navíc Pád Do Tmy a nápad s živýma ženskýma, které mají v sobě mutantské embrya zase Hory Mají Oči a Pach Krve. Nejlepší dialog přijde na konci kdy jeden chlápek před smrtí oznamuje druhému, že to byl dobrý boj přičemž za 60 minut zabijou pouze jednoho mutatvora (opravdu dobrý boj). 40 procent za jednu gore scénu s očima. Jinak režisér od tohoto filmu už nic nenatočil což se nedivím.(3.2.2019)

• - V roli agresora na diskotéce se objevil bývalý MMA zápasník organizací UFC a Pride FC Heath Herring. (The Viper)