poster

Les Misérables - koncert z Londýna (divadelní záznam)

 • Velká Británie

  Misérables in Concert: The 25th Anniversary, Les

Muzikál

Velká Británie, 2010, 178 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (46)

 • Haide
  *****

  První výroční koncert se mi líbil rozhodně více, ale stále je to skvělé. Musím říct, že postava, která byla naprosto geniální (a líbila se mi rozhodně více než v minulé verzi) byl Ramon alias Enjolras! Stunning!!! Musím říct, že při závěrečné písni mi nic neudělalo větší radost než staré obsazení vyjma právě Enjolrase. Takto jsem si to doopravdy užila.(31.7.2012)

 • Kneeler
  *****

  Za mě 95%. Fenomenální představení. Mnohými vyzdvihované předchozí výročí bylo úžasné, nicméně dle mého názoru na tuto verzi nemá. Jednoduše už kvůli Alfie Boe a jeho bezkonkurenčnímu výkonu v roli Valjeana. Je jedno po kolikáté se na záznam dívám, jakmile se do toho A.Boe "opře", naskakuje mi husí kůže. Boe dostává známé melodie na úplně jinou, vyšší, úroveň a nedokážu si představit lepší podání Valjeana, než právě toto. Jen za něj bych byl ochoten dát pomalu plný počet hvězd. Když se k tomu přidá bezchybný výkon Eponine v podání Samanthy Barks a nečekaný výkon Thenandiera, jenž je velmi vděčná role, jejíž potenciál Matt Lucas využívá na úplné maximum, nelze dát jiné hodnocení než-li 5 hvězd. Jako pomyslná třešnička na dortu je výkon Ramina Karimlooa, který krom perfektního hereckého výkonu, představuje nepopsatelnou slast pro uši a dělá tak z relativně nevýrazné vedlejší role plnohodnotnou konkurenci Valjeanovi. Po prvním shlédnutím jsem měl poněkud rozpačité pocity z Javerta jehož Norm Lewis pojal poněkud netradičně. Z počátku mi jeho pojetí nesedělo, nicméně na cca třetí shlédnutí jsem jej dokázal docenit a odprostit se od klasicky pojímaného Javerta. Proč tedy 95% a ne 100%? Jednoduše proto, že nic není dokonalé a v tomto případě v dokonalosti neuvěřitelně brání "výkon" Nicka Jonase (Marius Pontmercy). Kdybych chtěl být největší šťoural a hanit kdejaký detail, tak v celém koncertu nezměním absolutně nic (krom výše zmíněných výkonů si zaslouží pochvalu i kamera,osvětlení, krásný závěr a mnoho dalšího) až právě na Jonase. Doufal jsem, že mi přiroste k srdci časem jako Javert, ale opak je pravdou. Čím více se na záznam dívám, tím shledávám jeho "výkon" protivnější. Neumí zpívat, neumí hrát a když se to snaží kombinovat je to otřesné. Při pohledu na něj mám sto chutí dát 3 hvězdy...naštěstí pak nastoupí Alfie Boe nebo Ramin Karimloo a je mi i těch 5 hvězd málo :)(11.4.2013)

 • forLeni
  ****

  Nevím, ale tohle představení nebylo zrovna to nejlepší. Představitel Maria neuměl vůbec zpívat, natož alespoň trochu hrát.Šklebil se a pitvořil, žádné emoce, prostě ani koukat se na něj nedalo. Cosetta také nezpívala nic moc. Zachraňoval to Valjean, Enjolras a samozřejmě výborná Lea Salonga v roli Fantine. Zřejmě jsem hodně ovlivněna tím, že jsem měla možnost shlédnout koncertní provedení k 10. výročí a to bylo kvalitou mnohem výše než tato verze. Jaksi mi to celé přišlo tak trochu odfláknuté. A vrcholem všeho černý Javert. Nic proti černochům, zřejmě nechtěli být tvůrci nařčeni z rasismu, ale už vidím jak v době, kdy se příběh odehrává vykonával takový post černoch, to je vážně mimo mísu, i když výkon po pěvecké i herecké stránce dobrý. Takže za mě i za tento přešlap hvězdička dolů. Prostě koncert k 10. výročí je mnohem lepší a vede u mě na plné čáře. Toto provedení je dle mého názoru jen jeho slabá kopie. A je to škoda. Čekala jsem mnohem více. Možná to bylo i tím prostředím,divadlo je prostě divadlo a i ta barikáda byla tentokrát jaksi neviditelná oproti starší verzi. :-) Asi se spojilo proti více faktorů a tak to na mě nezapůsobilo jak by mělo. Závěr byl sice působivý ale i tak to na 5 * u mě nestačí.(31.12.2014)

 • Krapet1
  *****

  Já si vždycky myslím, že už mě nic nemůže dostat, že už jsem docela obrněná všem těm srdceryvným scénam......, ale pak přijde TOTO....přiznám se, že jsem zaujatá, mám slabost pro Ramina a Colma, ale opravdu jsem nečekala, že mě to znovu zasáhne. Vždyť Les Miserables 95´ byli skvělí......no nic, jsem asi " máčka " ale co, jsem na to hrdá....obdiv pro všechny zúčastněné....díky Vám muzikál žije dál.....(9.8.2015)

 • hawa
  *****

  Chtěla jsem dát hvězdičku dolů za Nicka v roli Maria, který svými pěveckými skilly rozhodně nesahá až k muzikálům (je to, jako by mu jeden z těch úžasných profíků, se kterými Nickovi asi omylem bylo umožněno Bídníky zpívat, začal svým profi vibratem pět v Jonas Brothers), ale pokud opomenu jeho ufňukaný výkon, koncert považuji za naprosto dokonalý. Neuvěřitelným zážitkem muselo být tehdy tam sedět a slyšet to všechno naživo. Nejde jen o to, jak vystupující zpívají, ale také o to, jak výborně a uvěřitelně své výkony prezentují. Nejvíce mě překvapil chlapec v roli Gavroche, ten na svůj věk vystupuje a zpívá - navíc s přízvukem - jako profesionál. A samozřejmě vystoupení všech Valjeanů - na to publikum nikdy nezapomene.(1.11.2017)

 • bambiz
  *****

  Silný zážitek od začátku do konce, ta hudba je naprosto dokonalá a tohle obsazení uhrálo veškeré emoce i ve statické koncertní podobě. Díky!(7.10.2018)

1 2 3 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace