Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele NinadeL k tomuto TV seriálu

3/3 Je fakt zajímavé sledovat, jak se z Mayovek 60. let stala modlička pro starší a pokročilé nostalgiky, přitom těch, kteří ty filmy znají dobře je pomálu, ještě méně je těch, kteří Maye pročítají pravidelně a nejméně je těch, kteří zavadili také o Mayovky ze 30. a 50. let. Přesto první reakce na tuhle mini sérii byly samozřejmě obranné. Tomu se musím zasmát. Naštěstí nové Mayovky nekopírují neduhy a konvence dobrodružství s Barkerem a Bricem, ale jdou vlastní cestou, svým postávám dávají realističtější background, zajímavým způsobem propojují samotného Maye s Old Shatterhandem. Cokoli, co pomáhá zmírnit nesmyslný kult, mi dělá radost. Nehledě na to, že i samostatně to funguje nad očekávání dobře.(7.1.2017)

Velmi působivé, tento odvážný počin, realističtější pohled na dobrodružství Old Shatterhanda / Karla Maye na divokém západě. Atraktivní téma znovu přečteno a znovu nabídnuto generaci, která neustrnula na konvencích 60. letech. Poprvé se mi líbil i samotný příběh Sama Hawkense. A vždycky je dobré přemýšlet kontextuálně o cestě ocelového oře skutečnou krajinou.(21.1.2017)

Nové převyprávění dobrodružné výpravy za pokladem na Stříbrném jezeře vkusně navazuje na události, které zažil Old Shatterhand, když poprvé přijel do Ameriky. Rozvíjí se jeho romance s Nšo-či, bratrství s Vinnetouem i jeho vztah k bílým lidem. Sam Hawkens se stává skutečně zajímavým člověkem, nejen komickou postavičkou, jakou byl dříve u Haralda Reinla. Příjemný díl.(21.1.2017)

Skvělé finále nové trilogie, jež ukázala cestu dílu Karla Maye i do naší současnosti. Jsem velmi spokojená. Není to romantická pohádka, je to "jen" další realističtěji pojatý příběh z dob dobývání divokého západu, ale o to je mnohem silnější. Nikoli barvotisková legenda určená pouze pro pány a kluky.(21.1.2017)