Black Goat

Krátkometrážní / Mysteriózní

Kanada, 2011, 6 min

Catherine Lutes

• ricci.s

Amatérska, artová, experimentálna píčovina. Nie som síce zástancom tohto hororového subžánru, ale už som natrafil na pár výnimiek, ktoré sa mi celkom páčili (Wound / Subconscious Cruelty), tak som to skúsil. Dopadlo to, ako to dopadlo. To, že film nemá žiaden dej a že je to celé len sled akýchsi podivných, nesúvisiacich obrazov, som čakal. Ale to, že sa tam nenájde ani štipka gore, krvi či úchylností, som teda nečakal. Tým pádom nemám absolútne čo riešiť.(24.8.2011)

• evilmind

Tvůrci artových slátanin se rádi tváři, že laická většina diváků jejich filmy nechápe proto, že jsou prostě příliš tupí. Já myslím, že to je spíš naopak - oni nejsou dost chytří a talentovaní, aby dali příběhu obsah a formu, srozumitelnou lidem i bez použití ilegálních drog. Často je to spíš jako s císařovými novými šaty - prostě nikde nic, i když předstíráte ze všech sil. A tohle je zrovna pěkný příklad. Sem tam problikne střípek atmosféry, hlavně díky hudbě, ale jinak to nemá ani hlavu ani patu, a že na imdb je dokonce popis děje, považuju za vrchol drzosti. Speciální trest by pak zasloužila ta jako myš kníkající herečka, to bylo nelidské.(6.1.2012)