Café

Drama / Sci-Fi

USA, 2011, 95 min

Částečně drama, ale dodal bych ještě "romanťák" a komedie. Moc pohodový, po formální stránce dobrý film, který má pro mě osobně jednu jedinou, ale o to podstatnější vadu; postavu Madeline Carroll a zní vyplývající fantasy/sci-fi složku. Jasně, čekal jsem ji, nic to však nemění na tom, že mi v Café ohromně vadila a zkazila výsledný dojem (k tomu ten možná pěkný, ale hodně hloupý konec). Trochu mě to mrzí, už kvůli mé oblíbenkyni Jennifer Love Hewitt, které jsem moc přál roli v lepším filmu. Jinak jsem byl spokojený, tahle kavárna se mi moc líbila a určitě bych do ní s chutí zašel, dal si kafe, vychutnal zdejší příjemnou, domáckou atmosféru a na vlastní oči pozoroval všechny její stálé návštěvníky (nejvíc asi tu dvojici filmových fanoušků, jejichž příběh zůstal jako jediný v podstatě nedořešený).(21.2.2012)

Připadalo mi, že námět vymyslela třináctiletá holka, protože tolik bezbřehé naivity a dětinskosti nemůže zplodit někdo se zkušenostmi z reálného života. Naopak scénář je paradoxně dospělý až moc, a tak se řeší snad všechny neduhy moderní společnosti, kriminalita, drogy, nevěra, domácí násilí a neochota převzít zodpovědnost za svůj osud. Mikropříbehy postav jsou chytlavé a slušně zahrané, takže po obsahové stránce film funguje na výbornou. To co pokulhává je mysteriózní prvek, víc než cokoliv jsem měl pocit, že by si Craig měl vzít pořádnou hrst prášků na uklidnění, a měl by si urychleně sehnat cvokaře.(24.5.2012)

Čekala jsem drama a hle, vyklubala se z toho směs ještě mnoha jiných žánrů. Zkrátka další nezávislý snímek, který mě během chvilky dostal. Kavárnička na rohu ulice, kde se odvíjí příběhy pár lidiček v čele dvou hlavních protagonistů Clarie a Todda. Nejen oni, ale všichni mně tam byli blízcí a moc fajn. Film, který se tak trochu vymyká svou snovostí, hravostí a různými nečekanými zvraty. Chcete se pobavit, máte to mít. Chcete si odpočinout, máte to mít. A chcete si zapřemýšlet i toho se vám dostane. Mě se osobně ten námět moc líbil a kdyby bylo ještě o chlup lepší zpracování, tak bych šla určitě výš.(29.8.2014)

Jedno miesto a rovnako ako hrnček kávy určitá zmes prvoplánovosti a popisnosti. Ale rovnako ako niektorý ľudia potrebujú k životu kávu, ja potrebujem občas takého filmy. Komorný príbeh, tvoriaci kaleidoskop príbehov, vzájomne poprepájaných jedným miestom. Postavy sú sympatické, snažia sa vymaniť z utrpenia alebo strachu, ktorý ich obklopuje a tragédia sa stáva miestom na tranformáciu vedomia. Je to duchovný film s tým najkrajším posolstvom, ktoré sa ukáže až na konci ale ktoré je naznačované celý čas. Úžasne skryté za imagináciou režiséra. Malý veľký film, ktorý ujde pozornosti mnohých a aj tí čo ho uvidia nemusí zrovna chutiť. Ale tých pár ľudí pohladí na duši a dodá im nádej. JLH konečne v úlohe ktorá je dokonalo pristane. A úloha Madeline Carroll - takto nejako si HO predstavujem.(29.6.2013)

Drogy,domácí násilí, neznámý majitel kavárny, filmový páreček, vražda, pracovní pohovory..a to vše ve virtuálním (?)světě. Strašlivě podivný film, tedy co se týče té fantasy části filmu. Ta mi tam vůbec nesedla a popravdě nebýt jí, dám klidně plný počet, protože takhle pohodový film aby člověk pohledal. Po shlédnutí toužím po tom mít vlastní útulnou kavárnu, ve které by se zákazníci cítili jako doma. A kdo ví, třeba bych také byla anonymní majitelka:) Každopádně ten konec, kdy všechno zlé zvrátili, se mi vůbec nelíbil. Nebýt toho, tak jsem ohledně vraždy Claire vážně dojatá a zůstal by mi mnohem silnější dojem.Škoda.(27.7.2012)

• - Film se odehrává ve skutečné kavárně v západní Philadelphii. (Akesha)