Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Cement73

Práve som dopozeral najlepší hudobný a životopisný film, ktorý bol kedy urobený. Precízna práca filmárov a presvedčiví herci. Dovi Dopo. Klobůk dolu. ()

Ricky_CZ

Narozdíl od jiných tady se na film nedívám jako na životopisný snímek, který má reflektovat realitu, ale jako kousek, který má pobavit, zahrát na emoce a připomenout. Splněno. Co se filmařiny týče, není co vytknout. A byť je na Ramim vidět, že gesta nejdou z jeho nitra, tak jako u Freddieho, svúj úkol splnil na jedničku. Jen bez IMAXu už to nikdy nebude ono... snad se dočkáme reprízy. ()

Oyer

Velká poklona celému týmu, který se na tomto "dokumentu" podílel. Ta podoba, to autentické prostředí, ta práce s tím, to podání... Nicméně: k obdivu všem zúčastněným : Fredy Mercury byl jen jeden - tak originální a tak výjimečný, že napodobit nelze. Proto jsem ani já - jako divák nezažil při shlédnutí tu potřebnou "husinu" o kterou tu asi mělo jít. Přesto všechno = dobrý. ()

mira007

Filmový hit o skupině Queen respektive jejím frontmanovi, který umřel na AIDS. První polovina je spíš jen hraný dokument a v druhé se tvůrci soustředili z toho udělat hudební drama, kde se řeší vztahy, homosexualita, choroba. Díky známým písničkám a hereckému výkonu Maleka se na to dobře kouká, ale éra Queen mne minula, takže mi tenhle film nepřijde jako 53. nejlepší film na CSFD. Věřím, že pamětníci dávají o jednu dvě hvězdy navíc, ale pro mne to bylo spíš zklamání. ()

Brejlil

Ano, konvenční, neobjevný, pro všechny... No, ale, kurva, komu to vadí? Od začátku je to jízda, občas vtipná, občas dojemná, naštěstí nikdy ne sentimentální. Už úvodní "konkurs" na zpěváka rozlije úsměv na tváři, a pak už je to čirá zábava. Hudba Queen působí skvěle i po letech, no a konec? Precizní rekonstrukce jednoho s nejslavnějších okamžiků rockové hudby. Divák je tam, ve Wembley, v roce 1985. I kdyby nechtěl. Malek si sice Oscara zaslouží, ale nejlepší byl stejně Gwilym Lee, dokonalý klon Briana Maye. ()

xxxvodnikxxx

Naprosto famózní, je dobré, že film není dokument, tak je pro diváka více poutavý, jinak dokáže nahnat slzy do očí, ale stejně tak vykouzlit úsměv na tváři. Jeden z mála filmů, u kterého je kino plátno nedocenitelné. ()

Blueeyes

Bohemian Rhapsody je skvost. Velký filmový zážitek a báječná jízda na velkém plátně. Rami dostane sošku, to dá přece rozum :-). Rozhodně by měl, vlastně všichni z kapely by měli. Více padnoucí obsazení by se totiž nedalo najít. Nedalo! Perfektní casting, ikonická hudba a úžasné výkony. Kdo mě zná, ví, že 134 minut je na mě hodně, ale přísahám, že jsem se nenudila ani chvilku. Naopak! A když pak dojde na Wembley, průlety kamerou nad diváky a Radio GaGa, budete mít husí kůži, stejně jako jsem měla já, na to dám krk. Je asi zbytečný řešit zda film nelakuje skutečnost maličko narůžovo, možná. Ale tak to mělo být, nebo já to tak vidím. Jestli bylo záměrem tvůrců, aby diváci odešli ze sálu povzneseni, tak přesně to se povedlo. Pokud ale očekáváte ryze životopisné drama včetně utrpení a umírání, na své si nepřijdete. Tohle je feel good, strhující, energický snímek, krásný dárek pro fanoušky a já za něj děkuji :-) ()

barrahir

Nojo, tady se dává plnej počet lehko. Není to ani tak kvůli tvůrčím výkonům, i když Malek mile překvapuje, ale hlavně kvůli Freddiemu a Qeenům, jejich hudba jednoduše utáhne film sama. Poprvé jsem zažil, že v kině všichni zůstali až do konce titulků. Ostatně ideální film pro kina, sám jsem byl 2x a dalším dvěma lidem koupil lístek. // Druhé shlédnutí: Taky mohl Rami Malek nabrat trochu té svalové hmoty, v některých scénách vypadá, že ho po koncertu odvezou na kapačky. ()

husokachna

Film sám o sobě beru jako podvod. Ono totiž můžete natočit dvouhodinovej záznam toho, jak serou slepice a když k tomu pustíte Queeny, bude to epický. Proto i já jsem odcházel s pocitem, že to bylo fajn, ale dávám za pravdu všem, kteří to cupují na kousky. Ano, všechno je naházený bez ladu a skladu, nesmyslně to ukazuje střípky z Farrokhova života, všechno to šustí papírem (hlavní evil gay, jak tam pořád postává a potutelně pokukuje), jeden krátký rozhovor s bývalou snoubenkou otočí Freddieho život o 180 stupňů, Wayne producent poukazuje na to, že na Bohemian Rhapsody nikdy nebudou děti mlátit hlavama v autech (a každý přece víme, že Wayne mladý moderátor mlátil s Garthem hlavou v autě na Bohemian Rhapsody - WTF) atd. atd. Rami Malek si mě získal, ale nejsem takový fanoušek, abych posoudil, jestli hraje Freddieho nebo nějakou karikaturu. Musí se mu ale nechat, že na konci filmu už mi s Freddiem splynul a já se nedíval na herce. A propos konec filmu - co měly znamenat ty prostřihy na lidi na lešení, v davu, všude možně, to bylo totálně out of this world, jak kdyby to tam bylo naswedovaný. No prostě jsem si to užil, přiznám to, ale není to životopisný film Freddieho Mercuryho a není to rock'n'roll. Je to vykastrovanej popík pro masy a proto taky tak úspěšnej. PS: v diskuzi se ozývá, že pravý fanoušek musí tenhle film nenávidět. A souhlasím, i když bych doplnil. Povrchní fanoušci, kteří měli rádi Queeny, jak jim to pěkně hrálo v autě v rádiu, jak tam ten Freddie pěkně poskakoval jako srneček (slova mojí mámy, mimochodem filmem unešené), všichni ti, kteří Freddieho viděli jako tu rockovou ikonu a výstředního krále královen, ti jsou podle mě nadšení, tohle je film pro ně. Ukazuje jim Mercuryho, přesně jak by ho rádi viděli, není to ani moc homoakce, aby je otrávila a všechno je to takový vyžehlený, nezávadný a nenutí to se moc zamýšlet. EDIT: jestli se to jako dlouhodobě hodlá držet na čtvrtém místě nejlepších filmů zde, na československé filmové demenci, tak snížím hodnocení na odpad na truc. ()

cupito

Nejsilnější zážitek a nejlepší životopisné dílo vůbec. Pocta Freddiemu Mercurymu a Queen jako takové. Prvotřídní herecké výkony i kamerové záběry. Show must go on, takže by mohla vzniknout dvojka s návazností na Wembley, kde by nechyběla také Montserrat Caballé a Barcelona. Za mě osobně návrh na Oscara. ()

majec4

Vsetko bolo prakticky dokonale, no po titulkach som si uvedomil, ze by to malo byt minimalne o hodinu dlhsie. Zazitok to bol ale neskutocny, odporucam kazdemu. Asi musim este nieco precitat o zivote tychto pankov. ()

kujon

Kurva, to nemělo chybu, až slza dojetí ukápla. Je to jak skvěle natočené, tak i zahrané, seděl jsem celou dobu připoutanej k plátnu a pomalu ani nedutal. Jestli tohle není můj nejlepší film pro tento rok, tak už nic. Dávám pětihvězdu a kdykoliv mrknu rád znova. ()

Klajnik

Pěkně se na to kouká, ale je to příliš schématické. Nadanej Freddie se stane frontmanem kapely a v momentě, kdy jsou všichni velcí, tak se FM začne chovat jako kretén a se zbytkem kapely se rozhádá (částečně kvůli vlivu svého otřesného přítele). To hlavní postavě velmi ubere na sympatiích, ale konec se to snaží zachránit tím, že udělá dobrou věc (vystoupí na tom slavném charitativním koncertě). Rami Malek je skvěle obsazený, ale biografie je to taková neškodná - chápu, že tvůrci chtěli Queeny oslavit, ne ukazovat, jak Freddie vyhulil desetitisíce čůráků než si uhnal AIDS, ale výsledek je velmi povrchní. Taky nechápu, jak to mohlo vyhrát oscara ze stříh, když některé scény jsou skvělou ukázkou špatného střihu. ()

rerabinka

Nejlepší film letošního roku, jak ukazuje i jeho rychlé vystoupání v žebříčku na 3. nejlepší film v databázi. Nejde jen o oslavu Freddieho, ale neskutečně citlivé zachycení intenzivního životního příběhu, kdy máte pocit, jako by ožil a ztotožníte se s ním na pár krásných chvil. V kině s ATMOS jsem si parádně užila zvuk jak z koncertu. ()

Gulde

Tedy klobouk dolů, to jsem vskutku nečekal. Filmu samozřejmě vždycky pomůže, když je podle skutečnosti, ale tenhle tomu dostál řekl bych dokonale. Zhruba někdy v druhé polovině filmu jsem si uvědomil, že vnímám jen to kinoplátno před sebou a děj na něm se odehrávající, a bezmála nic jiného, a to je u filmů to nejlepší co může být. Tomu napomohly mimo jiné i úžasná práce s kamerou, která často bez potřeby slov mnohé objasnila, dobře mířené vtipné hlášky a především pak herecké výkony. Těm samozřejmě kraloval výkon Rami Maleka, od kterého já jsem toho osobně příliš neočekával, ale byl jsem přesvědčen o tom, že jsem se v něm mýlil. Jeho ztvárnění Freddie Mercuryho je místy snad až mrazivě věrné. Film byl prostě poutavý od začátku až do konce, a třešničkou na dortu pak bylo strhující finální vystoupení na koncertu Live Aid, které mě už uzemnilo do sedačky. Bohemian Rhapsody je silně inspirativní film, u kterého si ale místy člověk snad až uvědomuje svou malost. Jsem každopádně rád, že jsem na tomhle filmu byl v kině, a to paradoxně čirou náhodou přesně na den 27 let poté, co tento svět Freddie Mercury opustil. Nelze než plných pět hvězd. (24.11. 2018, Cinemacity Liberec) ()

holyterry

Nečekala jsem že někdy ohodnotím film pěti hvězdami. Jsem ale ráda že toto mé prvenství získalo zrovna Bohemian Rhapsody. Čekala jsem hodně velkou kvalitu ale tento film moje očekávání úplně ve všem předčil. Bála jsem se že film se bude více naklánět k osobnímu životu Freddieho a nebo více ke koncertům. Ale naštěstí to byl takový příjemný střed. Sice jako fanoušek Queenů jsem se nic nového nedozvěděla ale i tak to byl úžasný až katarzní zážitek. ()

nikoletkaa

Neskutečný příval emocí. Husí kůže přítomna po celou dobu! Kvituji s nadšením, s jakým citem a respektem to bylo natočené. Nejlepší hudební film, jaký jsem kdy viděla. EDIT: Jediný film, který jsem v kině navštívila více než jednou. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě