Teprve třetí film ze série Dreileben je vlastně kriminálkou. Dokumentuje jednak útěk Molesche (Stefan Kurt), který se ukrývá v lese a v křoví a hledá něco k snědku, ale také vyšetřování kriminalisty Marcuse Kreila (Eberhard Kirchberg). Protože video, kterým byl Molesch usvědčen, obsahuje "jednu minutu temna", nevěří Kreil, že by byl Molesch opravdu vinen. V průběhu vyšetřování pak narazí na skutečného vraha. Pro Molesche se zatím jeho útěk stává cestou vypořádání se s vlastní minulostí. V domě své mrtvé pěstounské matky zjišťuje, že ho jeho vlastní matka předtím, než emigrovala, dala k adopci. Všechno končí v domě Moleschovy pěstounské matky, kde Molesch bere nůž a vydává se do města, kde zahlédne pokojskou Anu z prvního filmu (Dreileben - Etwas Besseres als den Tod). (Fary)

DwayneJohnson

Naprosto důstojné zakončení celé trilogie. I přes objektivně poslední, nejslabší díl, patří Dreileben k tomu nejzajímavějšímu filmovému počinu, co jsem za poslední zhruba rok z Německa viděl. Podpořeno zajímavým scénářem, ještě lepším koncem a také výborným, hereckým výkonem Stefana "Molesche" Kurta. ()