Na straně zákona (TV seriál)

No Offence

Krimi / Komedie / Drama

Velká Británie, 2015–2018, 16 h 21 min (Minutáž: 45–48 min)

Tvůrci:

Paul Abbott

Vincent Pope

Elaine Cassidy, Will Mellor, Alexandra Roach, Colin Salmon, Joanna Scanlan, Philip McGinley, Siobhan McSweeney, Sarah Solemani, Peter McDonald, Paul Ritter, Judith Barker, Nichola Burley, Rod Hallett, Peadar Lamb, Skye Lourie, Francis Magee, Emmett J. Scanlan, Andrew Tiernan, Sacha Dhawan, Emma Matthews, Martin Walsh, Hannah Walters, Kaye Wragg, Paul Bown, Sandra Huggett, Struan Rodger, Craig Thomas Lambert, Richard Huw, Kate O'Flynn, Frog Stone, Richard Price, Colin Parry, Ash Patel, Ben Tavassoli, James Nelson-Joyce, Aidan Kelly, Kate Miles, Tom Varey, Aneta Piotrowska, Bart Suavek, Ivana Basic, Patrick Baladi, Ace Bhatti, Phil Dunster, Conor MacNeill, Neil Maskell, Lisa McGrillis, Sharon Rooney, Claire Rushbrook, Paul Kennedy, Victor McGuire, Amer Nazir, Mark Stobbart, David Proud, Rakie Ayola, Patrick Bergin, Trevor Laird, Orla O'Rourke, Graham Parrington, Claudia Adshead, Jody Latham, Taj Atwal, Andrew Knott, Kieran O'Brien, Jennifer Hennessy, Rob Jarvis, Amira Ghazalla, Ify Mbaeliachi, Atul Sharma, Daniel Ezra, Faye McKeever, Risteard Cooper, Alice May Feetham, Tina Louise Owens, Peter Bramhill, Zackary Momoh, Spike White, Rebecca Manley

Scénografie:

Tom Sayer

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Ostré tempo, ostré dialógy, ostrý humor a na konci prvej sezóny luxusná smrť hlavného páchateľa. Veľmi zábavné britské case of the week s jednotiacou líniou na celú sériu.(1.10.2017)

Príjemne britská séria, ktorá má viac kladov než slabých miest. Humoru tam síce nebolo toľko, ako som podľa odporúčania Ďura Červenáka očakávala, ale o to viac potešil - príliš tlačiť na pílu by No offence určite neprospelo. Pretože ono je to poctivá kriminálka s veľmi svižným tempom, čo mi mimoriadne vyhovuje. Ženské hrdinky vo vedúcich rolách sú tiež pomerne neobvyklé a rozhodne je to svieži element v žánri. Prináša so sebou niektoré špecificky ženské vedľajšie línie, ale aj vtipné momenty. Každá je svojím spôsobom skvelá, hoci šéfka Deeringová ich všetky zatieni. Nuda rozhodne nehrozí, nejaké tie kľučky a chyby hlavných postáv sú obetami na oltári gradácie a komplikovanejšieho scenára. Najviac sa mi tuším páčila 3. sezóna, tej som dala 5*. Rada si pozriem aj ďalšiu, ak ešte bude.(27.11.2018)

Zpočátku to trošku připomíná První oddělení, jen po britsku. Postupně se to však díky základní nosné zápletce mění ve vynikající krimi s komediálními prvky.(11.3.2017)

Cathy mi neuveriteľne pila krv a ja len dúfam, že ju v druhej sérii už neuvidím. Tegan by mohli povýšiť, aby bola pre zmenu ona viacej na očiach. P.S. Znalosť pomerov v UK , ako i slangu, je veľkou výhodou u tohto seriálu.(4.1.2017)

No matter how hard you scrub there's always a residue... skoro až westernová hudba, příležitostně drsné a hláškující ženy a vrchem pár okamžiků, které doslova vyrazí dech (viz improvizované zardousení), to je jen pár výsostních atributů jednoho z největších seriálových překvapení sezony. Druhá série už v tuhle chvíli objednaná je, a já pěkně nahlas křičím "zaplaťpánbů!", protože tomuhle vážně scházelo už jen detailnější propracování vztahů mezi jednotlivými postavami.(15.8.2015)

Tady se sešla velmi příjemná partička postav. Chvíli trvá, než to té obhroublé šéfové začnete věřit, ale dojdete k tomu. U posledních dílů jsem měla pocit, že tvůrci vsadili na dost ohranou zápletku, ale poslední díl to záchránil. Případ je sice vyřešen, jenomže nemám pocit, že by příběh téhle bandy skončil. Chci další sérii a víc scén s tím sešlým patologem.(30.6.2015)

Krutopřísná anglická detektivka, kde všechny hlavní role hrají ženy. A přestože tady nikdo nestřílí, nepere se, ani nedělá jiné věci, které jsou normální u mužských policajtů, není to proto o nic méně drsné. A to finále, mňam. Jen nechápu to řazení mezi komedie, sice především velitelka hláškuje jako o život, ale rozhodně jsem se ani chvíli nesmál.(14.2.2016)

Neni to vubec spatne, cast je sympaticky civilni a uveritelny. Misty to diky nezvykle kombinaci / smesici vazne zapletky a dost ujeteho cerneho humoru pusobi trosku paskvilne. Clovek obcas vaha, kdy to ma brat vazne a kdy ne. Ale jako celek je to zabavne a vtipne. U nekterych obratu jsem vyprskl, cca 3 a pul hvezdy...(19.2.2016)

• Marze

Nezaujalo mě to. Přitom je český dabing, škoda.(1.9.2018)

Vlastně taková netypická detektivní série, ozvláštněná anglickým černým humorem a zalidněná zajímavými figurami. Nejen feministky potěší dámské trio v čele - svérázná, zkušená šéfová a její dvě chráněnky. Elaine Cassidy si zahrála tu bystrou policistku s intuicí a Alexandra Roach tu vykulenou naivku, která klame tělem. Po druhé řadě zvedám hodnocení - tempo, humor i herecké obsazení mi prostě dokonale sedí.(10.1.2017)

První sérii jsem dal, ale do další asi již nepůjdu. Trochu zmatečný a divný způsob vyprávění mi nesedl a toho humoru tam také zas až tolik není. Až na nekorektní hlášky Viv a toho obrýleného technika (ty jsou fakt dobré), spíš prakticky žádný. Elaine Cassidy jako Dinah sice dobrá, ale na udržení pozornosti to nestačí. Na realistickou kriminálku o podsvětí Manchasteru moc přehnané a nedotažené, na cool humornou krimošku zase moc obyčejné a chaotické. Zatím dávám k ledu ...(9.6.2019)

1.sezóna - pro mne tak trochu skrytý, ale nakonec objevený vítěz britských premiérových krimisérií roku 2015. 2. sezóna - stále parádní britská jízda - 90%.Ale HBO český dabing neumí, takže jedině s titulkami, jinak vám uteče 50% vtipů. /Update 9.12.2018 - 3 sezóna je velký úpadek. Ovlivněno nejen bezútěšným českým dabingem a překladem dialogů, ale také jednoznačnou průhlednou krimi-linkou. Subjektivně 3. sezóna na 2 hvězdičky, objektivně na 3.(19.1.2016)

Vtipné, s nadhledem, syrové, anglické, cynické - super.(10.4.2017)

Naprosto nepředvídatelná napínavá podívaná pro milovníky britských seriálů. Abbott vsadil na ženy a vyhrál. Drsné finále 1.řady jen podtrhlo pekelnou jízdu s některými dosud neviděnými akčními scénami, zvlášť na koncích jednotlivých dílů. U britské policie, která běžně vůbec nenosí střelné zbraně, je to úplný šok ! Také tu, pokud si dobře vzpomínám, nezahřměl jediný výstřel. "Ty máš mé srdce, já tvoje záda" sdělila Alexandra Roach pomlácené Elaine Cassidy a už bulel celý pokoj. To by způsobit žádná kravina nedokázala, věřte mi !(4.1.2016)