Reklama

Reklama

Rousek

(studentský film)
Krátkometrážní
Česko, 2010, 13 min

Obsahy(1)

Panu Rouskovi zemřela manželka. Je mrtvá, ale on tomu odmítá uvěřit. Uzavře se s nebožkou v bytě a snaží se vrátit zpátky čas. Co všechno se musí stát, aby se okna v bytě opět otevřela? (Fresh Film Fest)

Videa (1)

Recenze (16)

swamp 

všechny recenze uživatele

Osobitý krátkometrážní snímek o vyrovnávání se se smrtí. Stanislav Rousek hraje velmi uvěřitelně. ()

svorad 

všechny recenze uživatele

Vytvořit z "jednoduché" zápletky silný základ pro byť i jen krátkometrážní film je umění. Spousta filmařů se o to ve snaze "natočit něco obyčejného, neumělého" pokouší, vypomáhají si rozličnými pomůckami, nejčastěji však už samotným výběrem tématu, které se snaží různě "neuměle" variovat - od zneužívání dětí po smrt starých lidí. A ač možná nechtěně se tak dostávají do situace, vůči které se původně ohrazovali ... ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Autor se pokusil o scénu z obyčejného života, ale nevím jaký má tenhle pokus smysl a taky, co ho k tomu vedlo. To se ten starý muž staral o svou nemohoucí manželku sám? Divím se, že zvonící sousedka nezalarmovala policii. Chování starého pána mi přišlo nepochopitelné. Ale každý se se smrtí milované osoby vyrovnává jinak a každému trvá jinak dlouho než tento fakt přijme. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Učebnicový námět o smrti milovaného a vyrovnávání se s tím + klepající se kamerové záběry + naprosté vynechání slov = v rámci možností a zkušenostem ze strany režiséra celkem obstojné mini-drama, které ale i tak mělo nějaké ty rezervy. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Staroba, smrť a vyrovnávanie sa s ňou - témy, ktoré ma vcelku oslovujú. Toto však na pôsobilo skôr ako snaha naplniť zadanie cvičenia: vytvorte film bez dialógov. Preto je to také nijaké, plné vypchávkových záberov, čím film - najmä v druhej polovici - pôsobí najmenej o päť minút dlhšie ako by mal. A to je pri krátkometrážnom filme kiks jak hrom. 30%. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama