Povídkový horror TALES FROM THE CRYPT od Freddiho Francise níčím výrazně nezaujme, ale na druhou stranu taky ničím výrazně neurazí. Pětice příběhů ubíhá celkem svižně, někdy je rozuzlení překvapivé, někdy ne. Nejvíc se mi líbila úvodní povídka s šíleným Santou a skvělou vánoční atmosférou. Když porovnám TALES FROM THE CRYPT s ostatníma povídkovýma horrorama, které jsem měl možnost vidět, tak musím hodnotit za čtyři. Je to kvalita.(1.2.2007)

Priemerný poviedkový horor s piatimi príbehmi, ktoré sú rozložené tak, aby dianie vo filme postupne naberalo na intenzite. Prvá dva príbehy boli mdlé a zvlášť ma nezaujali. Od tretieho už to bolo o čosi lepšie, objavili sa nejaké ľahko mrazivé momenty či hororové masky a záverečná epizóda bola nakoniec vcelku dôstojným zavŕšením celej tejto 70tkovej antalógie.(17.12.2018)

Hororová antologie, která si zvládá udržet kvalitu čtyřmi povídkami, aby to zabila pátou. Při té Francisovi jeblo a najednou měl potřebu minimálně třikrát recyklovat každý záběr, což mě fakt iritovalo. Jinak oukej. Obsah je přesně tak pulpový, jak se od Tales from the Crypt dá čekat a ani se nesnaží být něčím lepším. Zabijáckého Santu sice seriál zadaptoval líp, ale to filmu můžu těžko vyčítat. Kdyby poslední segment skončil tím, že slepci majora sežerou, dal bych o hvězdu víc.(5.11.2015)

Další povídkařina společnosti Amicus. Tentokrát čekejte pět krátkých, navíc celkem slabých povídek, z nichž až ta poslední je opravdu výborná a má sílu rezonovat v hlavě ještě nějaký čas poté. Zmínil bych snad ještě čtvrtý segment, kde není nouze o usekané ruce a rozpárané břicho s falešnými vnitřnostmi. Pokud ale toužíte po lepším povídkovém horůrku, zvolil bych raději The Vault of Horror 73´, From Beyond the Grave 73´ nebo The House that Dripped Blood 71´. Všechny tři jsou také od Amicusu, ale rozhodně mají lepší atmosféru.(20.8.2013)

Päť poviedkových príbehov,kvalita je rôzna.Od dvoch hviezdičiek do štyroch,ako ktorý príbeh.Herecké obsadenie je tiež celkom dobré.Dokonca aj Joan Collins,ktorú ja nemusím,hrala výborne.Každý z piatich príbehov má svoje vlastné ukončenie.Film nemá veľa špeciálnych efektov,ako to už býva vo filmoch z tých rokov.Hlavne Briti ich na rozdiel od USA používali oveľa menej.Ralp Richardson v úlohe rozprávača je taká zvláštna postavička,ktorá ale neprináša ľudom dobré správy.Najlepší je ale ako väčšinou Peter Cushing.Prvý príbeh sa volá ALL THROUGH THE HOUSE,druhý REFLECTION OF DEATH,tretí POETIC JUSTICE,štvrtí WISH YOU WERE HERE,piati BLIND ALLEYS.Je tam aj dosť hodne čierneho humoru.Určite sa oplatí vidieť.(26.6.2009)