Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele vladous k tomuto TV seriálu

Buďme shovívaví a stále to nepasujte na první sérii z 60. let. To naši kritiku ovlivňuje sentiment a nekritický patos.Já jsem byl opravdu velmi příjemně překvapen a navíc, pokud jde o ztvárnění vlastního žánru, má k realitě určitě daleko blíže nyní uváděná verze. My jsme si, bohužel, z Reinlovy série vytvořili nedotknutelný kult, ale nutno si přiznat, že tento kultík vzniknul přes nepopíratelnou kvalitu tohoto díla (hovořím pouze o základních 4 titulech, které prošly našimi kiny a televizí před revolucí, ostatní víceméně slátaniny, které měly navázat na původní úspěch základních snímků, k čemuž ani zdaleka nedošlo, ponechávám stranou) i tím, že byla zcela omezená konkurence podobných žánrů, že film měl fantastickou hudbu a hlavně neskutečnej českej dabing (no dovede si představit původní mayovky bez Fišera a Ráže?). A to jsme všechno teď museli dát stranou. První díl této novodobé snahy o návrat nerozlučných bratrů opravdu špatný nebyl, mělo to spád, přesvědčivost, napětí i, jak jinak, dobrý konec. Pro mě 75%.(8.1.2017)

Na rozdíl od slabého prostředního dílu, finiš vše zachraňuje. Strhující, napínavé, nový přesvědčivý pohled na indiánskou klasiku.(15.1.2017)