Víla

Víla

The Fairy

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2011, 93 min

Mám v úctě snad všechny francouzské komedie, které jsem viděl a ani tato není výjimkou. Není to typický natočený film, spíše je dost avantgardní, ale vůbec mi to nevadí. Několikrát jsem se od srdce zasmál. Bohužel jsem, ale také našel dost hluchých míst, které zapříčiní, že tento snímek podruhé vidět nemusím. Takže proto jenom slabší čtyři hvězdičky. 70%(21.6.2012)

Tak tohle bylo jetý i na mě, ale jako jóóó neorotodoxnosti vjezd povolen, ale když tenhle film zastihne diváka připravenýho na další řadovej biják, hrozí vyplo nebo přeplo. Film Víla je především vyprávění obrazem, snažil jsem si přijít na to, zda tím autor neoznamenuje nějakou vyšší myšlenku, ale nějak jsem jí neanšel, takže zůstalo u velmi podařených gagů (nasleplý číšnik nese pivo ), vtipně nasnímaných scén ( chodící taška ) a neorotodoxnosti (porod ). Mám rád odlišnost a originalitu ve všech možných oblastech, takže nakonec dcoela spokojenost.(6.10.2013)

Tato surrealistická komedie nepadne do oka zdaleka každému, stran ujetosti bych Dona s Fionou srovnala s Monty Pythony. Víla je naprosto svérázně ujetý film, který mě přesvědčil, že i igelitový pytlík se může pohybovat s grácií a nonšalancí. A mimochodem, vyšetřovací metody belgických policistů také nejsou k zahození.(9.5.2012)

Súhlasne potvrdzujem, že sa spolutvorcom a spoluscenáristom podarilo ošatiť hulotovský typ humoru do moderného sveta sužujúceho spravidla tie isté existenčné problémy a akcentované zhruba porovnateľné typy osobnosti zanietených pre svoj kúsoček piesku na zemi. Zdanlivá nepochopiteľnosť a odtrhnutie od všednej reality je skôr maskou, ktorá diváka zavedie do krajností a výšin, kedy bol film atraktívnou a zábavnou formou média. Poloprázdne exteriéry sú navrhnuté naprosto geniálnym, naliehavým spôsobom pre potreby nedialógových foriem rozprávania filmu. Sú zároveň aj ich vrcholom, pokiaľ prirátame nespočetnú originálnosť trikových kreácií.(16.11.2017)

Těžko říct, co se mi na filmu La Fee líbilo nejvíc, ale asi to byla ta hudebně-taneční čísla, britská francouzština pána s Mimi a oba sympaticky obyčejní hrdinové. Ale taky to byly scény na střeše (obvazování prstu je někdy opravdu porod), strejda Jeff v blázinci nebo nahulená mlha před blázincem. Sympatický film.(24.6.2012)

• - Film byl vytvořen s minimálními náklady v dílně autorského tria klaunů a tanečníků Gordon-Abel-Romy. (Krissty)