Ona miluje chaos, on poriadok. Ako spolu vydržia v jednom byte? (oficiální text distributora)

Murrro

Pozerám na čierne čísla, v ktoré sa ocitli Zite na krku a chytá ma záchvat objektivity! Nebudem hodnotiť po prvej časti (***), ale prosím, nehádžte Zitu vopred do jedného vreca so Susedmi, Priateľkami a Profesionálmi! Áno, zimomriavkam trápnosti som sa počas tridsiatich piatich minút nevyhol, ale neraz som sa nahlas zasmial na skutočne pointovanom vtipe a spod teatrálneho afektu (iste, uprednostnil by som televízne herectvo pred divadelným) na mňa niekoľkokrát žmurkla sympatická psychologizácia postáv! Fialová sa očividne baví a ja som sa bavil tiež. A hoďte kameňom (svišťom), nech sa páči! ()

BadoXXII

Tak v prvom rade 35 minút je dosť vela na sitcom. Západná produkcia má niečo okolo 20 minút, čo bohate stačí aj pri tých najlepších kúskoch. Zita na krku pravdaže dieru do sveta nespravila, ale po tých reklamách behom rôznych filmov, futbalu a iných programov (ako to kurva môžu vôbec robiť? cez polovicu obrazovky pobehujú herci zo seriálu a človek nič nevidí z filmu - toto je už na mna moc) som čakal katastrofu a bol som poriadne nabudený, ako ten seriál strhám. Nebolo to však až také zlé. Trápností bolo pomenej, známe herecké tváre (nemám rád, keď je jeden herec či herečka v každom jednom filme či seriály, no proste v každej riti) neboli až tak otravné ako som čakal, vtipné situácie boli napísané lepšie ako som čakal a dokonca niekedy boli aj úsmevné. Pravdaže to však kopíruje už mnohokrát videné veci zo západu a originálnosť nie je žiadna. Zatial dávam teda 2* s tým, že to pravdepodobne po viacerých častiach upravím (ak si ešte nejaké vôbec pozriem, lebo vyhladávať to v tv ponuke určite zámerne nebudem). Šancu na 3* reálne nevidím, skôr by to hodnotenie mohlo klesnút alebo ostať také aké je. Uvidíme. ()

MM_Ramone odpad!

So slovenskou televíznou tvorbou to ide rýchle dole z kopca. Komerčné televízie začali hromadne produkovať nudné, lacné seriály, ktoré sa svojou kvalitou môžu zaradiť medzi podradné juhoamerické telenovely. Ďaľším z radu takýchto projektov je aj nový sitkom TV Markíza "Zita na krku". Je to tak trapné, že sa na to nedá ani pozerať. Navyše sa tam stretla vskutku protivná banda našich seriálových hviezd. Kostelný, Fialová, Oľhová, Stanke... títo ľudia sa naozaj minuli svojim povolaním. To, čo dlhodobo predvádzajú je nechcená paródia na herectvo. V tomto konkrétnom prípade tomu všetkému dáva korunu nemožná, netalentovaná, bezvýrazná snaživka Krajčiová. Toto škaredé žieňa je skutočnou hereckou katastrofou. Už som to tu raz napísal a zopakujem to znova: Helena Krajčiová by nedokázala prirodzene zahrať ani porno. "Zita na krku" je jasný odpad! ()

zablaga

mhh...snažia sa, a to hlavne napodobniť americké sitcomy. Na počudovanie, sa im to darí. Má to šmrnc a vtip. Aj keď to má slabšie chvíľky, zatiaľ som fanúšikom a oceňujem aj scenár aj postavy;) ()

Marek1991 odpad!

Pre mňa komerčný sitkom, kopírujúci tie americké. Nemal som pocit, že by bol v niečom originálny, keďže som takýchto vecí videl viac. Nezábavné, len som sledoval, čo "vypotia" jednotlivý herci a čím sa bude snažiť zaujať scenár, ale bolo to také lacné, béčkové, na silu robené. Na silu pre to, lebo Hod svišťom a Zita na krku išli približne v rovnakom čase, na konkurenčných televíziách a boli takmer rovnaké, len iné, moderné grafiky. Ďalší dôkaz toho, že slovenská televízna tvorba zažíva posledných 10-15 rokov krízu. ()

MikO_NR_1909 odpad!

To je niečo príšerné. A to ešte s veľkými ambíciami, sitcomom, promom a odkazmi v televízii. Nepozerávam to vôbec, akurát som si pozrel čím novým televízie pohoreli. Herci neskutočne afektovaní... ()

JohnMiller odpad!

Svojho času som videl asi 2 epizódy.. Viem, že sa to skončilo asi po prvej sérií. Išlo totiž o veľmi lacnú napodobeninu Amerických seriálov a hlavná postava bola fetka ktorá asi išla opäť sedieť. ()

Dado

Zatiaľ sa naplnili všetky moje očakávania, sitcom je to viac (oveľa viac) trápny a nudný než vtipný, najviac ma však iritoval najmä ten smiech v pozadí pri každej hlúposti, ktorá môže pobaviť akurát tak... nikoho. 1* zatiaľ dávam za toho malého blonďatého chlapca, ktorý mi pripomína najmä svojou drzosťou a záľubou v podobe sledovania TV Jakea z Dva a pol chlapa. Po niekoľkých častiach: No, stále to nie je nejaká sláva, no dá sa na tom pobaviť a určite je to lepšie ako konkurent z TV JOJ, takže idem o 1* nahor. (40%) ()

Gothar

Vidím to podobne ako BadoXXII, Zita kopíruje vtipy používané v sitcomoch z USA vrátane charakterov, dokonca aj ten byt sa až nápadne podobá bytu z Priateľov, ale medzi ostatnými slovenskými "komediálnymi" seriálmi je to klenot. Páčilo sa mi to o dosť viac ako Profesionáli, Susedia, Hoď svišťom, Priateľky a všetko ostatné z čoho som dokázal vidieť v kuse najviac 5 minút. Tu som si prvý diel pustil čisto zo zaujímavosti a bol som príjemne prekvapený, že to nie je tradičná trapošina. No stále je to len kópia a ako odchovanec amerických 20 minutových sitcomov to nemôžem nevidieť. Veľmi milo ma prekvapil výkon Dušana Cinkotu, tá rola mu naozaj sadla, ostatní hrajú trochu preafektovane, ale nie je to až taká hrôza ako v iných seriáloch. Každopádne je vidieť určitý vzostup v slovenskej komediálnej produkcii, len by to chcelo viac neokukaných hercov, viac originality a menej pridaného smiechu v pozadí. ()

Jaro.Krafcik

Náhodou, v času vzniku to bol v telke celkom hit. A mna niektoré časti naozaj bavili a rád som si kvôli tomuto sadol pred telku. Legendarný Duško Cinkota tam bol tiež. Určite sa nejedná o takú katastrofu aj keď dnes by ma seriál asi nezaujal a na slovenské pomery seriál neprekonal ani výborných susedov. 3* ()

tommy187

Neviem či som len ja patriot, alebo fakt nemám vkus pre dobrý humor. Ale ja som sa naozaj dobre bavil, nebyť toho, že to je také dlhé a nebyť tých zvukov, ktoré sa snažia ísť s dejom (a sú fakt zlé ...) je to naozaj pekný sitcom. Dobré herecké výkony, skvelé charaktery, zaujímavá pointa. Myslím, že väčšina ľudí hodnotiacich tento seriál videlo max. jednu (ak vôbec jednu) časť. ()