Blondýna na předpis

Better Living Through Chemistry

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 87 min

Trainspotting po americku, a tedy i bez drápů, kterými by dokázal diváka nějak podráždit nebo se mu zarýt do paměti. Od začátku do konce se neobjeví žádný pořádný vtip, a tak jediné co opravdu potěší, je narušení idylky amerického maloměsta a skvělý pilulkový trip v prostřední části filmu. Jako vždy dokonale sympatičtí Sam Rockwell a Olivia Wilde zbytek utáhnou jen tak tak, protože ač vyloženě neurazí, zbytek filmu je prostou rutinou. Jako svižné odpočinkové kratochvíli se tomu ale nedá nic vyčítat.(25.12.2014)

Pozerateľná jednohubka. Perfektný Rockwell a Wilde. A to jediné stačí. Možno nie také nápadité ako by si fanúšikovia tejto dvojice želali a už vôbec nie prekračujúce mieru žánrových klišé. Je to jednoduchý príbeh o zmene, bez výraznejších vtipov ale tiež bez výraznejších prešľapov. Premena hrdinu – čo mne osobne vždy lahodí – je dokonaná podľa môjho názoru perfektne a ten looserovský Samov look je jednoducho parádny. Možno nie také idylické, ako by sa na príbeh zo života patrilo. A samozrejme nesúce celú tú desilúziu amerického sna, ale na konci je to uspokojujúci pocit, počuť vetu i dont really give a shit z úst týpka, ktorému celý čas držíme palce. A stoporené bradavky Olivie Wilde – sú to tie drobné radosti, čo vás nútia vydržať o deň viacej. A tieto bradavky to dokážu viac ako taký xanax.(11.7.2014)

Pohodová oddychovka o utiahnutom lekárnikovi (Sam Rockwell), ktorý je pod papučou cyklisticky sfanatizovanej manželky (Michelle Monaghan), ale po stretnutí s unudenou kráskou (Olivia Wilde) bohatého manžela (Ray Liota) ktorý ju zanedbáva, sa rozhodne skoncovať s dosavadným stereotypom. Drogy, sex a unudený americký stereotypný rodinný život s plejádou super hercov ktorým samozrejme kraľuje Sam Rockwell nie je zbytočným počitom a niekedy dobre padne pozrieť si niečo zo života s poučením a vo večerných TV hodinách sa film bude celkom dobre vynímať.(9.9.2014)

"Dougu, není víkend." Existuje komedie, v níž Rockwell netancuje? Trochu jsem se tho filmu obával, ale nakonec jsem se docela dobře pobavil. Monaghan mile překvapila v nepříjemné a nesympatické roli, Rockwell předvedl svůj komediální standard (tedy spokojenost), jen z Wilde jsem rozpačitý, působila, jako by byla celý film na práškách, což vzhledem k roli, kterou hrála je asi plus, ale ta se asi nikdy nezbaví nálepky, že je obsazována spíše pro svůj vzhled (upřímně, zrovna nic moc, obyčejná tuctovka úplně stejně jako Megan Fox) než pro nějaké herectví.(10.10.2018)

Sice nemůžu souhlasit s myšlenkou filmu, že chlap se pochlapil až potom, co si našel žhavou bokovku, protože ta jeho semetrika ho měla na háku, ale miluju Rockwella a je taky fakt, že jsem se párkrát i docela zasmál. Jinak je to samozřejmě hrozná volovina a za tu otravnou vypravěčku bych nejradši ještě jednu hvězdu srazil.(24.3.2015)

• - Roli Elizabeth Roberts (Olivia Wilde) měla původně ztvárnit Jennifer Garner, ale kvůli těhotenství se jí musela zřeknout. (R´Hell)

• - Roli Douglase Varneyho (Sam Rockwell) měl původně ztvárnit Jeremy Renner, ale kvůli pracovní vytíženosti ji odmítl. (R´Hell)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických mestách Annapolis a Baltimore v štáte Maryland. (MikaelSVK)