Pětice příběhů je vynikající. První je celkem ulítlý, je to spíš morbidní komedie, zato druhý příběh je ponurý a napínavý, se zdařilou pointou. Třetí je trochu slabší, ale jeho zakončení je opět vynikající. Čtvrtý příběh, variace na známou story o kočičí pracce, aneb jak moudře volit vlastní přání, se mi líbil asi nejvíc. A ten poslední, vyprávějící o vzpouře slepých pacientů, je z všech nejdrsnější, celkem se divím tomu, že už tenkrát měl někdo odvahu natočit něco, co vypadá jako nějaký předchůdce série Saw. Co se však moc nepovedlo, je rámcový příběh, zejména jeho zakončení, které mi zrovna nesedlo a ani jsem ho nepochopil. Poslední minuta by se měla vypustit a nahradit vhodnější alternativou - i kdyby se měli všichni účastníci sezení postě jen sbalit a odejít, bylo by to snesitelnější než použitá pointa. To je však jenom jeden výraznější nedostatek na této jinak výborné nadílce hororových příběhů.(12.4.2009)

Tohle bylo hezké. Na svůj věk morbidně nápadité a na každé povídce jsem něco našla. První se mi líbila, protože si prostě hrozně užívám pohled na úklid tohohle typu. A ta paní byla docela pěkná. Druhá by mohla být originálnější, kdyby se to tak nezvrtlo. Třetí byla rozkošná a já si o prázkách valím najít do domova důchodců nějakého pana Grimsdykea, o toho se budu starat už navěky a všechny, kteří na něj budou hnusní, zarazím lopatou do země. Peter byl tak ňuňatý dědoušek! A ta básnička rozsekala i mou matku. Jenom obrazně, nebojte se. Čtvrtá...no, ta krapet pajdá, je to celé takové moc narychlo a celkem se dá odhadnout, co se stane...a vůbec to bylo dost vadné. Zato pátá byla fakt děsivá. Kam se hrabe Saw se svýma pastičkama. A celkový konec byl poněkud ehm, možná by se to dalo malinko zdramatizovat, každopádně teď je pozdě bycha honit. Celkově mi to na pět hvězd stejně vyšlo. Don´t judge me.(18.2.2014)

• Oskar

Skupinka pěti lidí, kteří se vzájemně neznají, bloudí kryptou, kde potká Ralpha Richardsona v kápi. Dozvídají se, že jsou mrtví a situace, v níž se ocitli, je zřejmě cosi jako poslední soud. V pěti retrospektivách se ukáže, jak a proč kdo zemřel. Řekl bych, že ten rámcový děj podráží nohy pointám jednotlivých povídek. Když víme od začátku, že hrdina každé z nich je mrtvý, vylučuje to zájem dozvědět se, jak kdo dopadne. Samotný průběh zápletek je přitom příliš všední, aby obstály samy o sobě. Zmíním tři momenty, které přechodně pozvedají film nad průměr. Část druhé povídky je natočena ze subjektivního pohledu hrdiny, který hledá po autonehodě pomoc a každý, koho potká, křičí hrůzou, jakmile ho spatří. Jistě, není těžké uhodnout proč, ale možnost něco si domýšlet v jinak velmi doslovném filmu jsem uvítal. Čtvrtý příběh silně připomíná povídku Opičí pracka od W.W.Jacobse - kouzelnou rekvizitou, plnící přání, je tentokrát čínský bůžek, zápletka je téměř totožná, ale sympaticky vyústí v jinou pointu. Pátá povídka o pomstě slepců nedbalému řediteli ústavu je jediná, která se mi zdála originální sama o sobě. Ale obávám se, že je nadprůměrná jen ve vztahu k předchozím a kdyby byla součástí jiného povídkového filmu, nestála by za řeč. Stejně jako povídky s Joan Collins a s Peterem Cushingem. 40%(31.8.2010)

Päť poviedkových príbehov,kvalita je rôzna.Od dvoch hviezdičiek do štyroch,ako ktorý príbeh.Herecké obsadenie je tiež celkom dobré.Dokonca aj Joan Collins,ktorú ja nemusím,hrala výborne.Každý z piatich príbehov má svoje vlastné ukončenie.Film nemá veľa špeciálnych efektov,ako to už býva vo filmoch z tých rokov.Hlavne Briti ich na rozdiel od USA používali oveľa menej.Ralp Richardson v úlohe rozprávača je taká zvláštna postavička,ktorá ale neprináša ľudom dobré správy.Najlepší je ale ako väčšinou Peter Cushing.Prvý príbeh sa volá ALL THROUGH THE HOUSE,druhý REFLECTION OF DEATH,tretí POETIC JUSTICE,štvrtí WISH YOU WERE HERE,piati BLIND ALLEYS.Je tam aj dosť hodne čierneho humoru.Určite sa oplatí vidieť.(26.6.2009)

Povídkový horror TALES FROM THE CRYPT od Freddiho Francise níčím výrazně nezaujme, ale na druhou stranu taky ničím výrazně neurazí. Pětice příběhů ubíhá celkem svižně, někdy je rozuzlení překvapivé, někdy ne. Nejvíc se mi líbila úvodní povídka s šíleným Santou a skvělou vánoční atmosférou. Když porovnám TALES FROM THE CRYPT s ostatníma povídkovýma horrorama, které jsem měl možnost vidět, tak musím hodnotit za čtyři. Je to kvalita.(1.2.2007)