• Hunter2222

Prvý príbeh pripomína jeden diel prvej série seriálu. Len je to väčšia nuda. Nič sa zaujímavé nedeje a skončí to. 1* Druhý príbeh je pekná pointovka so zaujímavým dejom a dobrým vyvrcholením. Asi najlepší. 3* Tretí príbeh je vlastne smutná dráma, ktorá veľmi nezaujme. 2* Štvrtý príbeh o soške, ktorá vám splní tri želania, tiež nie je veľmi zaujímavý. Dej sa dá ľahko predvídať. 2* Piaty príbeh o pomste slepcov má síce svoj nápad, ale dej je veľmi rozťahaný a koniec tak veľmi neprekvapí. 2* Plusom celého filmu sú dobrý herci a tak isto hudba. Inak to nie je veľmi zaujímavé, často nudné. Dobrá je aj koncová pointa, no na ňu sa neoplatí čakať 90 minút.(23.5.2010)

Druhý povídkový film v roce 1972, tentokrát se stejným názvem jako geniální seriál z přelomu 80-90. let. Pětice lidí se sejde v kryptě, kde jim Strážce zkouší připomenou poslední okamžiky jejich života. 1. And All Through The House: Mladá žena zabije svého postaršího manžela přesně na Štědrý den. Do domu ale míří vrah v kostýmu Santy. Dobrý námět, nudné provedení které skončí v nejlepším, remake v seriálu je o 100% lepší - 2/5. 2. Reflection of Death: Záletný manžel se vydává za milenkou. Během noční cesty však jejich auto havaruje a po procitnutí hrdina všechny děsí. Skvělý first-person pohled po nehodě, výborná dvojitá pointa - 5/5. 3. Poetic Justice: Skupině spořádaných občanů se nelíbí jejich ošuntělý soused Grimsdyke a tak se rozhodnou ho vyštvat. Kromě skělého Cushinga, který mě svoji rolí starého pána dostal docela obyčejný a předvídatelný příběh - 3/5. 4. Wish You Were Here: Zadlužená žena si vzpomene na sošku, která má plnit tři přání. A ty se plní, ale velmi zlomyslným způsobem a zejména třetí přání je fakt brutální. Remake v seriálu byl o něco slabší, tohle je paráda - 5/5. 5. Blind Alleys: Major Rogers se stává ředitelem ústavu pro slepé a začne je terorizovat. Ti se ale brzy vzbouří, ředitele zavřou a to co na něj připraví je zkrátka masakr a jasná inspirace pro sérii Saw - 5/5. Pointa i to kam pětice směřuje je jasné od začátku, ale celkově se jedná o výborný povídkový film.(14.2.2014)

• Oskar

Skupinka pěti lidí, kteří se vzájemně neznají, bloudí kryptou, kde potká Ralpha Richardsona v kápi. Dozvídají se, že jsou mrtví a situace, v níž se ocitli, je zřejmě cosi jako poslední soud. V pěti retrospektivách se ukáže, jak a proč kdo zemřel. Řekl bych, že ten rámcový děj podráží nohy pointám jednotlivých povídek. Když víme od začátku, že hrdina každé z nich je mrtvý, vylučuje to zájem dozvědět se, jak kdo dopadne. Samotný průběh zápletek je přitom příliš všední, aby obstály samy o sobě. Zmíním tři momenty, které přechodně pozvedají film nad průměr. Část druhé povídky je natočena ze subjektivního pohledu hrdiny, který hledá po autonehodě pomoc a každý, koho potká, křičí hrůzou, jakmile ho spatří. Jistě, není těžké uhodnout proč, ale možnost něco si domýšlet v jinak velmi doslovném filmu jsem uvítal. Čtvrtý příběh silně připomíná povídku Opičí pracka od W.W.Jacobse - kouzelnou rekvizitou, plnící přání, je tentokrát čínský bůžek, zápletka je téměř totožná, ale sympaticky vyústí v jinou pointu. Pátá povídka o pomstě slepců nedbalému řediteli ústavu je jediná, která se mi zdála originální sama o sobě. Ale obávám se, že je nadprůměrná jen ve vztahu k předchozím a kdyby byla součástí jiného povídkového filmu, nestála by za řeč. Stejně jako povídky s Joan Collins a s Peterem Cushingem. 40%(31.8.2010)

Hororová antologie, která si zvládá udržet kvalitu čtyřmi povídkami, aby to zabila pátou. Při té Francisovi jeblo a najednou měl potřebu minimálně třikrát recyklovat každý záběr, což mě fakt iritovalo. Jinak oukej. Obsah je přesně tak pulpový, jak se od Tales from the Crypt dá čekat a ani se nesnaží být něčím lepším. Zabijáckého Santu sice seriál zadaptoval líp, ale to filmu můžu těžko vyčítat. Kdyby poslední segment skončil tím, že slepci majora sežerou, dal bych o hvězdu víc.(5.11.2015)

A víte vy co? Když už zatoužíte po pětici hororově laděných povídek, raději koukněte na jakoukoliv z epizod Věřte nevěřte. Tales from the Crypt, oproti zmíněnému seriálu, totiž ničím neohromí. Jak se říká: kde nic není, ani smrt nebere. Po nějaké době si budu pamatovat zřejmě jen závěrečnou povídku, tu z ústavu pro slepé. 50%(12.1.2019)