Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marie odmítne sňatek s hrabětem a ten se jí pomstí. Nechá ji obvinit ze smilstva. Marie je odsouzena k bičování na pranýři a vypovězena z města. Je ale rozhodnuta svou čest vybojovat zpátky... Připravili ji úplně o všechno, proto s nimi nebude mít slitování. Nástrojem její pomsty se stane ... její krásné tělo! Kostnice, píše se rok 1414: Bezstarostný a šťastný život krásné Marie Schärerové se změní v peklo ve chvíli, kdy se ji až příliš ambiciózní otec Mathis, zaslepený vidinou možného společenského vzestupu, rozhodne provdat proti její vůli za neduživého Rupperta, nemanželského syna hraběte Heinricha von Keilburg! Marie totiž miluje svého přítele z dětských dob ... (TV Prima)

(více)

Recenze (45)

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film německé produkce. Jakási pohádka pro dospělé o dívce, která se postavila za svoji lásku proti vyšší moci a za to byla neprávem obviněna inkvizicí, zbičována a vyhnána z města. Její jedinou touhou je pomstít se a získat zpět svoji čest... Moc hezky natočený snímek, který je třeba brát opravdu trochu jako pohádku a nepitvat se příliš v reálnosti příběhu a v tom, co by mohly či nemohly dokázat prosté lehké ženy. Jistě by se rovněž nabízela úvaha, jak by s námětem naložila holywoodská produkce. Určitě by vytvořila velkolepou výpravnou podívanou, ale možná by tím filmu sebrala tu pohádkovou jednoduchou krásu bez zbytečných okázalostí, kterou jsem tam cítil a která je myslím nám - evropanům bližší. Výprava koneckonců ani tak nebyla na žádné nízké úrovni a u nás zcela neznámí herci nezklamali, i když za hlavní představitelku bych si dokázal představit trochu jiný typ ženy. 70%. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Tak tady máme další Angeliku a povídačku o tom kterak se „krásná“ žena přes chalachyňu vysoko dostala. No budiž. Kostýmy hezké, ale je tu znát nižší rozpočet. Zpočátku mne to i celkem bavilo, ale pak je to nudnější a nudnější. Chtělo to více akce a rychlejší spád. A rozhodně hezčí představitelku hlavní role. Tato mi vůbec nebyla sympatická. Ale dodíval jsem se do konce bez zrychlování, takže to vcelku ušlo. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Německý historický film o Marii, která odmítne domluvený sňatek, načež je znásilněna, obviněna ze smilstva, zbičována a vyobcována z města Kostnice, tak je nucena nastoupit dráhu prostitutky jako cesty k pomstě. Hodnocení brutálně sráží televiznost, nažehlenost a zpracování v žánru, který evokuje naivní telenovely od Rosamundy Pilcher, ale proti tomuto proudu tam je dost násilí a víc erotiky, než ve všech českých filmech za rok. Já na to koukal se svojí holkou, která má slabost pro romantický filmy a já si v tom našel taky svoje, protože dějově to není špatné a kdyby to bylo v žánru noir bez naivity a hloupostí, tak ten námět je za pět hvězd. Kdyby ...takže jako partnerský kompromisní film ( spíše ženský thriller ) tři hvězdy. PS: Děj se odehrává v Kostnici roku 1414-15 , takže tam je ten koncil, kde se řešil papež, ale upálení Jana Husa tam nezmínili, zato Zikmund Liška ryšavá tady je jako sexuální mašina . ()

klapqua 

všechny recenze uživatele

Nemám rada nemecké filme (aspoň tie novodobé), ale toto ma celkom príjemne prekvapilo. Nejde o žiadne veľdielo, ani sa to veľdielom nesnaží byť... Prvá polka je určite záživnejšia, v druhej to trochu vázne, záver trochu pritiahnutý za vlasy, ale tak ok. Herečka Neldel sa síce snažila a hrala v pohodičke, aaaale že by mala kolo 20 rôčkov by som jej uverila možno po tme. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Z úvodu ešte ako tak obstojný historický film, ktorý však s pribúdajúcimi minútami viac a viac stráca dych a na konci som ho dopozeral skutočne iba zo záujmu. Kto však film ocení, budú podľa mňa ženy v strednom veku, keďže romantikou a aj erotikou sa skutočne nešetrilo. Podpriemer a ďalším dielom sa určite vyhnem. 25% ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama