poster

Nightmare

Thriller / Horor

Velká Británie, 1964, 83 min

Režie:

Freddie Francis

Scénář:

Jimmy Sangster

Kamera:

John Wilcox

Hudba:

Don Banks

Scénografie:

Bernard Robinson
(další profese)
 • majo25
  ***

  V prvom rade ide o veľmi dobrú, takú typickú hammerovskú atmosféru. Aj keď doplnenú o početné ženské výkriky, ktoré ma zvyknú iritovať. Na druhej strane, nemôžem sa zbaviť dojmu, že zo zasadenia do ponurého veľkého sídla a z danej zápletky sa dalo vytrieskať viac - skoro ide až o premrhaný trilerový potenciál. Ak by to stálo na viacerých postavách a nie iba na vrieskajúcej pološialenej dievčine v prvej polovici a potom na vrieskajúcej a asertívnej manželke v polovici druhej, ktoré ma v jednom kuse iritovali, tento triler by bol aj bez tých zvratov o niečom inom. Podčiarkujem, že zvratov predvídateľných.(17.12.2018)

 • pepua
  ****

  Kvalitní psychothriller z produkce společnosti Hammer. Sice je děj pro zkušenějšího diváka určitě čitelný, ale v celku se jedná o dobrou podívanou. Podobně jako ve filmech Taste of Fear a Fear in the Night (obojí také Hammer) kdosi využívá slabosti hlavní hrdinky.(5.7.2008)

 • kaylin
  ****

  „Nightmare“ je pro mě další krásnou ukázkou toho, jak mohou být staré horory úchvatné, jak v sobě mají něco, co ty nové horory ne vždy dávají. Ano, samozřejmě, tohle je horor, který je primárně zaměřen na atmosféru a na zápletku, ale ani takové, které se natáčejí v současnosti, ne vždy dosáhnou podobného efektu. Ten konec nemusí sednout každému, ale právě ono šílenství, které se obrátí proti postavám, je zajímavým prvkem, jenž tomu dodává tu správnou tečku.(31.1.2014)

 • dopitak
  ***

  Mno kvalitní.. spíš hodně nevyvážený. Po útrpném začátku (nemám rád filmy, které si děsivou atmosféru získávají přiblbými "lekačkami" a'la 3.15 zemřeš a vlastně většina současné hororové produkce), než Janet odvezou do pryč, přijde hodně slušně promyšlený závěr (souhlasím, předvídatelný), který v konečném zůčtování film vyvažuje. Začátek nad odpadem, konec za čtyři.(13.1.2010)

 • Campbell
  ***

  Pěkný Hammer horůrek který je spíše psychologickým hororem. Francis zde udělal solidní rutinu není moudré od toho čekat bůh ví co ale film má solidní atmosféru a u pár scén zamrazí. Konec je strašně předvídatelnej a postava Janet mi přišla taková hodně nevyvážená na jednu stranu otravná na stranu druhou jsem jí chápal a měl jí rád. Takovej slušnej průměr.(4.9.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace