Zmizení herce Bendy (E02) (epizoda)

Krimi / Komedie / Povídkový

Česko, 2011, 38 min

"Já myslím, že na tom bude něco tak velkolepého nebo hrůzného, až nad tím strneme..." I tahle krátká Čapkova povídka je docela velkolepá, mistrně napsaná s tím, že z ní na sto honů cítím i Agathu Christie, která byla Čapkovým ročníkem, takže nevím, kdo od koho "opisoval"... Tohle novější televizní zpracování je ale také i nonšalantně zahráno. "On, Benda, to nebyl herec. To byl zrovna čert. Tedy v životě byl spíš prase, ale na jevišti skutečný král nebo skutečný šupák!"(8.1.2020)

Skvělé provedení, příjemně překvapil Töpfer, který jinak hraje toporné panáky, tady famózní. Viktor Preis - velký herec v roli velkého herce. Pět hvězdiček bez mrknutí oka.(21.9.2016)

Této povídce pomohlo herecké složení, které první povídka neměla. Töpfer hrál fantasticky a celé to mělo atmosféru první republiky, bylo to takové uvolněnější, ne jako tak toporné.(20.5.2018)

Kde sa len ten Benda mohol podieť? Jeho kamarát a obdivovateľ, taktiež uznávaný lekár, sa bude snažiť prísť záhade na kobylku. No a ak by nebolo jeho, tak by táto záhada zostala nevyriešená na večné časy. Pointa prekvapí, najmä pomerne drsné vyznenie celého príbehu. Topfer a Preiss vynikajúci.(5.1.2020)

Škoda, že zmizí zrovna Preiss, kterej hraje ze všech nejlíp.(13.1.2020)