Jess + Moss

(festivalový název)
  • USA Jess + Moss
všechny plakáty

Uhrančivý řetězec nechronologických obrazů prosycených letní atmosférou utváří dojem vzpomínek na prázdninové zážitky malého chlapce a jeho dospívající sestřenice. Uprostřed přízračné zemědělské krajiny Kentucky s opuštěnými farmami se nesměle odkrývají tajemství a tužby obou postav. Pro vytvoření vizuálního dojmu vrtkavé paměti, v níž se určité události zachovávají ostré a jiné se rozplývají, byl snímek natočen na desítky odlišných filmových materiálů různého stáří s odlišnými vizuálními vlastnostmi. (Fresh Film Fest)

boogieman

Zachytenie prázdnin spôsobom, ktorý bol blízky vnímaniu tohto obdobia v mojom detstve. Sloboda, žiadne starosti, žiadne útrapy, priateľstvo, žiadny príbeh alebo dramatický oblúk. Len farby a každodenná rutina drobného dobrodružstva. A to všetko v strhujúcom audiovizuálnom prevedení. Super film. ()

hygienik

Rozoznávam 2 tipy indie filmov. 1.Tie, na ktorých začiatku dúfam, že budú obsahovať aspoň nejaký zvrat a 2. Tie, pri ktorých je hneď jasné, že sa v nich nič nestane. Tento tip ma menej naštve resp. menej sklame. Sem patrí aj Jess + Moss. Bohužiaľ aj táto "letná romanca" bola, ako to už v indie žánri býva, nudná. ()