Hellsing VIII

Hellsing Ultimate Series VIII

Animovaný / Akční / Fantasy / Horor

Japonsko, 2011, 49 min

Po Zorin nadešel čas zúčtování i pro pošahaného Enrica Maxwella. Jeho křížová výprava konečně dorazila do Londýna, aby zde rozpoutala „očistu“, ale smůlou pro něj je, že se jeho fanatismus nelíbí samotnému Alexandrovi. Když není zrovna po ruce Alucard (ten se konečně dostaví na scénu až o něco později) zasáhne jeho protiklad a nejtěžší protivník. I tento díl si dokázal udržet svou kvalitu, což bylo jen a jen dobře. Nečekal jsem, že bych se dokázal pro tuto OVU zas až tolik nadchnout, ale líbí se mi…(11.1.2019)

Jak si jen někoho (kohokoliv) oblíbit, přesahuje-li šílenství všech myslitelné meze? Totální anihilace Londýna vrcholí střetem armád Vatikánu a Posledního praporu, ale místo propracované akce tu mezi doušky kakaa plácáme o krásách války nebo extaticky dirigujeme krvavý masakr z pláště vzducholodi. WTF?! Souboj božího otce Andersona a navrátivšího se Alukarda pak "graduje" k monstrům s absurdními silami, kdy nesmrtelnost je tou nejpodružnější.(23.4.2014)

Vzhledem k tomu, jak dlouho se na to čekalo, dost zklamání. Tempem vláčné, dějem nijaké (fakt je nutné finále natáhnout na tolik dílů? Vyčichne vám to, pánové) a neskutečně mě tam iritovala hudba. Teda ta trocha, co jí tam ne/byla. Nějak špatně sladěná, načasovaná a umístěná, či co (až na ten kousek s Anderson x Maxwell:) Kdo by to byl řekl, vždyť se vrátil Vladcard se svou armádou, jak jen by to mohlo být zklamání! Ale bohužel... To ze slabších OVAček.(17.8.2011)

Kdyby se někdo zeptal, jakože se nezeptá, jak by asi vypadal křižák mixlý s členem kukluxklanu, kterak střílí z helikoptéry samopalem, odpověděl bych mu, že směšně. Fakt nehorázně směšně, takového magora bych snad nebral vážně ani, kdyby střílel na mě. Podobně je na tom kněz, co se směje jako padouch z toho nejlacinějšího béčka. A ano, Andersone, moc tě prosím, abys mi během minuty vysvětlil Alucardovu podstatu, Majorovy plány a zbůsob, jak Drákulu zlikvidovat (byť z poloviny špatně), aspoň mi to zjednoduší pochopení, protože jsem tak strašně blbej, že to jinak nedokážu vstřebat. Teda pokud u toho tvýho proslovu neusnu. Na druhou stranu se nám na scénu vrací ten týpek v rudým plášti a jeho entré je skutečně luxusní. No a souboj Alucarda s Andersonem? Konečně chápu, proč toho vytáhlýho kněze všichni tak žerou, takhle kulervoucí bitka v historii anime ještě nebyla. Zatím bezkonkurenčně nejlepší díl, nebýt režisérem šumař, neměl bych, co vytknout.(17.9.2014)

• D.Snake

Nevim co si mám myslet. Alucard se nám sice vrátil, ale vůbec to nebylo takové, jak jsem si představoval. Nástup nic moc, armáda nic moc, souboj s Andersonem nesahá ani po paty tomu z prvního dílu, animace nějak drhne, hudba nesedí... No prostě po vynikajícím 7. díle obrovské zklamání. 5/10(5.1.2012)