Cyklus Heydrich – konečné řešení poskytuje svými 43 díly zmapování tohoto období dosud nebývalý prostor. Základní osou cyklu je činnost Reinharda Heydricha v úřadu protektora. Její souvislosti pak přivádějí jednotlivé kapitoly ke klíčovým událostem, osobnostem a fenoménům doby a to nejen na území protektorátu a Třetí říše. Kombinovaná reportážní a dokumentární forma zpracování se opírá o využití dobových archivů, autentických předmětů i výpovědi pamětníků a historiků. Vedle známých faktů se autoři zaměřili také na nejnovější poznatky, které mohly být po letech zamlčování a dezinterpretací přidány k obrazu doby až v posledních dvou desetiletích.
Jednotlivé díly:  1.-Noc nad protektorátem
40.-Zmizeli
41.-Lidice - obraz pomsty
42.-Bylo nejhůř
43.-Češi se nevzdávají
44.-Ministr Eden oznamuje (oficiální text distributora)

radektejkal

Dostal jsem se téměř až k atentátu, ale pak jsem postupně odpadal, až jsem odpadl úplně. Nicméně si vysoce cením "prohlášení pamětníků", z nichž, i přes vysoké stáří, sálají nejen tehdejší prožitky, ale i vysoká inteligence. Myslím tím například a především Židovky v dílu podivně nazvaném "Judenrein". ()

Pedross800

Někdy možná nudnější, ale svým rozsahem a kombinací dobových záběrů, vzpomínek očitých svědků a výstupy renomovaných historiků a badatelů naprosto monumentální a vynikající doku série o nejhrdinnějším i nejtemnějším období naší země v období druhé světové. Všechny ty negativa co tu lidi zmiňují (a že jsou to většinou absolutní hlouposti nemající na kvalitu a obsah vliv) jednoduše přebíjí ta obrovská porce informací a souvislostí, nečekaných detailů, vzpomínek.... Každý, koho toto období opravdu zajímá si přijde na své. Mohu jen a jen doporučit!! Skvělá práce! ()

consuela1

Pokud jsem kdy chtěla napsat komentář k tomuto počinu České televize, nemohla jsem zvolit příznačnější den, než je ten dnešní. Cyklus se mi velmi líbí, je autentickým obrazem nejen o zastupujícím říšském protektorovi, ale i o všech událostech a osudech, které byly ovlivněny dobou a prostředím, které právě on spoluutvářel. Přesně před sedmdesáti lety a čtyřiceti pěti minutami se odehrál nejvýznamnější atentát na našem území. V nemocnici na Bulovce začínal několikadenní boj o život zraněného protektora a kola osudu několika tisíců lidí se v důsledku tohoto činu začala otáčet směrem ke svému konci. Odpustím si tentokrát jakékoli hodnocení díla z hlediska filmového. ()

Marci

Mám sice menší výhrady k délce celého dokumentu, ale klady jednoznačně převládají (dokumentární archivy, komentáře badatelů a historiků, svědectví pamětníků). Kdy jindy, když ne teď, bude možné ještě natočit rozhovory s s účastníky odboje v Anglii nebo pamětníky v Čechách? Obdivuji zároveň, v jaké psychické i fyzické kondici tito lidé jsou, vždyť mnohým je dnes okolo osmdesáti, devadesáti let! Je skvělé, že veřejnoprávní televize natočila dokument, který je v takové míře věnován odboji a veřejnosti jsou předkládáni příběhy skutečných hrdinů z masa a kostí jako byli Gabčík, Kubiš, Pechal, Bartoš na straně jedné, na straně druhé Jan Zelenka-Hajský, biskup Gorazd, dr. Vladimír Petřek a mnoho dalších a dalších lidí. Milý igi.B - je neoddiskutovatelným faktem, že mnoho lidí v této šílené době zaplatilo za svou statečnost životem, většina chtěla jen přežít a někteří selhali ať už pod nátlakem nebo dobrovolně . No a o tom je ten dokument - myslím, že je dobré si připomenout, že zde i v této době žilo dost lidí, kteří šli do takového boje, který by jim mohl nejeden akční hrdina závidět, ovšem ten výsledek byl když ne tristní, tak v lepším případě nejistý. ()

Luk Skywalker

Proč hned tak nenavistný (nebo dle slov autora pohrdavý) komentář igiho B.? Nic světoborného, ale na 25 minut nenudící kousek historie. Informace se netýkají jen Heydricha, ale celého protektorátu. Celkově to hodnotím průměrné, ale některé díly jsou velice zdařilé a naopak některé bych zde vůbec nezařazoval. Jsem rád, že tu máme uvědomělejší publikum než igiho B., který je buď učitel dějepisu, který přišel o zaměstnání nebo prostě jen kritizující blbec - někomu prostě nestačí napsat nelibí se mi to, ale musí přitom zkritizovat všechno okolo. ()