poster

The Words

 • český

  Slova

 • anglický

  The Words

 • slovenský

  The Words

Psychologický / Mysteriózní / Romantický / Drama

USA, 2012, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  **

  Slova jsou film z rodiny naivity pro pokročilé, jako bylo Pokání nebo Zeptej se prachu. Každý malý intelektuál má radost, protože se tu cituje John Fante. Z hereckého výkonu Bradleye Coopera mi bylo fyzicky nevolno a nezachránil to ani Jeremy Irons hrající na jistotu. V momentě, když už jsem si začala rvát vlasy, trochu jsem se nechala ukonejšit vloženým příběhem s Benem Barnesem a Norou Arnezederovou z Paříže poloviny 40. let, ale ani to nebo pouhá přítomnost Johna Hannaha nedokázala povznést výsledný tvar nad běžný blábol (čti: ambiciózní drama s trojí narativní linkou a pokusem o myšlenkový přesah). #čsfdprojekce(19.9.2012)

 • Cervenak
  **

  Slová? Bla-bla-bla. Poor man´s The Hours. Totálne vyprázdnená gýčová báchorka, ktorá akože postmoderne vrství prostoduchú zápletku a myslí si, že sa vďaka tomu stane veľkou drámou. Celý film som čakal, kedy sa tam naozaj niečo stane. Nestalo. Cooper sa pokúša tromfnúť Cagea v hádzaní nešťastných pohľadov. Meh.(20.12.2012)

 • Roman.Ticka
  ***

  Tak nějak nevím, mám rozporuplné pocity a to není dobře. Asi mě to mělo nějak citově zasáhnout, zaclouvat se slovem morálka a přebrat si vnitřně hodnoty jako hlavní hrdina(několik). Nic z toho se nejen nestalo, ale překombinovaný děj mi vyšel naprázdno bez odezvy, bez větší hloubky. Protože na otázku či bych já ukradla scénář a porvala bych se sama se sebou, mám téměř jasno. Spíš určitě bych si to nelajsla ač s rizikem prozrazení či bez něj, takže tímto úklidem ve svém nitru pro mě ztratil nemastný neslaný počin tvůrců příšerného Monstra význam. Nehledě na to, že tuším v co vyústil závěr, čímž vše předchozí dokomolil a smotal do gordického uzlu.(15.2.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Nejdříve nenápadný, poté strhující, nakonec nepřekvapivý. Velice slušný snímek o neúspěšném spisovateli, který si úspěch získá až poté co přepíše cizí příběh a začne ho vydávat za svůj nápad. Cooper je čím dál tím více populární a jeho herecká kreace je v tomto případě příjemně minimalistická. Zoe Saldana je spíše na okrasu ale Jeremy Irons jako strhaný stařík exceluje. Jeho vyprávění v parku na lavičce je pro mě nejlepší částí filmu, která mě i donutila film opravdu vnímat a s napětím očekávat, jak film a jeho postavy skončí. O to větší bylo moje zklamání z konce, kde se prakticky nic nevyřeší. Přesto poutavé, velice zajímavé a skvěle zahrané.(20.3.2013)

 • Djkoma
  *****

  Možná ne bůh ví jak hluboké, ale svou myšlenkou a vrstvením (příběh v příběhu příběhu) posunuje problém morálky, kreativity, vlastního pocitu vyhoření a srážka ega a tužeb s realitou do popředí divákovy mysli. Určitě se nenechte odradit relativně nízkým hodnocením, tenhle film stojí za vidění a zamyšlení. To, že mě mrazilo nejen v závěru, ale ve většině scén s Jeremy Ironsem beru jako vlastní emoční selhání... Ve Slovech je toho víc, než by se někdy na první pohled zdálo. PS: kvůli fanynkám jako je Olivie Wilde asi začnu psát knihy...(2.1.2013)

 • - Konkurzu na roli Danielle se zúčastnila i britská herečka Rosamund Pike. Roli získala Olivia Wilde. (Conspi)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Montrealu, protože prý mohl dobře zastoupit prostředí New Yorku i Paříže. (Alca)

 • - Jednu z rolí ve filmu ztvárnila i matka Bradleyho Coopera Gloria. (winifred1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace