Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. V roce 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérů na výrobu oblíbených mléčných šejků od bratrů McDonaldových, kteří provozovali malou restauraci s hamburgery v jižní Kalifornii. Toto neobvykle velké množství ho okamžitě zaujalo a rozhodl se, že dodávku vyřídí osobně. Od tohoto momentu se začala psát historie obrovského impéria McDonald, do kterého dnes patří neuvěřitelných 35.000 poboček po celém světě. (Forum Film CZ)

Pawlisman

Ale jo, koukat se na to slušně dalo, ale asi bych nedoporučil. Vlastně to vše bylo o tom všem o čem to mělo být, ale jakoby prázdné a málo mě ten příběh oslovil. Málo vykreslené? Navíc těch pár klíčových bodů bylo tak odbito v jednom dialogu v jedné větě. Málo kladen důraz na zlomové okamžiky. ()

nonick1

Další solidní retro podívaná z dílny dvojice Hancock / Schwartzmann. Přesvědčivý Michael Keaton se po vydařené „birdmanovské“ resuscitaci dostal znovu „do hry“ podobně jako svého času Johna Travolta po Pulp Fiction. No, pěkně s bratry McDonaldovými „zakladatel“, představující ztělesnění amerického snu, vyběhl, jen co je pravda. Slované prý mají holubičí povahu, hmm... pak tedy Ray Kroc, vnuk hostinského z Horního Stupna, byl zřejmě výjimkou. ()

Jaroslaf

Nejdříve mi to bylo šíleně sympatický hlavně amerikou padesátých let, poté mi začal vadit ksicht Michaela Keatona, kterej se nějakým nedopatřením stal hercem, a nemám ho rád už od batmana, a pak mi začala vadit i neustálá (typicky netflixovská, ačkoliv nevím a nechci vědět jestli je film z produkce netflixu) bezpohlavní hudba, vycpávající naprosto každý záběr. NICMÉNĚ - Hlavní představitel je tak dokonalý hajzl, že jsem film musel dokoukat, a čtyři hvězdy nakonec dávám za to krystalické zmrdství, co je zde znázorněno. ()

TheSpearCZ

Beru to jako takový informativní film, který sice nenabídl nic nového, ale ty 2 hodiny se na to určitě koukat dá. Kroc slušnej šmejd. All Hail to McDonald's! Lepší 3* ()

jasanka

V Mekáči si občas dám jedinou věc, a to zmrzlinu. Po tomto filmu už si asi nekoupím ani tu. Kroc byl pěkný hajzl. Ale je zajíměvé vědět, že Čech vybudoval jeden z největších symbolů Ameriky, a taky mě to motivovalo, abych si o této tematice vyhledala další informace. ()

barteca

Tak film nastavuje zrcadlo amorálnímu chování ... , ale fakt , opravdu, nevím, jestli to bylo točeno k poctě tohoto chování či jako jeho kritika, ale chudáci McDonaldi, přišli o nápad, jméno i bysnys. Disgusting ! ()

dawe787

Po shlédnutí filmu nemám chuť na hambáče z Mekáče, ale mám chuť podnikat :) Počkat, vlastně žiji v České Republice, tady americký sen neplatí :/, tady by už dávno Ray Kroc bydlel jak potkan na ubytovně se štěnicemi, měl by desítky exekucí a chodil by raději kanálem, aby nepotkal vymahače :P ()

Matli

Ty hambáče jsou prostě dobrý, ale po shlédnutí tohoto filmu na ně moc chuť nemám, už jen z těch morálních zásad. Michael Keaton je na oscara, nechápu že nemá ani nominaci. 81% ()

Lukin413

Keaton si roli bezskrupulózního hajzla užívá, film má velmi solidní tempo a nádhernou výpravu. Bohužel, natolik kontroverzní příběh by si zasloužil trochu přibrousit hrany, vyhrotit emoce. Hollywoodské schizofrenní adorování postavy, která si to nezaslouží. ()

ink flo

Zajímavý fakt na začátek - za úhlavního nepřítele všeho ryzího, původního, veganského a anarchistického, tzn. fast food, navíc ve své nejvíc prohoditpopelnicivýlohouhodné podobě McDonalds, může čech! (respektive chlápek, jehož rodiče byli původem z Plzně). A tohle je životopisnej film o něm, kterej McDonalds sice nevymyslel, ale jelikož jako první pochopil geniálnost toho nápadu, tak ho zvládl jeho majitelům víceméně ukrást a dostatečně naředit jejich původně vysoké standardy kvality a ideály. Funguje to díky hereckému koncertu ex-batmana, trochu tam sere přeslazená hudba, která moc nekoresponduje s vývojem postavy od neúspěšnýho celoživotního obchoďáka hltajícího self-help managerský poučky směrem k úspěšnýmu zmrdstvu, plus děj ve své jednoduchosti pomíjí některý důležitý věci (např. z něj uplně nevyplývá to, že se z něj stal alkáč). "Neni důležitej váš talent, ani vzdělání, ale vytrvalost." ()

Wargoo

Zaujímavý príbeh obrovskej značky. Priznám sa, nikdy by mi nenapadlo, že názov McDonald´s vlastne reprezentuje dvoch debilov... viac ale vo filme ! Inšpiratívny príbeh s jedným nezastaviteľným žralokom, ktorý si ide za svojím doslova cez mŕtvoly. Som rád, že Batman Keaton dostal druhý dych, a momentálne ho vidím vo veľmi zaujímavých úlohách. Niektoré v slabších filmoch (debilný Birdman), iné naopak v kvalitných skutočných príbehoch (Spotlight). Len tak ďalej, jeho face je zaujímavý... 4**** a 73,832% ()

Luk Skywalker

O zakladateli, který pravým zakladatelem nebyl, ale je pravda, že nebýt Kroce, tak McDonalds není tam, kde dnes je. Bráchové rozjeli pár poboček a tím to skončilo. Že s nimi Kroc vyjebal a defacto ožebračil je už další věc. Film pěkně odsejpá, pár hluchých míst se dá odpustit, Keaton hraje skvěle, Offerman a Lynch mi taky sedli. Dostal jsem chuť na hamburger :-D. ()

agassi68

Nuž síce pomaly, ale nakoniec sa nám Ray Kroc vyfarbil v plnej americkej kráse. Typický americký sen, tentokrát bez šľahačky v podobe všetci ľudia budú bratia. Bohužiaľ takíto vlci nám vládnu po celej zemeguli a aj to je dôvod, prečo nám je tak dobre na svete :) ()

GOREGASM

Zajímavé zpracování vzniku největšího fastfoodového řetězce na světě. V Americe si zadarmo na úspěch nešáhnete, a pokud chcete dosáhnout úspěchu epických proporcí jako tady, tak se ani bez pomyslné cesty přes mrtvoly (naštěstí ne ty fyzické) neobejdete. Dynamika filmu funguje velmi dobře právě ve chvíli, kdy dochází ke střetu obchodních filozofií partnerů a velmi silnou má i úvodní seznamovací půlhodinu. Poslední třetinu paradoxně, když by měla gradovat, ztrácí tempo a vaši pozornost udrží hlavně přesný Michael Keaton. Osobně jsem čekal komplexnější pohled (zejména delší časové období) na celý Mekáč, ale pořád jde o solidní byznys drama. 68% ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka