Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pätica ľudí sa stratí počas prehliadky podzemnej krypty, v ktorej natrafia na starca, ktorý im rozpovie päť príbehov o nich samých. Môžu odísť, až keď vydržia do konca. Má to však jeden háčik... (Jordan)

Recenze (20)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Skupinka pěti lidí, kteří se vzájemně neznají, bloudí kryptou, kde potká Ralpha Richardsona v kápi. Dozvídají se, že jsou mrtví a situace, v níž se ocitli, je zřejmě cosi jako poslední soud. V pěti retrospektivách se ukáže, jak a proč kdo zemřel. Řekl bych, že ten rámcový děj podráží nohy pointám jednotlivých povídek. Když víme od začátku, že hrdina každé z nich je mrtvý, vylučuje to zájem dozvědět se, jak kdo dopadne. Samotný průběh zápletek je přitom příliš všední, aby obstály samy o sobě. Zmíním tři momenty, které přechodně pozvedají film nad průměr. Část druhé povídky je natočena ze subjektivního pohledu hrdiny, který hledá po autonehodě pomoc a každý, koho potká, křičí hrůzou, jakmile ho spatří. Jistě, není těžké uhodnout proč, ale možnost něco si domýšlet v jinak velmi doslovném filmu jsem uvítal. Čtvrtý příběh silně připomíná povídku Opičí pracka od W.W.Jacobse - kouzelnou rekvizitou, plnící přání, je tentokrát čínský bůžek, zápletka je téměř totožná, ale sympaticky vyústí v jinou pointu. Pátá povídka o pomstě slepců nedbalému řediteli ústavu je jediná, která se mi zdála originální sama o sobě. Ale obávám se, že je nadprůměrná jen ve vztahu k předchozím a kdyby byla součástí jiného povídkového filmu, nestála by za řeč. Stejně jako povídky s Joan Collins a s Peterem Cushingem. 40% ()

Hunter2222 

všechny recenze uživatele

Prvý príbeh pripomína jeden diel prvej série seriálu. Len je to väčšia nuda. Nič sa zaujímavé nedeje a skončí to. 1* Druhý príbeh je pekná pointovka so zaujímavým dejom a dobrým vyvrcholením. Asi najlepší. 3* Tretí príbeh je vlastne smutná dráma, ktorá veľmi nezaujme. 2* Štvrtý príbeh o soške, ktorá vám splní tri želania, tiež nie je veľmi zaujímavý. Dej sa dá ľahko predvídať. 2* Piaty príbeh o pomste slepcov má síce svoj nápad, ale dej je veľmi rozťahaný a koniec tak veľmi neprekvapí. 2* Plusom celého filmu sú dobrý herci a tak isto hudba. Inak to nie je veľmi zaujímavé, často nudné. Dobrá je aj koncová pointa, no na ňu sa neoplatí čakať 90 minút. ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Priemerný poviedkový horor s piatimi príbehmi, ktoré sú rozložené tak, aby dianie vo filme postupne naberalo na intenzite. Prvá dva príbehy boli mdlé a zvlášť ma nezaujali. Od tretieho už to bolo o čosi lepšie, objavili sa nejaké ľahko mrazivé momenty či hororové masky a záverečná epizóda bola nakoniec vcelku dôstojným zavŕšením celej tejto 70tkovej antalógie. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Povídkové filmy příliš v oblibě nemám, tento byl navíc extra slabý. Průměrných dvacet minut autorům většinou nepostačí na rozehrání zajímavějšího příběhu, takže bych spíš očekával, že se pokusí vsadit na budování atmosféry anebo na černý humor. Tales from the Crypt jsou však žalostně mizerné, neuspokojí z žádného úhlu pohledu. Smířlivější bych byl k první a poslední povídce, které dosáhnout alespoň na průměr. O "nečekané" pointě celého filmu se radši ani nezmiňuju, to by snad nemohlo překvapit ani diváka z roku 1910. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Další povídkařina společnosti Amicus. Tentokrát čekejte pět krátkých, navíc celkem slabých povídek, z nichž až ta poslední je opravdu výborná a má sílu rezonovat v hlavě ještě nějaký čas poté. Zmínil bych snad ještě čtvrtý segment, kde není nouze o usekané ruce a rozpárané břicho s falešnými vnitřnostmi. Pokud ale toužíte po lepším povídkovém horůrku, zvolil bych raději The Vault of Horror 73´, From Beyond the Grave 73´ nebo The House that Dripped Blood 71´. Všechny tři jsou také od Amicusu, ale rozhodně mají lepší atmosféru. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama