The Boy in the Bubble

Animovaný / Krátkometrážní

Irsko, 2011, 8 min

Kealan O'Rourke

Alan Rickman

Pekná a zaujímavá animácia, bohužiaľ v HD som to nezohnala tak sa musím uspokojiť s týmto, ale samozrejme, že vo vysokej kvalite by to vyzeralo lepšie ale to tu vysvetľovať nemusím. Pekný zaláskovaný príbeh, na ktoré ja moc nie som ale v detskom prevedení s trošku pochmúrnou atmosférou a rozprávačom Snapeom sa mi to minimálne pod kožu dostalo. Chlapec síce vyzeral trošku ako gayoš ale tak nevadí. Ja by som prijala ešte o niečo viac strašidiel a pochmúrnej temnej atmosféry. Slabších 5* dávam.(26.2.2013)

Pěkně vyprávěný příběh, krásná atmosféra a animace. Kéžbych taky jednou něco takového zažil (myslím to s tou holkou na konci). :D(24.8.2015)

• easaque

puberťácká romance říznutá magií mě nikterak nenadchla, ale nezavrhuju a dávám silnější 2hvězdy I když je animace slušná, tak mi dost vadila nápadná podobnost s Timem Burtonem - za ty roky si mohl O´Rourke vybudovat trochu jiný styl. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](5.8.2013)

Veľmi milý krátkometrážny film. Po vizuálnej stránke bola táto snímka skutočne geniálna. Veľmi som si vychutnala celkové grafické prevedenie. Hudba bola tak isto vydarená. Čerešničkou na torte bol jednoznačne rozprávačov hlas. Alan Rickman má krásny barytón, z ktorého naskakuje husacia koža. Určite si tento kratučký film pozriem znova. Takže, keď to zhrnieme - hudba, grafika, príbeh, rozprávač - jednoznačne 5 hviezdičiek.(8.1.2015)

Jedna z nejkrásnějších věcí, co jsem kdy viděl, a to se mi O'Rourkeho filmečky jinak moc nepozdávají. Ale tohle vypráví Alan Rickman a je to nádherně poetické, délka tak akorát, pěkná animace a celkově to má takové zvláštní kouzlo... Pět hvězdiček dávám filmům, které mě úplně vzaly, a tohle je jeden z nich :)(6.5.2014)

• - Snímek byl nominován na ceny IFTA v kategoriích nejlepší animace a nejlepší krátký snímek. (Gabrielle)

• - V roce 2011 snímek na festivalu The Galway Film Fleadh vyhrál Cenu Jamese Horgana za nejlepší animaci a cenu Dona Quijota pro nejlepší krátký film. (Gabrielle)