Černá a bílá

Bianco e nero

Black and White

Komedie / Drama / Romantický

Itálie, 2008, 100 min

První romantický film, co jsem shlédl bez holky. Dalo by se říct, že jsem hrdinům fandil, až do posledního konce. Hezký příběh uvěřitelné lásky, s dobrými dialogy, výbornou herečkou a tím "správným" konce. 8/10 100% romantika.(14.12.2013)

Tak tu bolo nakročené k skutočne veľmi ambicióznej dráme, ktorá rieši viacero vecí naraz. To je jej najväčšia devíza, pretože jej protagonisti to nemajú tak jednoduché, aby sa zaoberali iba čisto manželskou neverou, v hre je totiž aj rasizmus, či už skrytý, alebo jasne otvorený a to z oboch strán. Predsudky, povýšeneckosť, manželská letargia, túžba po niečom novom a inom atď. Film obsahuje niekoĺko vynikajúcich dialógov, scény, ktoré sú napríklad po pol hodine znova citované a dostávajú tak nový význam. Režisérka však natočila film, ktorý nepôsobí bohužiaľ akosi festivalovo príťažlivo, takže sa dobrovoľne zrieka vysokého ohlasu verejnosti. Skutočne prvá tretina filmu je matná a nevedel som, či pokračovať. Bola by to ale chyba aj vďaka otvorenému záveru, ktorý je obrazom toho, čomu hovoríme skutočný život a ľudská prirodzenosť. Je chválihodné, že dve hlavné postavy sú ženaté a tak nie sme svedkami iba britkej konverzačky. Potom ale nechápem, prečo je režisérka k nim tak zhovievavá a prečo by sme mali byť aj my. No ale to je ten komplikovaný život. 70%.(26.3.2014)

Hádej, kdo přijde na večeři v moderním hávu a italských exteriérech má mnohem větší důraz na téma rasismus. Ale to své téma zase mnohem více ředí žoviálním romantickým příběhem. Leč máme tu zase další linii, která ukazuje na přetvářku xenofiliků skrývajících svůj rasismus.(22.3.2014)

• fola

Prosím o doživotní zákaz činnosti osobě, která má nasvědomí dialogy v tomto filmu!!!(14.2.2014)

Původně jsem myslela, že se jedná o úplně jiný film, ale zaujalo mě to natolik, že jsem u něj zůstala.. Sociální drama zaměřené na mileneckou lásku mezi dvěma rozdílnými světy a jejím dopadem na jejich rodiny.. Moc povedené a na italský film velmi dobré ;-)(19.7.2014)