Taký obyčajný deň (TV film)

Drama / Válečný

Československo, 1971, 54 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

• gogo76

"Dáš pokoj , máš pokoj..." Jeden z tých povinných filmov na objednávku, v ktorom sa najprv rozhodlo, že musíme niečo o SNP natočiť a potom sa narýchlo niečo zlepilo. Už tá stopáž 54 minút varuje a platí to do bodky, pretože okrem mladej Vášaryovej tu niet na čo spomínať. Slabý príbeh, hudba skôr dráždila ako pomáhala a záver je strihnutý tak narýchlo, že si ani neuvedomíte a je po filme. Nakoniec je to ale dobrá správa. A mám pre vás ešte lepšiu. Práve ste sa dozvedeli, že urobíte lepšie, keď film vynecháte a venujete svoj čas niečomu, čo má väčší zmysel. Berte to tak, že som sa obetoval za vás...40%.(24.9.2016)

Lehce melodramatický nádech, hlavně v závěru, naštěstí kompenzují skvělé záběry i velmi slušně stupňující se situace, která působí skoro až bezvýchodně. V každém případě i tato partyzánská romance dokazuje nadprůměrnost a sílu slovenských TV filmů z období SNP.(6.9.2016)

Príbeh je trochu rozháraný, akoby z pera neskúseného scenáristu. Je to na škodu, lebo z námetu by sa dalo vyťažiť viacej.(5.9.2011)

• Martin741

Pripecena a hodne dementna normalizacka konzervacka, nic viac. 5 %(30.8.2016)

Píliť alebo nepíliť? A dokonca v nedeľu. Na tom sa dedinčania zhodnú, ale majiteľ píly je podnikateľ a objednávka je podporená samopalmi. Vášáryovej Elena toho veľa nehovorí, a tak o jej kolaborantstve veľa nevieme a v závere som sa ani nedozvedel. –––– Vy neviete, čo je to vojenská objednávka? Rozkaz! Rozkázali, aj ja rozkážem. –––– Všetci sú rozdráždení. Potrebujeme pokoj. Dáš pokoj, máš pokoj.(30.8.2018)