poster

Vinnetou (TV seriál)

 • Německo

  Winnetou & Old Shatterhand

 • Německo

  Winnetou

 • Německo

  Winnetou - Der Mythos lebt

 • anglický

  Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

 • Slovensko

  Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele rigby k tomuto TV seriálu

 • Vinnetou: Nový svět (E01) (epizoda) (2016)
  ****

  Asi budu patřit k té výjimečné skupině, kterým se toto zpracování filmové legendy líbilo. Jako kluk jsem na mayovkách vyrůstal, více na knížkách než na filmech, protože ty nebyly do jisté doby k vidění. I když už jsem nějaká další zpracování s Pierrem Bricem v hlavní roli poté viděl, stále pro mě zůstávalo nedostižné a nepřekonatelné původní zpracování. Krásné barvičky, romantika, prostě kult se vším všudy. Proto jsem byl zvědav na tuto sérii. Po prvním filmu musím konstatovat, že takhle nějak to mohlo být. Karel May na americkém Západě, špinaví rudoši, ještě špinavější bílí dělníci. Prostě pryč je romantika, nastupuje drsnost a syrovost, i když ještě ne se vším všudy, protože stále tu převládá značně přikrášlené podání. Ale toto už je pravděpodobnější. A je to dobře natočeno, výborně se na to dívá, jednotlivé postavy mají své charisma, i když mohly být o něco víc propracovanější. Určitě prospělo odpoutání od původního zpracování a snaha netočit jen pouhý remake, tak jak se stalo například u Sedmi statečných. Zasloužené čtyři hvězdičky a už se těším na další kousek.(9.1.2017)

 • Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02) (epizoda) (2016)
  **

  Po shlédnutí prvního filmu Nový svět jsem se nemohl dočkat na oblíbené dobrodružství kolem pokladu Stříbrného jezera. Nebyl jsem zklamán, ale ani jsem nebyl tak nadšen jako v prvním případě. V mnohém bych se v hodnocení opakoval, tak jen shrnu, že i tento film se mi líbil. Nevadí mi, že dějově byl hodně odlišný od šedesátkového Pokladu, ale bohužel nedosahoval takových kvalit, jako film první. Jednotlivé postavy, zejména bandité, jsou naprosto nevýrazné. Ani hlavní kladní hrdinové tentokrát nejdou do hloubky a jsou jen dvojrozměrnými figurkami. Na první film se rád znovu podívám, po shlédnutí tohoto druhého dílu nebudu toužit. I tak se nemohu dočkat třetího závěrečného pokračování...(15.1.2017)

 • Vinnetou: Poslední bitva (E03) (epizoda) (2016)
  ***

  Zajímavé zpracování. V lecčems bych se mohl opakovat v tom, co jsem napsal u předchozích dvou dílů. Ale asi to jen shrnu. První díl byl bezkonkurenčně nejlepší, opravdu mě ten příběh bral a nemohl jsem se vynadívat na rostoucí postavu Karla Maye. Rád se na tento film podívám znovu. Co ale vidět znovu nechci, je nové ztvárnění Pokladu na Stříbrném jezeře. Tento díl se vůbec nepovedl. Poslední část to trochu napravila, ale nepřekračuje hranice běžného filmu z indiánského prostředí. Trochu dlouhé vykreslování běžného života na Západě a pak nicneříkající přestřelka. Stále ve stejných kulisách, s několika komparzisty. Legenda o velkém náčelníkovi Apačů se někam vytratila. A nenahradí ji ani skvostná čelenka na hlavě Old Shatterhanda, náčelníka Apačů. Snad tato postava jako jediná opět obsahuje nějaký příběh, který se jí odráží v očích a ošlehané tváři. Ale na pořádný film hodný titulu Vinnetou je to stále málo.(23.1.2017)