Perfidia

Lucio A. Rojas

Pau Castejón

Felipe Yaluff
  • Dellamorte

Čilský zamindrákovanej ambient, ktorý ma prebudil len sporadickým buchaním atmosféry na vrata. Tá byla sice docela funkčná, no zabudnuteľná. Jinak ale OK (!) filmárčina. Tyhle Shaman Shity mi proste škodia.(10.6.2015)

Ženská so svojim milencom sa vyberú na opustenú chatu uprostred lesa užiť si pekný víkend, no les nie je celkom opustený a párik sa môže pripraviť na krušné chvíle. Pekný dôkaz toho, že aj z miniatúrneho rozpočtu sa to dá nezvorať. Prekvapuje ma predovšetkým prístup režiséra, pretože po mizernej zombie strieľačke nakrútil malý horor s hereckým koncertom dvoch hercov, ktorý sa koncentruje výlučne len na atmosféru, a týmto urobil veľký krok vpred. Je to slušne nasnímané, les pôsobí dostatočne strašidelne, do toho hmla, poctivá práca so zvukom a bravúrna hudba držia latku filmu dostatočne vysoko, takže aj keď v horore neboli použité žiadne efektné triky ani masky, v tomto prípade mi to nevadilo. Krátka stopáž taktiež nie je na škodu. Z Chile som navyše zvyknutý na snímky trochu iného razenia, takže aj keď sa vlastne vo filme toho veľa neudialo, prišlo mi to ako celok zaujímavé a netradičné. Skrátka - uhrančivý, hypnotizujúci horor, báť alebo ľakať sa pri ňom nebude nikto, ale min. na pár dní zarezonuje.(10.6.2015)