poster

Marnost nade vše (studentský film)

 • anglický

  Emptiness Above Emptiness

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2012, 20 min

Scénář:

Matěj Balcar
(další profese)

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (7)

 • xxmartinxx
  **

  Tak tohle mě rozhodně nebavilo, hlavně kvůli odhadnutelnému humoru. Jsem ale rád, že se herci nepitvořili víc, než bylo nutné. Teda krom jako vždy odpudivého Magnuska, ještě že je jeho role epizodní.(28.10.2012)

 • korbitch22
  **

  Typická česká blbina, která padá hlavně na připitomělou zápletku a jednoho z neskutečně otravných bratrů, který bůh ví proč nechce otevřít dveře.Když pominu že je to celé postavené na hlavu, svým způsobem musím smeknout nad talentem Matěje Balcara, který je svých neuvěřitelných 21 letech schopný ukočírovat skoro až televizní povídku pro ČT.Kdyby to celé nebylo o ničem, určitě bych * přihodil, takhle můžu jen s čistým svědomím konstatovat, že z toho kluka jednou něco bude a pochválit super výkon Václava Kopty a doslova perlícího Tomáše Magnuska.Taky nemůžu jít s hodnocením výš, jelikož se mi příliš nelíbí přízemnost čekého filmu a vůbec takový ten český burácký styl, chce to víc odvahy, jinak naše filmy budou pořád jen "české", protože i blbí maďaři umí udělat světový film, u nás to dovede snad jen Jan Svěrák. 40%.(19.12.2012)

 • blackrain
  ***

  Připomínalo mi to jednu z mnoha bakalářských povídek. Vůbec bych se nedivila, kdyby tenhle příběh byl inspirován skutečnou událostí. U nás je totiž možné naprosto všechno. Koptu a Maxiána bych chtěla vidět jako policajty i v jiném filmu. Byla by to moc příjemná policajtská dvojice. Škoda, že dialogy byly takové nepadající do huby. Pochybuju, že někdo takhle mluví v reálu.(7.1.2013)

 • kapsomut
  odpad!

  Úplnej nesmysl.. navíc hodně nudnej nesmysl(5.5.2013)

 • patrikus
  ***

  Velice zdařilá filmová povídka, která by slušela i České televizi. Poměrně dobře zvládnutá filmařina, scénář nepokulhává a občasné herecké trhliny u Matěje Balcara se dají omluvit. Až na jeden strašný motiv chválím hudbu Filipa Klineckého, zvlášť šanson Michala Horáčka použitý v závěrečných titulcích... Je to taková anekdota, nic hlubokého, ale po všech stránkách vypadá tento film zcela profesionálně... 65 %, tedy lepší tři hvězdy... P.S. Skvělá herecká přítomnost Tomáše Magnuska...(11.3.2012)

 • ANTYCHRYST
  **

  Velká nuda, jedinej světlej moment je 3 minuty před koncem, když vstoupěji do bytu, ale to je sakra málo. Magnusek celou tu zoufalost pouze dovršil.(30.4.2013)

 • Nerdik
  *****

  Zavřu-li oči a opomenu-li tu širokou škálu technických nedostatků, na které film samozřejmě trpí (srovnávám-li to s plně profesionálními díly), musím uznat, že se jedná o velice příjemnou a nenásilnou komedii, která se absolventům prvního ročníku filmové školy vcelku podařila. Nenudí, pobaví, zahřeje a naservíruje nám zas jednou něco jiného než zoufale realistické herecké výkony, na které jsme v poslední době v českém filmu zvyklí. Jako nejlepší bych ve filmu hodnotil scénář, hudbu a ústřední dvojici policistů Maxiána a Kopty, kteří dohromady skvěle fungovali. 75% s čistým svědomím...:)(5.4.2012)