Nightmare

John Wilcox

Don Banks

Scénografie:

Bernard Robinson

V prvom rade ide o veľmi dobrú, takú typickú hammerovskú atmosféru. Aj keď doplnenú o početné ženské výkriky, ktoré ma zvyknú iritovať. Na druhej strane, nemôžem sa zbaviť dojmu, že zo zasadenia do ponurého veľkého sídla a z danej zápletky sa dalo vytrieskať viac - skoro ide až o premrhaný trilerový potenciál. Ak by to stálo na viacerých postavách a nie iba na vrieskajúcej pološialenej dievčine v prvej polovici a potom na vrieskajúcej a asertívnej manželke v polovici druhej, ktoré ma v jednom kuse iritovali, tento triler by bol aj bez tých zvratov o niečom inom. Podčiarkujem, že zvratov predvídateľných.(17.12.2018)

Kvalitní psychothriller z produkce společnosti Hammer. Sice je děj pro zkušenějšího diváka určitě čitelný, ale v celku se jedná o dobrou podívanou. Podobně jako ve filmech Taste of Fear a Fear in the Night (obojí také Hammer) kdosi využívá slabosti hlavní hrdinky.(5.7.2008)

„Nightmare“ je pro mě další krásnou ukázkou toho, jak mohou být staré horory úchvatné, jak v sobě mají něco, co ty nové horory ne vždy dávají. Ano, samozřejmě, tohle je horor, který je primárně zaměřen na atmosféru a na zápletku, ale ani takové, které se natáčejí v současnosti, ne vždy dosáhnou podobného efektu. Ten konec nemusí sednout každému, ale právě ono šílenství, které se obrátí proti postavám, je zajímavým prvkem, jenž tomu dodává tu správnou tečku.(31.1.2014)

Mno kvalitní.. spíš hodně nevyvážený. Po útrpném začátku (nemám rád filmy, které si děsivou atmosféru získávají přiblbými "lekačkami" a'la 3.15 zemřeš a vlastně většina současné hororové produkce), než Janet odvezou do pryč, přijde hodně slušně promyšlený závěr (souhlasím, předvídatelný), který v konečném zůčtování film vyvažuje. Začátek nad odpadem, konec za čtyři.(13.1.2010)

Pěkný Hammer horůrek který je spíše psychologickým hororem. Francis zde udělal solidní rutinu není moudré od toho čekat bůh ví co ale film má solidní atmosféru a u pár scén zamrazí. Konec je strašně předvídatelnej a postava Janet mi přišla taková hodně nevyvážená na jednu stranu otravná na stranu druhou jsem jí chápal a měl jí rád. Takovej slušnej průměr.(4.9.2014)