Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zdá se, že to bude úplně obyčejný den. Čtyři velmi rozdílní lidé dělají každodenní rozhodnutí, která se v tu chvíli zdají být zcela triviální, ale nakonec se jim kvůli nim zcela změní život a všechny zúčastněné čeká násilný ničivý konec.
Čtyři zcela odlišné životní osudy se setkají v jednom, zdá se, obyčejném dni. Franzis Namazi je gambijský imigrant, jenž nově přijel do Švédska a chystá se vzdát svého malého obchodu s africkým uměním. Právnička Karin Carlsson-Saidová se právě chystá udělat důležitý krok ve své kariéře. Její manžel Moses musí poslat peníze svému nemocnému otci do Ugandy, jenže nastane problém s transakcí. Navíc má těžkosti s udržením své práce sociálního pracovníka. Bosse je televizní celebritou, jenž zjistí, že ho vyhodili z jeho vlastní show a navíc přistihne svou ženu s jiným mužem. Håkan je okouzlující herec, má ovšem zásadní problém s alkoholem a nyní opět potřebuje pomoc od své právničky Karin Carlsson-Saidové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (14)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Všiml jsem si, že tento film na imdb.com nemá příliš valné hodnocení, přesto jsem ho chtěl vidět už jenom proto, že je ze Švédska. Na první pohled nevypadá nijak zajímavě, ale během sledování mi došlo, že se tu Seveřani pokouší o něco podobného, co zkoušeli Amíci se Zkurveným Pátkem nebo Mexičani s Babelem a 21 gramy. Jednoduše řečeno se tu míchá směska lidí s různými životními úděly, které se ale spojí v jeden na konci filmu. Někteří mě zajímalí víc, někteří mě zajímaly míň. Kdyby tam ale nebyl Danny Glover, asi bych měl co dělat, abych film dokoukal. S ním to ale mělo nápad, který nejenom, že dobře fungoval, ale také se snažil zodpovědět pár otázek, které se ve Švédsku v současnosti řeší. Tedy co se týče emigrantů. Taky proto jsem nakonec hodnotil tak, jak jsem hodnotil. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Filmů, kde je několik na sobě nezávislých postav a jejich příběhů, který se na konci osudově protnou je tolik až si říkám, kolik se asi už zavařilo kopírek, při "psaní" scénářů. Nicméně Drahá Alice neodkládá vše na poslední scénu a už v průběhu vyprávění jednotlivých lidských příběhů mě něakolikrát trefí do tlukoucího. Krásný a dojemný je příběh Francise (Skvělý Danny Glover ), silný a emotivní pak příběh Saida a jeho manželky. Je to kritika nesmyslnýho byrokratickýho fašišmu a sociálně hloupých nařízeních. Každej ten příběh by sám o sobě obstál a společný konec mě už tak silně zpracovanýho z jednotlivých osudů jen definitivně dorazil. ()

Reklama

Aldanar 

všechny recenze uživatele

"Pro lásku", jak se film v doslovném překladu jmenuje, je o jednom nepovedeném dni rozličné skupiny lidí, kteří se náhodně střetnou. Prim hrají ve Švédsku bežné problémy - konfrontace se striktním systémem, odlišná kultura Švédů/přistěhovalců, diskriminace (přes švédskou otevřenost imigrantům a menšinám). Líbil se mi jiný pohled na věc než nabízí v podobných filmech Hollywood. Co se mi však nelíbilo byly až přílišné náhody a opětovné setkávání všech aktérů. Působilo hodně uměle. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

O tomto filme viem už pár mesiacov, ale odrádzala ma téma imigranti a viac dejových línii. Mám negatívne skúsenosti s takouto naratívnou štruktúrou filmov. Totiž, ak je viac ako jeden hlavný hrdina, býva to často skratkovité a povrchné. Presvedčil ma fakt že tu v roli Karin hrá Tuva Novotny http://www.csfd.cz/tvurce/16772-tuva-novotny/, ktorá je pre mňa vždy indikátorom kvality obsahu filmu. A tak to bolo aj teraz. Je to obyčajný a aj povrchný, ale veľmi ľudský artový film, do ktorého sa ľahko vcítite, hoci má pár hluchých miest. Za obraz života takého obyčajného a ťažkého aký naozaj je dávam 100%. ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Depresivní sociální konstrukce osudů několika lidí, postupem času se prolínajícími, kladoucí důraz zejména na rasovou diskriminaci, která není pouze švědským problémem. Přestože se film rozbíhá opravdu jen velmi zvolna, postrádá dynamiku a vlastně je velmi pasivní, je s každou přibývající minutou cítit větší dusno a rostoucí frustraci, která zákonitě musí v jeden okamžik vybouchnout v sebedestruktivní finále, které sice ve výsledku působí mírně nereálně zkonstruované, přesto je funkční. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama