Sekai-ichi hatsukoi 2 (TV seriál)

• japonský

世界一初恋2

Sekai Ichi Hatsukoi 2

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2011, 12x24 min

Druhá série Sekai-ichi hatsukoi. Opět sledujeme tři páry z první série a jeden díl neočekávaně zabírá i Junjou Mistake (s čímž teda nemám vůbec problém). Přijde mi, že se tu páry střídají rovnoměrněji než v Junjou Romantica, ale možná je to tím, že mi přijdou sympatičtí úplně všichni, takže si prostě užívám dál, ale nejvíc dílů má samozřejmě Onodera a Takano. V druhé sérii máme trošku míň vtipno, což mě osobně nevadí. Nechutně milá závěrečná epizoda a říkejte si všichni co chcete, stejně mám Ritsu ráda, stejně jako všechny ostatní roztomile okaté uke :D Opening nezaujal, ending možná malinko, písnička Aikotoba od Sakura Merry-Men, za což maximálně může jeho prvních 5 vteřin, kdy nemůžu spustit oči z obrazovky.(29.4.2016)

Opět platí to samé jako u první série. Pořád je to jen slabá kopie seriálu Junjou Romantica, ale kvalita šla aspoň trošičku vzhůru. Nebo jsem už neměla žádná očekávání, tak mi to nepřišlo tak hrozné jak předtím. No ať je to jakkoliv, stejně se nejedná o nic extra. Znovu je tady jedno klišé za druhým, postavy na zabití (Ritsu by měl být výstražně nabodnut na kůl), opening s endingem zase hrozné, animace stejná. 5,5/10(27.3.2015)

• Pacco

Rychle musím vidět nějaký jiný shōnen-ai, nebo budu mít doživotně pocit, že v tomto subžánru nejde udělat nic lepšího než pekelně, místy (hodně) nasrávající nudu. V první řadě bylo aspoň to spojení (vtipné!!!!) romantiky a pracovního prostředí redaktorů mangy, jenže v druhé sérii ustupuje pracovní prostředí do pozadí a vtip bys pohledal. Hlavním dramatem se stává romantika a nezobrazený sex. Člověk by fakt čekal, že když už konečně Onoderovi hráblo a v už po druhém, třetím dílu, když už s Takanem praktikuje spaní všeho druhu je od jeho vyjádření lásky kousíček a pak basta a šlus příběhu vyvíjej se dál...jenže ono ne, místo toho je to furt "nenene, to nemůže být láska" "spíš s někým koho nenávidíš?" "ne, já se teďka nemůžu vyjádřit" a postupem episod jsem začala Oníka nenávidět, protože ve chvílích kdy mi v první sérii ztělesňoval cuteness overload, nyní se choval jako největší paranoidní hysterka na světě. Nebýt over jakýkoliv mužský level trpělivosti od Takana, který s ním v každém díle praskne ke zdi/na zem/o výtah/o postel/o skříň a zahouká na něj (v silně seriál reflektujícím duchu), že mele sračky, patrně by se jejich vztah nevyvíjel nijak......závěrečná epizoda za tři hvězdy, zbytek děs. ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////// (edit po měsíci )- raději si přečtěte mangu http://www.goodmanga.net/sekaiichi_hatsukoi/chapter/7/52 prostě protože není tak stupidně zcenzurováná pro 10leté holčičky.(5.10.2012)