Hříšnice (TV film)

Hriešnica

Drama / Historický

Německo, 2010, 121 min

• goni

Psychoza to svojim komentarom uplne vystihla. Napriek low-costovemu prevedeniu ma film napinavy zaciatok, ktory cloveka vtiahne do deja. Potom to vsak uz len upada a vacsina filmu je o nude a cakani na necakany zvrat. Ten sa vsak nedostavi. Naopak, zaver sa zmeni na frasku plnu nerealnych udalosti a sileneho happyendu. Skoda toho, lebo filmik mal ovela vacsi potencial [23/2013].(4.2.2013)

Reálie, jak už to u většiny evropských historických filmů bývá, jsou v pohodě. Sympatická byla i Alexandra Niedel a Götz Otto v roli císaře Zikmunda minimálně pobavil, ačkoliv představy opovrhované lišky ryšavé rozhodně nesplňuje. Každopádně příběh sám o sobě byl příšerný kýč o dívce, jíž zvůle pánů dostala na okraj společnosti a ona nastupuje na cestu pomsty. Pozitivní je, že se ke svému cíli po vzoru nejznámější coury Angeliky prošukala. Místy to nudilo, místy to i bavilo a občas nechtěně rozesmálo. Budu shovívavý. 50%(23.4.2014)

• rikitiki

V rohu náměstí už se pomalu chystá hranice pro Husa, Evropa je v totální krizi kvůli papežskému schizmatu a císař Zikmund, ta liška ryšavá, se v Kostnici nestará o nic jiného, než o požadavky, které mu emotivně přednesl Odborový svaz poběhlic. ___ Hlavní hrdinka krásy a charismatu moc nepobrala, ale aspoň lépe zapadne mezi ostatní. Příběh je hloupoučký, že by se nad ním ušklíbla i bulharská striptérka a celé je to jen naivní hra na středověk. Navíc tv inscenace, tudíž výpravou neohromí (i když je samozřejmě lepší než v českých pohádkách poslední doby). /3. 4. 14./(3.4.2014)

• borohub

Já fakt nevím, je to špatný porno, ale i špatný film, autor očividně nevěděl jestli udělat romantický film ve stylu Rosamunde Pilcher, či porno podobné těm, které vznikaly v Německu v divokých devadesátkách. Tak z toho vzniknul takový kočkopes, který většinu času nudí. Alexandra Neldel není vyloženě nějaká šereda, na druhou stranu nevím jestli popisek není přitažený trošku za vlasy, uznávám že v porovnání s ostatními šlapkami byla asi nejlepší a na německé standardy taktéž ok, ale stejně.. Musím uznat, že záporáci byli úžasně slizký, ale to i vlastně ty kladné postavy. Docela překvapila (jestli příjemně, či nepříjemně posuďte asi sami) postava Zikmunda Lucemburského, který se ukázal asi jako jediný klaďas v celém filmu. Nevím nevím jestli mám na další díly této trilogie, ze zvědavosti na ně asi ale kouknu, tohle už ne. 15%(13.8.2018)

• Pitryx

Tak tady máme další Angeliku a povídačku o tom kterak se „krásná“ žena přes chalachyňu vysoko dostala. No budiž. Kostýmy hezké, ale je tu znát nižší rozpočet. Zpočátku mne to i celkem bavilo, ale pak je to nudnější a nudnější. Chtělo to více akce a rychlejší spád. A rozhodně hezčí představitelku hlavní role. Tato mi vůbec nebyla sympatická. Ale dodíval jsem se do konce bez zrychlování, takže to vcelku ušlo.(23.2.2016)