Širome

Japonsko, 2010, 83 min

ricci.s odpad!

Chvíľu mi asi potrvá, kým sa spamätám z toho šoku, ktorý som pred chvíľou videl. Toto nakrútil režisér slávnych Gurotesuku / Kuchisake-onna / Noroi? Tak ten bol buď pod vplyvom nejakých ťažkých halucinogénnych látok, alebo sa napriek svojmu mladému veku úplne pomiatol. Asi takto: Tento horor nie je len urážka všetkých found-footage, ale súčasne aj ázijská sračka roka. Hlavnými hrdinkami sú šestica dievčat z populárnej hudobnej skupiny, ktoré nakrúcajú reality show v starých ruinách. Tie sú podľa legendy ovládané akýmsi Bohom Shirome, ktorý buď plní želania, alebo stiahne svoje obete do pekla. A teraz príde veľký SPOILER, ktorý vlastne ani spoilerom nie je, pretože v celom filme sa neudeje nič, čo by stálo aspoň za minimum pozornosti. Dievčatá prídu do tých rúin, zatancujú si tam, na 5 sekúnd ukážu ducha (alebo čo to kurva bolo sa priesvitnú pičovinu), potom pustia záverečný videoklip a utrpenie končí. Ďalšia vec: Neznášam uvrieskané a upišťané filmy. A toto je upišťané. Najhoršie na tom všetkom je ale to, že tie kravy nepištia zo strachu (veď tam ani žiaden nebol), ale pištia preto, že sú prijebané. Takže... nie... toto fakt nie, a berte to, akoby to bolo posledné varovanie pred koncom sveta, pretože peklo na Zemi tu už naberá reálne kontúry. Fuj! ()