Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele mira007 k tomuto TV seriálu

Německá tv série, která renovuje tři ze čtyř ikonických zfilmovaných mayovek, samozřejmě nedosahuje velikosti a slávy původních , ale není špatná ( dokonce si říkám, že kdyby někdo dvacetiletý viděl obě zpracování dnes poprvé, asi by mu ta barevná, dušínovsky čistá legenda moc neříkala ) . Nové zpracování je syrovější, moderně realističtější a jestli má pro mne geniální plus tak osvětluje lépe vývoj Odl Shatterhanda z inženýra s fousem v pionýra divokého západu ( ten závěr opravdu evokuje Tanec s vlky ) a perfektně odpovídá na následující otázky přesvědčivěji než šedesátkové filmy: Jak potkal Vinnetoua, jak získal svůj nickname, jak koně, pušku, kožené oblečení atd. Samozřejmě film sráží malý rozpočet a některé hlouposti, ale pár věcí krom jmen a příběhů spojuje s Vinnetoui s Bricem: Chorvatsko jako Amerika, muzika a záporák Mario Adorf (!!!! bravo ) plus Gojko Mitič .(29.7.2019)

Jak poznal Oldšetrhend Vinetoua v daleko uvěřitelnější a realističtější formě. Tento film beru jako nové zpracování knihy Karla Maye než jako nějaké "pokračování" ikonických Vinetouů šedesátých let. Na ty tento nový počin nikdy nedosáhne ani omylem, ale jako samostatný filmový počin to nebylo vůbec špatné. Jako drobné plus vidím v obsazení nejen Gojka Mitiče, ale i Predraga Bielace česko-srbského herce známého např. z Gangster ka. Žádná nostalgie se nekoná, snad jen úplný závěr u táboráku za zvuků ikonické vinetouovské hudby. To byl pro mne krom jmen hrdinů jediný spojovatel s původními dobrodružnými indiánkami.(27.7.2019)

Poklad na stříbrném jezeře reloaded 2016 za slabší tři hvězdy, protože oproti prvnímu dílu mírný pokles kvality. Co se mi ale líbí je vývoj Old Shatterhanda ikdyž z něho tady udělali zloděje. Zdejší zobrazení cesty k jeskyni s pokladem se mi zdálo věrohodnější než v šedesátkovém zpracování, ale do kytek to posílal zdejší psychopatický záporák s utkvělou představou převtělování, který mne iritoval jako nějaký hysterik. Herbert Lom byl charismatická extratřída o pět levlů výš.(28.7.2019)

Tři silné hvězdy hlavně za Maria Adorfa... střihnout si jednoho záporáka po padesáti letech je celkem unikát v dějinách kinematografie.(29.7.2019)