Největší showman

• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Životopisný / Drama

USA, 2017, 105 min

Film jako by vypadl z jiné doby. V základě chce nabídnout příběh snílka, který si jde za svým snem, na své cestě zakopne, ale poučí se. Až tak jednoduché to je. Ale tvůrci sem chtěli nacpat ještě něco málo levičácké agitky, takže se Hugh Jackman na jevišti natřásá spolu s hrstkou podivínů - vousatou ženou, vysokánem, potentovanými týpky nebo s asiaty a černochy, protože rasismus. Smyslem má být, že jsme si všichni rovni. Jenže tu samozřejmě máme hrozně hloupé zlouny, kteří prostě nemohou přijmout, že je někdo jiný! A pak jsou tu boháči, kteří mezi sebe nepřijmou lidi z jiné vrstvy! A jsou hrozně omezení a zlí! A všichni ti Jackmanovi divnolidi jsou samozřejmě hodní, aby divák snad nezapochyboval, co si má myslet... Škoda, že ale film zapomněl někomu z těch freaků dát zajímavou osobnost nebo příběh... nene, radši se budeme soustředit na Jackmana a jeho sen. Mno... Muzikálová čísla nejsou moc zajímavě zpracovaná - dobře se poslouchají, ale zapamatovala jsem si jenom dvě písně: power baladu "Never enough", ze které místy až mrazí, a "Rewrite our stars", která je doprovázená zajímavým artistickým doprovodem. Na to, že Jackman chtěl tenhle film natočit už sedm let, tedy žádná sláva.(29.12.2017)

Skvelé songy, snaživý Jackman a tempo, ktoré v danej stopáži nestíha rozvinúť všetky motívy a postavy tak, aby film vo výsledku fungoval. Akoby sa dvadsať minút stopáže, a že dosť podstatnej, niekam vytratilo. Fantastická a pohriechu nedotiahnutá a nevyužitá rola pre čarovnú Rebeccu Ferguson.(22.1.2018)

Osobnost zajímavá, ale popové písně ho samozřejmě srážejí do průměru, muzikál v této podobě je dost banální.(12.2.2019)

Pokud bych ve filmu hledal absolutní zábavu a show, tak šáhnu po tomto filmu. Zcela nic tu nemá logiku, ale všechno tu tak nějak pospolu funguje. Jen mě mrzí, že tu Rebecca Ferguson nedostala většího prostoru. Její postava byla žůžová...(18.11.2018)

Rozpočet $84miliónovTržby USA $174,340,174Tržby Celosvetovo $434,993,183Tržby za predaj Blu-ray v USA $48,791,976Tržby za predaj DVD v USA $25,874,755║ __Fenomenálne! Famózny muzikál!__ Krásna choreografia, chytľavé piesne, výborný herci, samozrejme Hugh Jackman vládne a citeľne si to užíva. Dejovo pútavé, dobové, nechá to zaspomínať na rovnako výborný Moulin Rouge. Neveril by som že to môže byť až taká muzikálová pecka, ktorá ani na chvíľu neodradí, nestratí vašu pozornosť. Dokonca aj taký Zac Efron tu je v pohode a asi po piatich rokoch si našiel nomálnu znesiteľnú úlohu a nehrá už otravného spratka. Hudobne to je dynamické, úžasne to dotvára obraz. Je mi troška ľúto že som to prešvihol v kine a spätne, môžem povedať že pre mňa ide o film roka 2017. /100%/(8.4.2018)

Od doby Moulin Rouge nejlepsi filmovy muzikal. Za me 90 % i diky super hudbe a pisnickam.(1.6.2018)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,342 // Otvárací Víkend v USA: $8,805,843 //(22.1.2018)

,,LIDÉ TO NECHTĚJÍ PŘIZNAT, ALE FASCINUJÍ JE EXOTICKÉ A MORBIDNÍ VĚCI.“… /// Takovej by to mohl bejt hezkej film, kdyby mě neotravovali těma písničkami. Ale je to prej muzikál… No jo, ale ty songy jsou … kurva, kdejaká Disnejovka je má chytlavější! Jasan, najde se i výjimka… Podstatný ovšem je, že mě ten příběh baví. Nevšední podnikatelskej nápad, předsudky, snobství, závist, úspěch a jeho důsledky, přátelství, láska, radost že života… Jo, tohle všechno tady je. Navíc solidní obsazení. Takže bez těch přihlouplejch songů, to mohl bejt docela hezkej film! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád poslechnu novej hlas. Třeba ten Loren Allred. 2.) Věřím, že postavení člověka je limitovaný pouze jeho fantasií. 3.) Zjistím, jak by to dopadlo, kdyby Wolverine vyhledával X-Meny. 4.) Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(17.2.2019)

Co mu chybí ve scénáři, to dohání ve všem ostatním. Příběh je od začátku do konce vystřihovánkou, která drží pohromadě jen díky divákově toleranci a míře osobního zainvestování v pravých láskách vznikajících instantním okamžikem. Jenže toho srdce v něm! Z každého Jackmanova úsměvu či gesta je znát, že právě tohle je projekt, který si chtěl vymodlit a teď si v něm užívá každou vteřinu. Samostatnou kategorií jsou pak písně, mezi kterými není jediný slabý kousek a definitivně tak dají zapomenout na skutečnost, že se veškeré dějové zvraty nebo uzavřená přátelství dějí až příliš jako na drátkách.(16.4.2019)

Nesnáším cirkusy, ale stejně jsem si ten film užila. A ty tuctové písníčky si pořád pouštím dokola a zpívám.. Můj pes už to nesnáší a odchází z pokoje :D(8.4.2018)

Je to kýč, je to pohádka, je to neoriginální, ale v momentě, kdy se u sledování usmíváte jak měsíček nad hnojem a cloumají ve vás emoce... tak na ničem z toho nezáleží. Je v tom srdce a to někdy stačí. Muzikálová čísla (úvod, bar, operní vystoupení či ústřední píseň) jsou topovka!(5.12.2018)

• Slasher

Příběh P.T. Barnuma mě (po tomto) velmi zajímal, tím spíš je mi líto, jak se tímto promrhal. Ve všem polovičatý, pocitově slepý, zanedbaný retro, muzikální složka otřesná a celý to místo aby umocnila, tak naopak ubíjí. Písně totiž jedna jak druhá absolutně nijak neutkví a jsou jalově popový. Když někdo obsadí dva hvězdný ksichty a vysere se na zbytek... Ale kámoš na tom byl v kině 3x a rád by po čtvrté, takže i to je možný.(14.1.2018)

Nádherný příběh a jeden z nejlepších muzikálů. Písničky jsou velmi fajn a nejsou naštěstí vůbec otravné. Hugh Jackman v roli P.T. Barnuma je vynikající, ale potěší i Rebecca Ferguson, která svým hlasem boří nejen sál, ale i můj byt, v pohodě Zac Efron a nádherná Zendaya, což je dost možná nový objev krásy. Prostředí cirkusu se mi líbí odjakživa, takže jsem si zde vychutnával nejen nábor talentovaných lidí, ale i samotná vystoupení. Moc pěkný, dojemný a krásný zážitek.80%(9.3.2018)

"Lidé chodí na moji show pro potěšení dát se napálit." Stejně jako pan Barnum jsem i já měl sen. Ovšem já jsem se nechtěl stát cirkusákem, nýbrž rentiérem. Jen jsem nezjistil, kde se na to studuje. Ale vyšlo to Barnumovi, vyjde to i mě. Akorát se u toho nebude tolik zpívat, nebudu si pořizovat obludárium a neuslyším "upřímný" smích britské královny. Přesto mě to celkem bavilo, i když patrně nikdy nebudu vyhazovat peníze za to, abych viděl zpěvačku s plnovousem nebo liliputa jezdit na slonovi.(30.1.2019)

• xxmartinxx

Jedu teď filmy s pověstí bizarně špatných unikátů, takže sice dávám jedno nízké hodnocení za druhým, ale rozhodně se nenudím. Největší šoumen je ošampónovaná verze Freaks, kde se neskutečně traumatické věci podávají jako projížďka zábavním parkem a zpívající Hugh Jackman prodává se zářivým úsměvem člověka, který byl podle všech měřítek lidská hyena. Vzrušující disonance filmu, který volí jazyk nudné mainstreamové limonády v těch nejnevhodnějších chvílích.(25.5.2019)

Na Barnumův životní příběh jsem sice byl zvědavý (mám v oblibě příběhy silných osobností, obzvlášť umělců a taky příběhy o tom, jak daleko je někdo ochoten zajít pro naplnění svého snu), ale bez jeho zabalení do muzikálu bych se obešel. Zajímavé je, že Barnum na začátku vypráví/zpívá o úžasném snu a vizi, který nosí v hlavě od dětství, jenže v první fázi přijde jen s nudným muzeem a na opravdu zajímavou vizi ho přivedou až poté jeho dcerky. Ale tak ono je to celé hodně naivní, což ale patří k věci vzhledem k tomu, že jde o romantickou pohádku se zpěvy (s dost jalovými texty) a ne o seriózní životopisný film. Každopádně mi to nečekaně sedlo a nechal jsem se dojmout asi nejlepším letošním feel good filmem.(30.12.2017)

• Morien

(1001) Přemýšlím, jestli je možné, že prostě nesnáším zábavu. Nebo drama. Nebo štěstí. Nebo život. Grrr. Panebože, to byl ale pitomý prázdný film. Intenzita muzikálových čísel je od začátku stejná, takže nemají kam gradovat, a protože se film nevěnuje ničemu jinému, tak je to celé... o ničem? Když se například zamyslím nad tím, proč tam byla epizoda s postavou Rebeccy Ferguson, tak reálně nevím, jak bych to v kůži tvůrce ospravedlnila jinak než protože se jim chtělo to tam dát. Životopisné filmy bývají většinou bláboly, ale tenhle tedy vzdá pokus popisovat život velmi brzy.(20.1.2020)

Jackman si ze země vydupal muzikál, který každým songem vzývá emancipaci a řve, že být jiný je v pohodě, přitom je sám tak umělý, falešný a kašírovaný, až to bolí. To jsou paradoxy, co? Nepopírám, že ty písničkový montáže mají zvlášť ze startu celkem drajv a navíc děj posouvají (zdravíme statické obludnosti typu Nine), jako celek ale Největší showman pořád bojuje, aby se v něm něco dělo, proto třeba vytasí s postavou Rebeccy Ferguson jako švédský operní pěvkyně, která by Jackmana tak trochu chtěla... Ale Hugh má přitom oči jen pro Zaca Efrona, kterému zpívá, že ho "převede na druhou stranu"! Celá freak show nevyuživá (prosto má jen Zendaya a ta vousatá zpěvačka) a na samotný vystoupení se nějak zapomnělo... Je to prostě falešný. 50%(24.12.2017)

| Rozpočet: 84 miliónov $ | Tržby: 375.9 miliónov $ | iTunes Top Album: 1. | Dolby Atoms ma zatlačilo do sedadla. Špičkový, moderný soundtrack. Skvelý Jackman a Efron. Paradoxne, jediná chyba je, že sú spievané aj niektoré scény, ktoré možno mali byť len povedané. K dokonalosti chýbalo viac životopisného príbehu a o štipec viac dialógov. Dejové prehĺbenie sa stalo jasnou obeťou dynamickému napredovaniu a rytmu filmu. Takto to bol "len" dvojhodinový parádny videoklip s dokonalým zvukom. Pre mňa najviac scéna choreografia Jackmana s Efronom s póldecákmi v krčme :D Ps: Hneď po kúpe soundtracku som ho v ten deň dal asi 8x za sebou :D(5.1.2018)

Žiadny žáner neprešiel za tie roky takým pokrokom, ako práve muzikál. Tento žáner ma kedysi absolútne nezaujímal, aj tí najslávnejší predstavitelia boli nekonečné filmy s jednou, prinajlepšom dvomi dobrými pesničkami, ale v posledných rokoch sa to začalo zlepšovať, Bedári, tiež s Jackmanom boli výborní, rovnako nedávny La La Land a uzavrel to práve Greatest Showman, ktorý je jeho úplnou špičkou, toto ma neskutočne bavilo. A pritom dobre, že som si o filme vopred vôbec nič nezisťoval, moc nemusím tieto tématiky okolo cirkusov a rôzne postihnutých ľudí, ale toto bolo dokonalé. Dejovo tu samozrejme nič neprekvapí, ale je to výborné, opäť sa tu vyzdvihujú tie očakávané hodnoty, že sme si všetci rovní a podobne, ale takéto témy treba a kľudne aj v takejto podobe. Ale paradoxne práve pri tomto muzikále ma prekvapuje jeho krátka dĺžka. Mal viacero línií a motívov, ktoré kľudne mohli dostať aj viac priestoru, línia s talentovanou speváčkou a jej vzťah k hlavnému hrdinovi, rovnako problémy mladíka s rodičmi kvôli jeho vzťahu k akrobatke, aj samotní postihnutí ľudia mohli dostať viac priestoru práve po tej ľudskej stránke, film kľudne mohol mať aj o hodinu dlhšie, dejovo tu na to potenciál bol, ale toto nebudem kritizovať, mne toto prevedenie prišlo dokonalé a tak verím, že tvorcovia vedeli, čo robia. Samotné pesničky a vystúpenia sú skutočne úžasné, ako som spomínal, v minulosti som väčšinou našiel jednu, dve obstojné pesničky a tým to končilo, ale tu je to jedno perfektné vystúpenie za druhým, dokonca skvelo fungujú aj tie komornejšie o dvoch vystupujúcich a vrcholom filmu je pre mňa rozhodne Rebecca Ferguson a jej Never enough, nádherná pieseň. Obsadenie je vynikajúce, Hugh Jackman je môj obľúbenec, ktorý už v Bedároch ukázal, že muzikál mu nie je cudzí a tu bol ešte lepší, ma tú mimoriadne sympatickú rodinu, spomínaná Rebecca Ferguson, ktorá ma v poslednej dobe baví stále viac, dokonca ešte aj ten Zac Efron sa mi tu páčil a so Zendayou vytvoril pekný pár. Len tí postihnutí nemali moc priestoru. Vizuálne je to rovnako úchvatná záležitosť, ako aj všetko ostatné, na debutanta je to mimoriadny výkon. Toto budem vidieť ešte mnohokrát, myslím, že sa Greatest showman stane jedným z mojich najobľúbenejších filmov. 95%(29.3.2018)

• berg.12

Takový muzikál highschool integrační. Film bez špetky dramatických i hudebních ambicí.(1.6.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23