Reklama

Reklama

Vinnetou


Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02)

(epizoda)
  • Německo Winnetou - Das Geheimnis vom Silbersee (více)

Obsahy(1)

Old Shatterhand již nějaký čas pobývá u Apačů a i když jej nejen Vinnetou a Nšo-či, ale i ostatní členové kmene přijali mezi sebe, cítí v sobě rozkol. Život v divočině mu sice učaroval, ale současně ho to táhne zpátky do bující civilizace. Utřídit si myšlenky a uvědomit si, kde leží jeho srdce, mu pomůže nové dobrodružství, které ho s jeho rudým bratrem čeká. Mexický bandita El Mas Loco se od podivínského profesora etnografie Spenglera, jenž mu dluží peníze, dozví legendu o zlatém pokladu Apačů. Se svou skupinou rabiátů zaútočí na Vinnetouův kmen a zajme Nšo-či. Ta coby šamanka má být s legendou seznámená a za pomoci spojení se silami přírody dokáže najít bájné Stříbrné jezero, kde se má poklad nacházet. V patách nevyzpytatelných a nelítostných banditů se vydávají Vinnetou, Old Shatterhand a Sam Hawkens. (Česká televize)

(více)

Recenze (91)

tahit 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak fajn, řekl jsem si. Možná není vše ztraceno. Tohle musím vidět. Představte si, že těšíte v restauraci na vonící delikatesu, ale místo toho dostanete ničím neochucenou šlichtu. Tak přesně takový pocit jsem měl, tedy pro tentokrát, jenže ne v žaludku, ale v hlavě. Ale abych nekřivdil, vydařené lokace jsou překrásné. Nicméně fenomén Pokladu na stříbrném jezeře, ale nejspíš už nic nepřekoná. Protože tomuhle filmu schází přesně onen půvab, který má originál Haralda Reinla. Na tom jsem byl několikrát na Vencplacu v kině Afa. No ale, jen když jsem měl kliku, protože na promítání v kině, stály dlouhé fronty. V každém případě je jasné, že tohle netoužím vidět znova. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podrobnější komentář a ucelený názor najdete v mém komentáři k Vinnetou (TV seriál) 2016. Po ne zrovna špatné první části jsem očekával, že se rozehraje to pravé dobrodružství plné romantiky a napětí, které se bude přibližovat verzi z 60. let. Nestalo se tak. Děj je rozvleklý, hlavní hrdinové, kteří by měli dostát síle zvuku jejich jmen, se chovají jak neschopní amatéři, nýmandi. Potěší prostředí bývalé Jugoslávie, hudební motiv vycházející z melodie Martina Böttchera, ale to je tak celé. Zklamání. Bohužel. ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A zase trochu moc zaslepení dávnými filmy. Tohle je prostě jen pokračování předchozího příběhu na motivy "Jak to tenkrát vskutku bylo" a zase to není vůbec zlé. Jen už to pro mě postrádalo onu novotu toho reálnějšího pohledu - přeci jen Stříbrné jezero je už dost profláklý příběh a "Oldie" je trochu moc inženýr :) Ale stále je to fajn oddechové podívání. Ty zdejší zhnusené odpady a jednohvězdy jsou od zaslepených fandů staré klasiky trochu smutné. Jako novější méně pohádkové pojetí známého příběhu je totiž tohle překvapivě docela fajn. ()

Ceberus 

všechny recenze uživatele

Tak nějak lepší než první díl. Určitě zaujalo vysvětlení, jak vlastně naši hrdinové přišli ke svým legendárním koním a puškám a Old Shatterhand ke svému oblečení. Obecně se mi na nových filmech líbí, že postavu Old Shatterhanda tvůrci opravdu budují od začátku, zatímco v původních verzích byl Old Shatterand už od samého začátku slavný a zkušený bojovník. ()

ilemas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá nová epizoda se mě opět líbila i přes prostinký příběh. Prostě nové zpracování Vinnetoua má něco do sebe. Překrásné chorvatské scenérie, apačský humor, romantika, návrat do dětských let. V dnešní době samých komiksových blbin už se takové filmy moc netočí. Musím dát opět plný počet nejen abych zvedl tak slabé hodnocení, ale opravdu se mě to líbilo. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Jazyk Apačů použitý ve filmu je lakotština, nikoliv žádné nářečí příbuzné apačštině. (ČSFD)
  • Zobrazení původních obyvatel Ameriky z národa Apačů je zde pouze ilustrativní. Filmaři se inspirovali spíše indiány z plání (prerií), jako jsou Siouxové, Vraní indiáni atd. (ČSFD)
  • Súčasný typ vysúvacieho rúžu bol vynájdený vo Francúzsku až po 1. svetovej vojne, takže Neke Bah (Emilio Sakraya) ním nemohol krášliť Nscho Tschi (Iazua Larios). [Zdroj: extraplus.sk] (magu)

Reklama

Reklama