Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina lidí je uzavřena v bývalém vojenském podzemním krytu, ze kterého vede cesta pouze únikovým východem. Ze začátku to vypadá, že jedinou nástrahou bude klaustrofobie a nepravděpodobná smrt hladem, brzy však vyjde najevo, že nejsou v krytu ani zdaleka sami a hlad je proti tomu co je čeká pouhou procházkou růžovým sadem. (StrYke)

(více)

Recenze (17)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento film se ke mně dostal úplnou náhodou a měl jsem z něj popravdě dost velké obavy. Ty se sice nepotvrdily, ale Rafael Eisenman měl do té doby na svém kontě natáčení především romantických dramat a to mi na klidu příliš nepřidalo. Horory odehrávající v podzemí (jeskyních, bunkrech) mám docela rád, ale prozatím jsem narazil jen na několik světlých výjimek a většina filmů, které jsem měl možnost vidět, za moc nestála. Eisenman se toho však nebál a rozhodl se divákům naservírovat své „tajemství“ pěkně hned na začátku. Díky tomu jsem měl šanci zhlédnout ony mutanty pěkně ze startu a musím se přiznat, že po vizuální stránce jejich masky nevypadaly vůbec špatně. Následná část na párty byla sice z mého pohledu spíše utrpení, ale to způsobil především fakt, že podobný styl hudby moc nemusím. Tak jsem svou pozornost zaměřil především na výstřihy přítomných dam a po menší bitce (i na nůž dojde), jsem netrpělivě očekával, cože se bude dít za zavřenými dveřmi bunkru. Klaustrofobici asi nebudou zažívat pěkné chvíle, ale mě se prostředí hodně líbilo. Režisér pěkně stupňoval atmosféru a ani mutanti na sebe nenechali dlouho čekat. Díky tomu došlo i na několik velice pěkných gore scén. Byla jen velká škoda, že se tu objevilo klasické klišé a to v podobě nelogického chování a rozhodování postav. Postupem času však přestala prvotní atmosféra jaksi fungovat a stala se z toho jen další tuctovka. Neustálé bloudění po chodbách a nepříliš efektivní souboje začnou po čase nudit. Zápletka se nám sice snaží naservírovat několik zvratů a nečekaných odhalení, ale chtělo na to jít mnohem rafinovanějším způsobem. Navíc vám některé postavy začnou jít časem pěkně na nervy. Za vůbec nejpůsobivější považuji scénku s policistkou. Taky mé srdce zaplesalo neskutečnou radostí a díky tomu si tvůrci alespoň částečně zlepšili reputaci. 50% ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Slabulinké. Čajíčkové. Spočiatku to vyzeralo ako moja krvná skupina, partička teenagerov pobehuje v podzemných tuneloch a útočia na nich zdegenerovaní mutanti... and I like that! Lenže to prešľapovanie na jednom mieste ma totálne unavilo a aj keď je to nakrútené pekne a spracovanie mutantov musím len chváliť, bola to nuda. Jednoducho toto je typ hororu, ktorý by mohla zachrániť len poriadna brutalita, a ja som v kútiku duše dúfal, že sa dočkám nejakých pohľadných porcovačiek či vnútorností. Nestalo sa, tie gore zábery by som mohol spočítať na prstoch jednej ruky, a nepomohlo tomu ani jedno vypichnutie očí, či rozpolená policajtka. V tomto ohľade sa mi oveľa viac páčil žánrovo podobný a omnoho lacnejší The Tenant, ktorý sa aspoň vedel poriadne rozparádiť, keď mu tieklo do topánok. Škoda. Bezduchá akcia vždy nestačí a bez atmosféry to nemôže fungovať už vôbec. ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Ide o takého lacného, ultra béčkového kríženca The Descent, Creep a im podobných hororových kúskov. Zase raz sa partia mladých zamotá do miest kde by nemala a zase raz ich tam vychytá niečo zákerné, čo ich zase raz postupne vyzabíja. Všetko dobre známe a predtým videné, bohužiaľ už x krát lepšie urobené. Pre podzemné horory mám síce slabosť, no mrzí ma, že tento sa namiesto tiesnivej atmosféry alebo aspoň poriadnej brutality, neodvážil k ničomu výraznejšiemu a svoj potenciál utopil medzi nudou, klišé, trápnymi dramatickými vsuvkami a zbytočným naťahovaním. Pár dobrých scén sa samozrejme nájde, prostredie aj mutanti boli v pohode a tvorcovia sa dokonca pokúsili aj o výraznejší príbeh, len škoda, že sa viac nerozšupli a všetko to ostalo akési nevýrazné. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Lemplovsky natočený Pád do tmy, přičemž jeskyni vystřídal jakýsi bunkr a speleoložky genderově korektní směska nesympatických individuí. Od poloviny stopáže jsem to projel rychloposuvem, protože z poctivého dokoukávání každé blbosti už jsem vyrostl. Ne, tohle by nevylepšil ani dostatek gore. Tohle by vylepšil leda tak schopný režisér. ()

Epistemolog 

všechny recenze uživatele

Eisenman zatím nic lepšího nenatočil, vícníce podobné horory mívám v hledáčku. Nudný začátek s partičkou fen a kolíky Vás posléze zavede do podzemních komplexů s toxickým blivajzem a tlupou zmutovaných individuí v čele s cáknutým mrzákem na kriplkáře. Klasický slasher s vpoho mordy, triky a maskama, né nepodobným těm v ¨Pád do tmy¨. ()

Zajímavosti (1)

  • V roli agresora na diskotéce se objevil bývalý MMA zápasník organizací UFC a Pride FC Heath Herring. (The Viper)

Reklama

Reklama