Sendero

Lucio A. Rojas

Lucio A. Rojas

Felipe Yaluff

Cristian Toledo

Ale jo. Proč ne. Sendero sice neoplývá chytrým scénářem ani inteligentním chováním postav, ale má sympatickou stopáž a celkem svižný tempo. Od 15 minuty se jde na věc. Film je celkem krvavej, ale gore je spíš v ústraní. Je tu sice pár gore scén, ale na nich je vidět omezenej rozpočet filmu. Komu nevadí klasická šablona pošahaný rodinky tak ať tenhle Chilskej pozdrav zkusí. Pokud jde o hororový snímky z Chile tak u mě jednoznačně vede " Hidden in the Woods " a Top(em) je u mě Visceral: Between the Ropes of Madness.(23.1.2018)

• *CARNIFEX*

Je doslova "psov povinnosťou" každého človeka, aby pomohol "inému" v núdzi. Presne v takejto situácii sa nečakane ocitá skupinka ľudí po poruche na ich vozidle. Po odstránení závady narazia na mladú, ťažko zranenú ženu, ktorá potrebuje pomoc. Lenže za krátky okamih sa na mieste objaví dvojica mužov v dodávke, vďaka ktorej sa ocitnú v spároch šialenej rodiny. Boj o vlastné životy môže začať ... Nie som natoľko nadšený ako môj kamarát z Vietnamu "ricci.s", no musím uznať, že nakoľko sa jedná o nízko rozpočtový brak, vyslovene zlý tento exploiďák nie je. Všetko totiž závisí len a len na tom, čo divák vyhľadáva, aké priority si stanoví. Dej jednoduchý, nenáročný, herecké obsadenie žiadna sláva, no svoj malý cieľ tento horor z netradičnej destinácie viac menej splnil formou prezentácie gore. Toho síce zas tak veľa nie je, no keď sa nejaké objaví (obzvlášť jedna scéna v závere), je pomerne solídne prevedené. Za mňa na hrane medzi dva, tri, čiže slabší priemer? Neviem - 50%(29.6.2017)

Sláva, konečne som sa po dlhých rokoch čakania dočkal hororu, ktorý je podľa môjho gusta, pretože už si ani nepamätám, kedy som naposledy videl nejaký krvavý exploiťák. Tradičný námet - skupinka mladých niekam ide, sú unesení a dostanú sa do pazúrov vyšinutej rodinky... a keďže by radi prežili, tak si len divák po celú dobu vychutnáva, ako sa všetci navzájom masakrujú. A mne ako jednému z mála to k spokojnosti stačí. Kto však potrebuje inteligentný scenár, nech hľadá inde.(25.6.2017)

V podstate je to ako tak zaujímavé len vďaka gore a skutočne veľkemu množstvo rôznorodých vrážd. Inak je to ako po technickej, tak aj po dejovej stránke nevýrazná, príliš amatérska záležitosť, kde nie je ani náznak atmosféry, či hororového napätia. Hlavné postavy sú totálne nesympatické a neuveriteľne tupé (aj na pomery hororového žánru). Čo je však horšie, záporáci, ktorí mali "ťahať" celý film a poriadne to tým turistom narezať, tak sú ešte väčší idioti ako kladné postavy. Miestami som sa chcel aj smiať, ale potom mi došlo, že to nie je vôbec vtipné, len trápne. Brutalitka dobrá, ale mohli z toho vyťažiť oveľa viac. 60 %!!(6.9.2018)

• MUNRO

Vlastně ani nevím,jaký ten film je.Po 15 minutách jsem to stopnul,protože jsem neměl chuť poslouchat dementní hudbu,kterou je film ozvučen.Ať se mluví,chodí,sedí,nebo nedělá nic,je v pozadí spuštěna debilní zvuková kulisa.Je to jednoznačně imbecilní nápad,protože místo křupání štěrku pod podrážkou boty,vrzání zrezivělých pantů,nebo pofukování větru-což jsou věci,kvůli kterým si do sluchátek pouštím volume na max,kvůli navození opravdové atmosféry-tady člověku duní do palice neskutečně protivná hudba,která je navíc neskutečně kriplovská.Film samotný nemusí bejt špatnej,ale já bych to nevydržel poslouchat ani o minutu dýl.(19.12.2017)