Největší showman

• Kanada

The Greatest Showman

Muzikál / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2017, 105 min

Jackman si ze země vydupal muzikál, který každým songem vzývá emancipaci a řve, že být jiný je v pohodě, přitom je sám tak umělý, falešný a kašírovaný, až to bolí. To jsou paradoxy, co? Nepopírám, že ty písničkový montáže mají zvlášť ze startu celkem drajv a navíc děj posouvají (zdravíme statické obludnosti typu Nine), jako celek ale Největší showman pořád bojuje, aby se v něm něco dělo, proto třeba vytasí s postavou Rebeccy Ferguson jako švédský operní pěvkyně, která by Jackmana tak trochu chtěla... Ale Hugh má přitom oči jen pro Zaca Efrona, kterému zpívá, že ho "převede na druhou stranu"! Celá freak show nevyuživá (prosto má jen Zendaya a ta vousatá zpěvačka) a na samotný vystoupení se nějak zapomnělo... Je to prostě falešný. 50%(24.12.2017)

• Slasher

Příběh P.T. Barnuma mě (po tomto) velmi zajímal, tím spíš je mi líto, jak se tímto promrhal. Ve všem polovičatý, pocitově slepý, zanedbaný retro, muzikální složka otřesná a celý to místo aby umocnila, tak naopak ubíjí. Písně totiž jedna jak druhá absolutně nijak neutkví. Když někdo obsadí dva hvězdný ksichty a vysere se na zbytek... Ale kámoš na tom byl v kině 3x a rád by po čtvrté, takže i to je možný.(14.1.2018)

Na Barnumův životní příběh jsem sice byl zvědavý (mám v oblibě příběhy silných osobností, obzvlášť umělců a taky příběhy o tom, jak daleko je někdo ochoten zajít pro naplnění svého snu), ale bez jeho zabalení do muzikálu bych se obešel. Zajímavé je, že Barnum na začátku vypráví/zpívá o úžasném snu a vizi, který nosí v hlavě od děství, jenže v první fázi přijde jen s nudným muzeem a na opravdu zajímavou vizi ho přivedou až poté jeho dcerky. Ale tak ono je to celé hodně naivní, což ale patří k věci vzhledem k tomu, že jde o romantickou pohádku se zpěvy (s dost jalovými texty) a ne o seriózní životopisný film. Každopádně mi to nečekaně sedlo a nechal jsem se dojmout asi nejlepším letošním feel good filmem.(30.12.2017)

| Rozpočet: 84 miliónov $ | Tržby: 194.7 miliónov $ | Dolby Atoms ma zatlačilo do sedadla. Špičkový, moderný soundtrack. Skvelý Jackman a Efron. Paradoxne, jediná chyba je, že sú spievané aj niektoré scény, ktoré možno mali byť len povedané. K dokonalosti chýbalo viac životopisného príbehu a o štipec viac dialógov. Dejové prehĺbenie sa stalo jasnou obeťou dynamickému napredovaniu a rytmu filmu. Takto to bol "len" dvojhodinový parádny videoklip s dokonalým zvukom. Pre mňa najviac scéna choreografia Jackmana s Efronom s póldecákmi v krčme :D Ps: Hneď po kúpe soundtracku som ho v ten deň dal asi 8x za sebou :D(5.1.2018)

Jackmanův kabinet kuriozit, který ale šlape na půl plynu a nedaří se mu po sobě zanechat výraznější emoce. Alespoň ty songy jsou celkem fajn.(23.12.2017)

Na tomhle filmu jde strašně moc poznat, že se jedná o režisérský debut. Na první pohled se zdá, že s filmem je vše v naprostém pořádku, ale Gracey vůbec nezvládl práci s postavami. Jednotlivý přerod a vývoj postav působil velice násilně, vůbec ne přirozeně. Nejvíce tím utrpěl hlavní hrdina, který je během dvou scén naprosto jiný člověk a já měla pocit, jakoby celá jedna část byla z filmu vystřižena. Taky mě mrzelo, že to téma show složená z odlišujících se lidí, které svět nepřijímá, bylo zcela nevyužito. Vlastně v určité části jde celé toto téma úplně do pozadí. Ale jinak film dobře uběhne, příběh je samozřejmě předvídatelný od první minuty do poslední, ale já asi ani nic jiného od muzikálů plný moderních popových písniček nasazený o Vánocích nečekala. Zkrátka takový neškodný film, rozhodně neurazí, ale ani nenadchne.(30.12.2017)

Vizuálně nádherný vánočně laděný muzikál, kde Hugh Jackman maximálně proživá všecko, co se děje na plátně a nevím úplně, jestli jde pouze o to, že je muzikálů tak málo, ale všechna taneční čísla, a že jich je možná až moc, stojí bez výjimky za to a díky chytlavým písničkám a vymazlené choreografii dokáží člověka naprosto odzbrojit (Zendaya je naproso úžasná). Bohužel, k vytouženému pětikvaltu možná chybí schopnější dějová dramaturgie, přičemž některé zásadní události se možná stanou až moc rychle a problémy se zas až moc rychle vyřeší, skoro jakoby původní sestřih měl něco kolem 3 hodin. Samozřejmě je možné, že výrazně zasáhly střihačské nůžky, ale to mě zkrátka občas vytrhlo ze zážitku. PS : Už jsem si myslel, že jsem Rebeccu Ferguson viděl ve všech možných rolí, ale tahle operní pěvkyně jí sedla naprosto maximálně.(21.12.2017)

Muzikály moc nemusím, taký La La Land ma napríklad vôbec nebavil, ale toto áno. Neviem prečo. Príbeh je v podstate jednoduchý, ale bavil ma hlavne Hugh Jackman, ktorého je že vraj toto vysnený projekt a musím povedať, že mu to sadlo. Niektoré skladby sú celkom chytľavé a ten cirkus okolo Huga je celkom zábavný. 80% - 4*(10.1.2018)

Film jako by vypadl z jiné doby. V základě chce nabídnout příběh snílka, který si jde za svým snem, na své cestě zakopne, ale poučí se. Až tak jednoduché to je. Ale tvůrci sem chtěli nacpat ještě něco málo levičácké agitky, takže se Hugh Jackman na jevišti natřásá spolu s hrstkou podivínů - vousatou ženou, vysokánem, potentovanými týpky nebo s asiaty a černochy, protože rasismus. Smyslem má být, že jsme si všichni rovni. Jenže tu samozřejmě máme hrozně hloupé zlouny, kteří prostě nemohou přijmout, že je někdo jiný! A pak jsou tu boháči, kteří mezi sebe nepřijmou lidi z jiné vrstvy! A jsou hrozně omezení a zlí! A všichni ti Jackmanovi divnolidi jsou samozřejmě hodní, aby divák snad nezapochyboval, co si má myslet... Škoda, že ale film zapomněl někomu z těch freaků dát zajímavou osobnost nebo příběh... nene, radši se budeme soustředit na Jackmana a jeho sen. Mno... Muzikálová čísla nejsou moc zajímavě zpracovaná - dobře se poslouchají, ale zapamatovala jsem si jenom dvě písně: power baladu "Never enough", ze které místy až mrazí, a "Rewrite our stars", která je doprovázená zajímavým artistickým doprovodem. Na to, že Jackman chtěl tenhle film natočit už sedm let, tedy žádná sláva.(29.12.2017)

Chvíli trvalo, než mě to do sebe vtáhlo, a ani pak jsem nešel úplně za těmi emocemi, které to chtělo vyvolat - nemůžu si pomoct, ale mám z celého filmu takový nepříjemný pocit jakési povrchnosti či nevěrohodnosti (navzdory tomu, že jde o životopisný žánr), a to především v hraných (nezpívaných) sekvencích, kdy to na mě působilo hodně uměle, ateliérově a digitálně. Nesedly mi ani některé herecké výkony, především v případě tria Zac Efron, Zendaya a Michelle Williams (která zde vyloženě nemá ani moc co hrát). Když odhlédnu od těchto drobných výtek, byl jsem z toho jinak v podstatě bezvýhradně nadšený - především po muzikální stránce ten film strašně dobře funguje, všechny písničky do jedné jsou úžasné, choreografie je nádherná, a některá pěvecká čísla představují naprostý vrchol filmu (mě osobně ale přece jenom asi nejvíc zasáhla píseň Never Enough, která je v podání oslňující Rebeccy Ferguson naprosto dokonalá a skoro jsem u toho nedýchal, jak krásné to bylo). A vůbec, prostě celý soundtrack v tomto případě je neuvěřitelně povznášející a strašně mě baví, a už jenom kvůli němu by si ten film zasloužil plné hodnocení. Za mě obrovský respekt k řemeslné dokonalosti, s jakou to bylo natočeno (která mě mj. přiměla k myšlenkám o tom, že mi muzikál přijde jako bytostně hollywoodský žánr, a to se mi na něm právě líbí, a je mi současně trochu smutno z toho, že u nás se muzikály v podstatě netočí, a pokud už občas nějaký vznikne, je to většinou naprostá sračka), a velká radost z tak příjemného předvánočního dárku od CinamArtu.(21.12.2017)

• Thomick

Mimořádně dojemný příběh (ne) o tom, jak se jeden věčný snílek nezištně (ne) ujme několika společenských vyvrhelů, jako málokdo prohlédne jejich zevnějšek (ne), objeví v nich skrytý talent (ne), který se nevídaně rozhodne vybrousit a řádně vytučnit (ne), a skrze jejich neobyčejnou prezentaci coby rovnocenných členů společnosti (ne) udělá vše pro to, aby je ostatní obyvatelé New Yorku začali brát mezi sebe (ne). Awww! (NE!) --- Že bude životopisnej příběh o počátcích cirkusu oslavou povrchnosti, to se dalo čekat, ale že i všeprostupujícího pokrytectví? Ugh. Efronovi snad veškerý jeho emoce nikdo nežral, že ne? A nad Jackmanovym romantickym týránim slona ve sněhu se nikdo nerozplýval, viďte že ne? Ugh. --- Glóby se s tou nominací Jackmana asi dočista pomátly; ono už vážně stačí jen sem tam něco kdáknout, stěží přesvědčivě ztvárnit největšího showmana planety (nemůžu si pomoct, ty taneční čísla s Jackmanem v ústřední roli mi hnedka přišly automaticky strnulejší) a tralalá, všichni si sedaj na prdel. --- Naopak písničky bez hlavního "hrdiny" tenhle film táhnou: This Is Me má v kombinaci s naštvanou Zendayou věru pořádný grády, Never Enough je rovněž nabitá energií, byť intimnější, a u Rewrite The Stars se obzvlášť povedla choreografie. Jen (obrovská) škoda, že první dvě jmenovaný písničky si musí vystačit samy namísto toho, aby patřičně rezonovaly v rámci celýho scénáře.(22.12.2017)

Bez super pesniciek sa uzasny muzikal neda upiect, velmi slusny vsak ano. Svizna jednohubka, ktora sa vsak na svoje vzory diva z uctyhodnej dialky. 7/10(6.1.2018)

Príbeh bol inšpiratívny, mal pointu, pesničky počúvateľné, aj keď nie všetky stopercentné (niektoré zneli až moc moderne alebo upravene). Hugh spievať vie a pozerá sa na neho dobre, rovnako aj na jeho podivínov, ktorí prirastú k srdcu. Taká muzikálová freak show - u mňa za 4 :)(31.12.2017)

Kino Svět Lišov - Příjemně mě to nabilo pozitivní energií. Díky za to. 80% (with J.)(30.12.2017)

Najväčší showman vyplňuje tento rok na trhu to, čo rok minulý priniesol La La Land. A asi na jeho oscarové parametre nedosiahne, ani na divácku obľúbenosť. Problém je v tom, že sa iba málokedy zastaví a nenechá postavy poriadne nadýchnuť, čím by dostali väčšiu hĺbku a divák by sa dokázal viac zainteresovať do konkrétnych ľudských osudov, nielen samotného cirkusového subjektu. Ak by každá postava z estrády dostala ten svoj správny moment, bol by som dokonca nadšený. Pretože inak ma Najväčší showman bavil, má totiž poriadny spád, ale nakoniec by mu prospela práve väčšia stopáž, ako zbesilé tempo.(28.12.2017)

Muzikály rozhodně nejsou mým to-go žánrem a například u loňského La La Land jsem napsal, že by se mi víc líbil jako normální romanťák bez tančících a zpívajících scén. Pro Největšího showmana to ale neplatí, tady to naopak funguje skvěle a podle mě jsou tu i lepší písně (tři z nich si po zhlédnutí pouštím pořád dokola, což se předtím nestalo) a choreografie je místy dechberoucí. Opomenout samozřejmě nesmím ani herecké výkony. Hugh Jackman coby mě coby zpěvák přesvědčil už u Bídníků a je na něm vidět, že si tenhle film opravdu užíval. To samé platí i o dvojici Zack + Zendaya, mezi kterými to uvěřitelně jiskřilo. Sečteno podrženo - skvělý "feel good" movie, který z vás vyžene ten povánoční splín. 4*(31.12.2017)

• Scalpelexis

Uplynul téměř rok, kdy jsem byl naposled na muzikálu. Zatímco z La La Landu jsem odcházel vesměs nadšený, tentokrát jsem si držel hlavu v dlaních. Toto měl být Jackmanův vysněný projekt? To ses panáčku pořádně sekl. Co si budeme namlouvat, muzikálové prvky nejsou špatné. Písně jsou povedené, ve většině případů i chytlavé a herci citlivě procítěné, nicméně svou moderností do 19. století pramálo pasují. Podobný názor mám na choreografii tanců, která kreativní je, ale v mnoha momentech je až nevhodně a třesknutě přemrštěná a naspeedovaná. Čistou chválu tedy po vzoru herců zapěju jen na živelné herecké umění Jackmana, kameru a jedinou smysluplnou postavu Zaca Efrona. Ano, scénář by si totiž zasloužil nejhorší možnou známku, protože vážnější filmová inscenace si takovou to snůšku naivních a vyčpělých klišé nezaslouží. Příběh je omšelý, k naprostému naštvání absolutně neoriginální a jeho směrování k aktuální světové problematice o všeobecné rovnosti na facku. Zápletka je prostá jak lístek do tomboly, kde problémy jsou vyřešeny mávnutím kouzelného proutku. Chování postav postrádá jakoukoliv dospělost, smysl pro logiku a jejich překotnost je až fascinující, zanechávaje otázky, jak je možné, že někdo mohl něco takto pokryteckého schválit a myslet si, že budou diváci nad tím uznale pokyvovat či to minimálně tolerovat. Kdyby to byl film o dětech a pro děti, tak jsem schopen přihmouřit oči a přijmout to jako příběh o prvním kamarádství, ale v rámci této formy a na příběhy prázdnější struktuře muzikálu je to stále až moc bezcharakterní, mělké a bohužel velmi hloupé. 45%.(22.12.2017)

Ja treba mam moc rada Moulin Rouge, kde děj krásně plyně a hudba prijemne navazuje, ale tady, prestoze tanecni cisla jsou krasna, tak to proste nedrži pohromade. Jak kdyby udělali nejdříve jen taneční čísla a pak se to snažili slepit dohromady, takže jsem spíš měla pocit, že se dívám na směsici klipů. Škoda.(22.12.2017)

"Nikdo nikdy neprorazil tím, že byl jako všichni ostatní." "Nejušlechtilejší umění je přinášet druhým radost." 4,5 hvězdy(21.12.2017)

• sidonka

Docela bych předpokládala, že se na Silvestra všechny ty rozjásané tanečky a třpytky, ohně a ohňostroje padající horem dolem na všechny zúčastněné herce i komparz ke konci roku hodí. A že by z tohoto cirkusového muzikálu měl jít divák rozjařený a příjemně odpočatý. Já sem ovšem trochu vysílená, protože jsem stále urputně sledovala hodinky, kdy že už bude těch bengálů konec. Atmosféru to má, je to takové hezky barevné, ale strašně povrchní a umělé. Nevím jestli dát dvě nebo tři hvězdy, vyložený průser to nebyl, ale že bych tuhle hopsasandu doporučila svým spíše intelektuálněji zaměřeným oblíbencům? Ne, to ani náhodou. Zas tak zábavné to není a autentickou myšlenku tam nehledejte ani omylem. Písničky docela ušly, to zase jo, abych jenom nehanila, ale i ty byly na jedno brdo. Slabší průměr.(31.12.2017)

Nejsem žádný fanoušek muzikálů a mimochodem, nedávnému filmu La la land jsem dal podprůměrné hodnocení. Toto bylo pro mě velké překvapení (vzhledem k faktu, že jsem šel do kina už se skepsí na zádech). Začátek se mi velice líbil, jak zajímavá dějová linka, libé a sluchu lahodné písně, tak i zajímavé herecké výkony. Bohužel po celou dobu tato vysoce nastavená latka není udržena. Přibližně v půlce filmu se začnou až moc vyskytovat slabší pasáže, kde jsem se i nudil. Herecký ansábl je solidní (primárně Hugh), překvapilo mě, jak dobře umí zpívat. Výsledný sumář je z mého pohledu kladný, což je u člověka, který nemusí muzikály známka vysoké kvality. Mohu s klidný srdcem doporučit.(25.12.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5