Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

IronDragon

Dost možná nejlepší film roku 2018!!! Neuvěřitelně emocionální a po všech stránkách skvěle natočený film. Že je podle skutečných událostí a osob tomu ještě více dodává na fenomenálnosti. Rami Malek si svoji roli Freddieho Mercuryho evidentně nejenže naplno užíval, ale hlavně se s ní dokázal dokonale sžít a vcítit se do ní, což doslova vynáší do nebes celý film. (podle mě kandidát na Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli) Hudba je samozřejmě úchvatná a dokonalá, ale nic jiného od filmu o Queenech asi ani nečekáme, že? Musím říct, že mě tu také mile překvapila velká preciznost záběrů a obecně práce s kamerou na vysoké úrovni. Na druhou stranu, Freddie často pořádal bujaré večírky, které si sám dokázal nezřízeně užít, a o tom ve filmu bylo jen pár chabých zmínek. Nebyla tu jediná scéna, kdy by si šňupal koks (jen v jedné jediné scéně mu bílý prášek ležel na stole) a ani scéna, kdy by byl nějak zfetovanej. A například takovéhle "důležité drobnosti" jsem tu postrádal. Nakonec pochválím dvě povedené scény: Zaprvé tu v dešti, po tom, co se Freddie dozvídá o koncertu Live Aid. Hlavně ten déšť tomu dodával ty správné emoce a lehkou depresivnost. (pro mě taknějak podvědomě spojenou s nutností rychlého rozhodovaní právě kvůli dešti) No a jak jinak, tu závěrečnou scénku filmu, na koncertu Live Aid, si budu pamatovat ještě hodně dlouho! HODNOCENÍ: 96% ()

Konopilka

Už jste někdy seděli v kině 2 hodiny a 34 minut a doufali, že ten film ještě hned tak neskončí? Ne? Tak běžte na Bohemian Rhapsody ♥ ()

Mistr119

S vysokým hodnocením filmu musím jenom souhlasit... :) Když udělat nějaký film o Životě, jaký je, co udělat lepšího než vzít skutečný příběh, který se stal a ukázat na něm všechny životní zapeklitosti, emoční zvraty, překvapivá zjištění např. o své orientaci či obecně hledání toho, co pro člověka znamená láska, co je a jaký je rozdíl mezi láskou k ženě (což teda byla :) a asi i čistší než k mužům :) ) a k mužům atd. atd. :) Mnoho témat, která nám může častokrát život sám ukázat, byť nemusíme být zrovna rocková hvězda. :) ()

jeany23

Docela nechápu tu hysterii kolem tohoto filmu. Ano, hudební čísla byla fajn a pocukávaly mi při nich nohy, hlavně "We will rock you" a závěrečný koncert jsou na velkém plátně zážitkem, ale jakmile došlo na milostné problémy, tolik mě to zas nebavilo. Dojaté slzení se taky nekonalo (no dobrá, tak trošičku to na mě jednou šlo). Ale pozor, tím netvrdím že to je špatný film. To rozhodně ne..Ale že bych na něj šla do kina třikrát po sobě, to nejspíš nehrozí. Čisté čtyři hvězdy. ()

mocakardiak

Podívaná roku. Malek to zvládl fakt dobře, až jsem hleděl. No masakr, viděno v kině. Až na ty kretény, co furt žrali nahlas popcorn. Ale za to film nemůže. Aj husinu jsem měl. Skvělé, za mě 100% ()

FauSSt

Typológia obsadenia členov kapely im vyšla dokonale....par vecí by sa dalo vytknúť, ako napríklad trochu pozmenené fakty....ale inak suverénne film roku. ()

Flash84

Kapelu Queen velmi obdivuji a trochu jsem se bál, jak tento film dopadne. Tvůrci před sebou měli opravdu nesnadný úkol. Nebudu se zabývat chronologickou přesností a pozměněním některých faktů. Jen samotná hudba je natolik silná, že v kombinaci zvuku kinosálu jde o nevšední zážitek. Příběh běží plynule a vlastně jsem nenarazil na jedinou pasáž, která by mě nudila. Závěrečný koncert Live Aid je skvělým finále a při závěrečných titulcích se nikomu nechtělo domů. Hlavní herecké obsazení budilo dojem, že se jedná skutečně o členy této famózní kapely. Dalším faktem o síle tohoto snímku je, že při promítání jsem měl pocit, že jsem v kině sám. Nikdo nemluvil a nebylo slyšet jediné šustnutí sáčku od chipsů. ()

PoprockCZ

Velmi pěkný, poutavý film popisující život Freddieho. Dvě hodiny v kině utečou opravdu rychle, stále je, na co se koukat. Celkově bych hodnotila 4,5*. Jediné, co mi osobně trochu vadilo, a co sráží mé hodnocení je fakt, že celý film je natáčen na hodně nízkou hloubku ostrosti, což je současný trend. Bohužel to znamená, že divák vždy vidí "ostře" jen malou část obrazu a dohromady se spoustou střihů se trochu v celé situaci ztrácí, jelikož není snadné si poskládat celý obraz dohromady. Plus takové DoP vyžaduje precizní a velmi náročné ostření, což se občas lehce nezdařilo a postavy tak neměly doostřené obličeje. Je to taková technická drobnost oproti skvělému příběhu, ale jako budoucí studentka kamery nemohu jinak. :) ()

Nechic

Je to epický, hudebně nadupaný snímek, při kterém občas člověk má husinu nebo dámy slzy na krajíčku. Ale soundtrack to táhne víc, než jsem čekal. Jak jsou pasáže o kapele, je to parádní, přesně co si představuju a jak vznikalo to co známe dnes. Jak je tam sám pozdější Freddie, upadá to, natahuje se to, ztrácí to tempo a je to vlastně úplně jiný film. Takže 4* hlavně za tu první polovinu a všechny koncerty ()

Royaldell

It left me speechless!! Rami Malek by si zasloužil Oskara,blonďáček Ben Hardy je naprosto nádhernej,Gwilym Lee vypadá absolutně jako Brian May,Mazzello je přesně ten týpeček,kterýho chcete za kamaráda, a všechno je tak,jak má být. Písničky znáte všechny,ani nevíte jak,a slzy vám potečou potůčkem,taky nebudete vědět jak. ()

Mejkby

Před filmem jsem měl strach, všichni co znám říkali jak je to skvělý, plus hodnocení 93% tady na csfd... Queeny jsem poslouchal hodně, ikdyž jsem začal až po fredieho smrti. A výsledek? hooodně dlouho (jestli vůbec někdy) jsem nešel z kina s úsměvem od ucha k uchu a přáním že by to mohlo trvat klidně dvakrát tolik. Některé reálie možná neodpovídají pravdě, ale sakra to mě vůbec nevadí. Fredie byl bůh, a Rami si zaslouží oskara! A jestli tohle borci od zlatejch sošek nechápou, asi by je už měl někdo vyměnit. Jako příjemný bonus beru výběr samotných písniček, s ohledem k postupnému odhalování Fredieho já (gay a tak trochu sám). Bohužel nebyly otitulkovány texty písní, takže kdo neumí a nezná o ten bonus přijde, což je velká škoda. P.S.: Tak jsem se po dvou letech dozvěděl, že nás v kině okradli o 2 songy z finálního koncertu (originální film má všechny co zazněli na live aid), česká cenzura nebo co jako? ()

Spike86

Ten film má možná několik faktických nepřesností, obsahuje málo britského akcentu, neobsahuje dostatečný popis některých životních etap a má trochu zbytečně useklý konec, ale ta hudba je natolik geniální, příběh natolik emotivní a jeho celkové zpracování je tak kvalitní, že nemůžu dát nic jiného než 5 hvězd. Klobouk dolů před Rami Malekem, jak dokázal Freddieho ztvárnit. Více jak dvě hodiny nabité zábavou utekly jak nic a došlo i na slzy. 95% ()

CHYREN

Já tyhlety homochcance nemusím. ALE(!), Freddie je výjimka. Domestikovanej Íránec s tolika handicapy, že by to nedal ani Superman, se vypracoval na globální STAR, hvězdu a svého času živoucí legendu. Tenhle film jsem chtěl vidět a ačkoliv k tomu obřímu plátnu odraženého světla chodím jednou za 10 - 15 let, tedy opravdu vyjimečně protože na monitoru ty barvy prostě kurva vypadají jasněji(!), tohle je výjimka. Pokud někomu něco tahle hudba jen malinko říká, udělá to samý a zkoukne to právě tam. Skvělé je na tom všechno a upřímně, i heterobrutální součást obecenstva ukápne slzu nad tímhle řiťopichem. Pokud ne, je něco ve vašich genech špatně. Nebo prostě nevíte, co je to hudba a jste z jiný galaxie. ()

vlk++

konečně nastal ten den, večer, a mohli jsme v klidu vyrazit na Bohemian Rhapsody... čekal jsem, že to budu nějak komentovat, nebudu, v průběhu filmu nějak nebyl čas, i když přece, herecké výkony Ramiho Maleka, mladé verze Queen a všech, co měli ve filmu nějakou větší roli, byly skvělé! hodnocení 5*. nesrovnávám s realitou, hodnotím dobře nazvučený filmový zážitek na velkém plátně ()

Signore

Film, na jehož hodnocení bych použil parafrázi slavného výroku: Kdo tento film viděl v kině, a nebyl to pro něj mimořádný zážitek, nemá srdce; kdo jej však současně považuje za zcela dokonalý, nemá rozum:) VIDĚNO V KINĚ; jinak odkazuji na komentář uživatelem Gemini. ()

snowman

Ačkoliv jsem nikdy nebyl vysloveně fanoušek Queen, jejich hity znám dobře a v podání živých koncertů to teda musela být pecka! Po tomhle filmu, kdyby Queen existovala a měli koncert, z fleku bych se tam vypravil, i kdyby to bylo za hranicemi. Nic moc jsem o historii a postavách nevěděl, o to víc jsem si to užíval. Smekám před velikostí osobnosti, jakou Freddy byl. Srovnávání s největšími ikonami a legenadmi jako byl v té době i Michalel Jackson, je na místě. Spíše než historicky vzdělávací byl však tento film opravdovou hudební oslavou hvězdné kapely a jejich frontmana. Emocemi a ENERGIÍ nabitá jízda rozhodně vyžaduje KINO s kvalitním ozvučením. Domácí kino jen v případě, že doma máte OPRAVDU high-end techniku. 85 %. ()

agentkenny

Neskutečná podívaná. Po dlouhé době jsem konečně odcházel z kina nadšený. Jinak Rami Malek předvedl úžasný výkon, a závěrečný koncert... no neměl jsem slov - slušná dávka emocí. ()

ssarka

KU.....A POCTA LEGENDĚ.... filmový zážitek, neuvěřitelně spodobněne postavy-tady prostě Brian May hrál osobně 😁 Rami zde podal oskarový výkon,to prostě Freddie byl jak vyšitej... zpracování koncertu,kde propojily původní koncert s herci byl opravdu dechberouci... samozřejmě že film byl k realitě milosrdný,ale to se není čemu divit a je to dobře,o detaily prasaren stejně nikdo nestojí 😁film ani jednou Freddieho neomlouvá, naopak ukazuje,jak byl uvnitř osamělý... zpěvák století a tento film je poklona na úrovni celé fenomenální kapele ()

Xinn

Pro dlouholetého fanouška skupiny Queen je tenhle film povinností, a jsem rád, že jsem ho mohl konečně vidět i já (pořád bylo vyprodáno a i dnes byl plný sál). Jediné, co mě negativně praštilo do očí, bylo to, že ve filmu na turné v USA hráli skladbu Fat Bottomed Girls, a teprve poté řešili s producentem vydání desky Noc v opeře, přitom výše uvedená skladba vyšla až na LP Jazz, ale to nic nemění na mém hodnocení - plná palba, 5 hvězdiček :-) ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě