Film o stvořeních, která byla po léta mučena našimi ozbrojenými silami na Blízkém východě. Camel Spiders nyní loví vše a neobává se jakéhokoliv predátora - včetně člověka. Proti jejich nebezpečnému paralizujícímu bodnutí není žádné místo bezpečné. V posledních chvílích se malá skupina bojovníku rozhodne postavit tváří v tvář hrozícímu nebezpečí a bojovat proti těmto stvoření. (oficiální text distributora)

Peytl

Žánr označený Sci-Fi/Horor/Prdel k posrání je mému osrdečníku i konečníku velmi blízký a pokud je pod ním podepsána taková persóna jako je Wynorski, je úspěch zaručen a já již týden před uvedením na nějaké TV, těsně před krachem a sekundu po Ivetě, která má tolik prachů, že i moderátory si vysřihují z kartonu, nemohu dospat, trpím žaludeční neurózou a zastavuje se mi menzes. Pavouci útočí je zrovna takový exkluzivní exemplář. Hm, tak jedeme...Sveřepí pavouci zavile vyli na bílý měsíc!!! Ten, kdo stojí u zrodu těchto podivných hmyzích zvuků, je právem čekatelem na medaili Mladý entomolog s mozkovou obrnou a i klasicky úžo triky by zasloužily, aby jejich tvořitelé (rozuměj, kucí, more, ze zvláštní) dostali pro příště nové verzatilky a úhelník. Nebudem tak bláhoví, abychom očekávali nějaký příběh, ale není ho třeba, neboť vše s přehledem zachrání celá plejáda znamenitých loutek, které před sebou hrnou hromady uječených velbloudích krabouchů. Moc pěkný byl Škrhola a zaujala mne i originální princezna s knírem... moment, cože?? Že to nebylo loutkový? Tak to je ovšem v hluboké prdeli, zrovna jsem chtěl vyzdvihnout preciznost loutkoherců a téměř 100% práci retušérů vodících lanek. Nicméně jsem se zachechtal, až se mi péro zelenalo, navzdory skutečnosti, že se horomediový guru rozhodl, že se tentokrát bude brát smrtelně vážně. Pičus. ()

Asia_Power

Nejvíce se mi na filmu líbila seržantka vypadající jako pornoherečka co se rozhodla, že místo cucání dalšího péra, zkusí kariéru v déčkovém hororu. Škoda radši bych jí viděla v tom pornu. Pavouci mají šest nohou, skáčou do dálky, do výšky, do prdele...běhají, kousají a nudí k smrti. Počet obětí ve filmu jest vysoce vysoký, ale všichni zařvou stejně debilně - obklopeni digipavouky chcípnou v digikrvi. Celá "zápletka" se točí kolem kapitána, seržantky a bandy postav z hospody plus jako kulturní použitá vložka je tu ještě banda studentů s profesorem, hodně brzo už jen čtveřice studentů, na kterou rejža zapomene a po chcípnutí druhýho studenta se ke dvěma zbylejm holčinám už film vůbec nevrátí. Možná tedy v tom autě řvou dodnes, nebo si začly lízat navzájem díry, kdo ví. Každopádně Wynorski se na jejich osud vysral a divák se prostě nedozví jak dopadly, což vlastně nevadí jelikož je to všem stejně u prdele. Jednu hvězdu za šukézní seržantku a jednu hvězdu za to, že jsem si během filmu stihla vyžehlit a stáhnout porno. ()

darkrobyk

Pavouci útočí! Akorát to nejsou pavouci, mají 6 nohou. Ale říkají jim velbloudí pavouci. Tak já nevím, někdo je magor. Jak dostat ty bestie z Afghánistánu do USA? A co si takhle vypůjčit nápad z Arachnofobie.... Vědomě jsem si pustil téměř odpadový film a bavil se. Na prvním místě by mělo stát KOMEDIE. Líbilo se mi, jak J.W. nakládá halabala s postavami, jeden fakt neví, která zařve jako další. A pak ty hektolitry krve z jednoho kousnutí! Není divu, že kamera je několikrát ohozená... Ovšem jak je ty potvory dokážou chelicerami trhat na kusy, nechápu...nojo, dyť to vlastně nejsou pavouci. ,,Ještě štěstí, že nejsou větší, to by bylo po nás!" Jak říkám - vtipné, vtipné. Pavouci trikově děsiví, ale více mi vadilo, že místo lezení se nad zemí lehce vznášeli. Ale čert to vem, hlavně že krve bylo několik věder. Snad jen hlavní padouch mohl zařvat později a ta holčička neposlušná si zasloužila vykuchat! ()

evilmind

Standardní Wynorskiho krávovina - možná lepší počítačoví pavouci, než bych čekal, ale o to horší, je jak se bere moc vážně. Nejvíc mě bavilo, jak občas charaktery reagují neadekvátně počítačově upravené scéně, která právě odehrála, a úplně jsem si představoval jak jim při tom asi režisér líčil, jakou epickou hrůzu si mají představit že bude ve finále vidět. Reálně ovšem skoro každý útok vypadá tak, že se postava chytne za obličej, a začne se zuřivě válet po zemi, a k tomu se pak dokreslí nějaký pavouk. Každopádně bych u pouštních pavouků, tak pěkně zpropagovaných notoricky známou fotkou amerických vojáků z Iráku, čekal něco podstatně jiného - tohle je prostě jen stokrát přechroustaný námět, kde dostali zřejmě už jinde použití pavouci jen jinou texturu v animačním programu... ()

SOLOM.

„Postrach“ hororového – scifi žánru Jim Wynorski se vytasil s další céčkovou podívanou, při které potečou jeho odpůrcům opět nervy. Ovšem nikdo vás nenutí se na to dívat! Jim si ve svých odpadních kouscích dělá z diváků vždy vyloženou prdel, proto většinu jeho filmů nikdo nesmí brát moc vážně. Logika tu nemá místo, ta dostala přes držku už někde po deseti minutách, takže je úplně zbytečné počítat všechny ty chyby, které tu jsou k vidění. Bezedné zásobníky, stupidní chování postav, špatné digitální efekty to už ani neřeším, ba ani nesedící počet pavouků, kteří se rozmnožují rychleji než „světlo“. Prostě je u toho potřeba nechat odpočívat mozkové závity, popíjet v klídečku pivko a užít si tu „srandu“. Pokud se budete řídit podle mých rad, tak tohle veledílo přežijete jakžtakž ve zdraví...(více na: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/camel-spiders-2011.html ) ()

• Solifúgy netkajú siete, nemajú jed (okrem jedného druhu žijúceho v Indii) a nevydávajú nijaké zvuky. (beso74)
  • Film se natáčel v Aqua Dulce a v Lone Pine v Kalifornii a ve Franklinu v Indianě. (rafix)
  • Anglický název pro zabijácká stvoření Camel Spiders vznikl během válečné operace Pouštní bouře, kdy nacházeli Američané solifugy na tělech mrtvých velbloudů. Z toho vznikla legenda, že jsou solifugy schopné zabíjet velbloudy, díky čemuž získali pojmenování Camel Spiders. (Laca1313)