Reklama

Reklama

Vražedný lov

všechny plakáty
Akční / Horor / Thriller
Kanada, 2012, 85 min

Banda lupičů vykradla banku a schovává se v lese. Nikdo z nich však netuší, že se dostali na území, kde žije válečný veterán z Vietnamu. Ten nemilosrdně zabije každého, kdo naruší jeho teritorium... Parta lupičů právě ukradla 3 miliony 200 tisíc dolarů z banky. Loupež se ale nepovedla podle plánu. Jeden lupič byl zraněn střelou do nohy a dva policisti byli zastřeleni. Šéf lupičů Mitch volá své spojce a chce zajistit přemístění letadlem do bezpečí. Musí za to poskytnout 10 procent lupu tomu, kdo únik letadlem zařídí. Mitch souhlasí a se svou partou se má dostat k opuštěné ranveji za necelý den. Parta se na chvíli schová v blízkém lese, kde je opuštěný dům. Poté se začnou hádat, kdo únos zpackal. Jeden z lupičů jménem Texas zastřelí svého kolegu, který měl na svědomí smrt policistů. Poté lupiči muže pohřbí. Když chtějí za svítání vyrazit k ranveji, nenajdou své auto. Ani mrtvola v hrobě není. Nikdo neví, kdo to udělal. Nezbývá jim nic jiného než vydat se po svých, lesem k dálnici, kde chtějí ukrást auto. V lese narazí na dívku a rozběhnou se za ní. Texas zůstane s lupičem jménem Kowalski hlídat peníze. Kowalski je ale chce jen pro sebe. Omráčí Texase a utíká pryč. Při tom je náhle zasažen šípem, který vystřelil cizí muž. Ten ho odtáhne do své chatrče, kde mu usekne hlavu. Muž mluví o tom, že bojoval ve Vietnamu. Mezitím je neznámá dívka chycena Mitchem a spol. a vyslechnuta. Tvrdí, že se jmenuje Heather a že byla v lese s přítelem. Toho zastřelil neznámý muž (veterán z Vietnamu) a ona utekla. Lupiči chtějí získat peníze zpět. Další z party se ale chytne do pasti a je propíchnut dřevěným kůlem. Lupiči už zbývají jen tři. Dohodnou se, že se rozdělí a vytvoří rojnici. Po cestě ale opět narazí na past... (TV Prima)

(více)

Recenze (32)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Ďalšia hororová lesná vybíjaná a na pomery kanadskej kinematografie vôbec nie zlá. U tohto typu filmov nemám rád, keď obete splašene pobehujú medzi stromami a doslova vletia do náruče nejakému maníkovi, skôr uprednostňujem, keď sú sily medzi nimi a agresormi vyrovnané a Skeleton Lake tieto kritéria dokonale spĺňa. Nevyskytujú sa tu žiadne kladné postavy, keďže banda po zuby ozbrojených bankových lupičov tu čelí vitálnemu, po krvi prahnúcemu starkému, ktorému kvalitne strihlo počas vietnamskej vojny, nie je tu núdza o akciu a drsnejšie momenty a mne osobne sa to páčilo. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Ak sa pár seriózne sa tváriacich tvrďasov rozhodne prerozdeliť lup v lesíku , ktorý okupuje vysušený veterán s americkou vlajkou vo svojom schátralom príbytku , nastanú problémy - ono problémy sú už aj s prerozdeľovaním. Ak sa k celému problému doškrabe aj vtipne zblúdilá blondínka , ktorá popíše fungovanie " starčeka snipera " je o problém viac. Tvrďáci zmäknú a starec si začne užívať. Dlho som nezhliadla snímok , kde by ma kompletne celý cast tak iritoval. Kanada to zmrvila vo všetkých smeroch a ak opominiem cast , tak prívlastok " horror " je úplne mimo ! ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Průměrný lesní survival, kdy zločinci doplatí na změnu plánu. Cesta lesem se stane bojem o život, když jsou ohrožováni magorem - vietnamským veteránem - co pro své potěšení zabije každého, koho potká. Oběti pak uřízne hlavu, stáhne skalp i s obličejem a zkrvavenou lebku zařadí do své rozrůstající se sbírky. Aby byl lov příjemnější, přidali tvůrci prsatou blondýnu, které to sluší nejvíce ve scéně, kdy ji ohodí krev z rozprsknuvší se hlavy jejího přítele. Naštěstí klišé s blbou blondýnou naplněno nebylo. Něco z Ramba, něco z Odstřelovače. Kladem je pro mne prostředí lesa, mínusem postavy - všechny jsou záporné (blondýnu pominu), a tak není komu fandit. Místy napínavé, na jedné podívání dostačující. Nenudil jsem se. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Skupina kriminálnikov sa s peniažkami ukrýva v lesoch, ale skrížia cestu starému "lovcovi lebiek", vojnovému veteránovi z Vietnamu, ktorý zabije každého, kto vstúpi na jeho územie. Takže sa začína lov. Človek by povedal, že zločinci budú záporáci a veterán klaďas, no v tomto prípade to celkom pravda nie je. Aj keď boli po zuby ozbrojení, proti tomuto dedkovi-maniakovi veľké šance nemali. Nejaké chybyčky krásy by sa síce našli (napr. pár premárnených príležitostí to ukončiť, traja chlapíci so samopalmi nedokážu toho starkého trafiť, vždy v tej najnevhodnejšej chvíli dôjdu náboje atď.), ale aj tak som sa celkom bavil. Čaká nás množstvo akcie, striel, súbojov, naháňačiek po lesoch, a keďže krvi a mŕtvol je dostatok, film si prívlastok "akčný horor" naozaj zaslúži. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Kanada už řadu let šlape v hororovém žánru jen vodu a vytoužený břeh se jí stále více vzdaluje. Tu a tam sice přiletí nějaká ta povedená vlaštovka, ale většina jejich filmových „produktů“ za moc nestojí. A tento film je toho zdárným příkladem. Neil Mackay je zřejmě vášnivým fandou Ramba či Predátora a tak se rozhodl s milionovým rozpočtem natočit alespoň vzdáleně podobnou variaci na akční thriller s hororovým nádechem, která by dala divákovi vzpomenout na tyto staré kousky (tedy jen hodně okrajově). Díky tomu nám zde po lese pobíhal vyschlý stařík z Vietnamu, který rád lovil lidi ve svém revíru a s velkou radostí sbíral jejich lebky a sám si zašíval rány. Měl však obrovské štěstí, že proti němu stála bandička nesympatických a hlavně ne moc inteligentních bankovních lupičů. Divák natěšen na další krvavou lesní vybíjenou si však moc nepochutná na připraveném scénáři, stejně jako na mizerných hereckých výkonech. Tu a tam zde sice narazíme na povedenou scénku či narafičenou past, ale jelikož děj nemá svižné tempo a už vůbec ne gradující atmosféru, tak se u tohoto podivného dobrodružství začne brzo nudit. Hlavně když musí místy přežvýkat špatné digitální efekty. Ne však všechny byli vyloženě hrozné a i tento fakt zachránil film od odpadního hodnocení. Je ovšem velká škoda, že se režisér neodvážil více experimentovat a nabídnout pořádná jatka, když mu to vyloženě v některých situacích nedělalo problém a nevypadalo to zas až tak špatně. Žel těchto momentů bylo opravdu poskrovnu. 40% ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama