Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele Autogram k tomuto TV seriálu

• Vinnetou (TV seriál) (2016)

Nečakal som zázrak a ani som ho nedostal. Všetky nové adaptácie Vinnetoua budú asi len trápením pre diváka odchovaného na slávnej filmovej štvorke zo šesťdesiatych rokov. Každý diel je trochu iný, má svoje plusy a mínusy, ale tých mínusov je určite viac.(27.12.2016)

• Vinnetou: Nový svět (E01) (epizoda) (2016)

Prekusol by som ešte odromantizovanie celého príbehu a jeho snahu o filozofovanie. Ale neznesiteľné boli už logické hlúposti a sústredenie celého filmu na zničenie mosta bez akéhokoľvek náznaku niečoho silnejšieho. Tak je z toho iba ďalší podpriemerný western s nudnou hudbou. Vykrádanie a náznaky pôvodného hudobného motívu ma skôr rozčuľovali ako nadchýnali. (26.12.2016)(30.12.2016)

Od začiatku je jasné, že druhý diel je komédia. Dáva vtipné odpovede na mnohé otázky, na ktoré sa pri starej sérii nikto neodvážil opýtať, napríklad ako prišli bratia k svojim koňom, Oldo k henryovke a strapcovitému obleku a ako si udržiaval dokonale ulízaný účes. V takejto forme ma film už začal baviť, komédia ide tvorcom viac od ruky ako nejaká akcia s mostom alebo filozofovanie. Aj tu sa akcii nevyhli, ale že bola smiešna, to do čistokrvnej komédie pasovalo. Už len dúfam, že do záverečnej časti sa Apači naučia časovať slovesá, keďže skloňovať vedeli od začiatku, lebo počúvať všetko v neurčitku ide na nervy. A to je aj moja jediná výčitka k filmu. (28.12.2016)(30.12.2016)

• Vinnetou: Poslední bitva (E03) (epizoda) (2016)

Indiáni sa časovať slovesá v slovenskom dabingu konečne naučili, ale aj tak toto bolo dosť hrozné. Znovu sa hraje na vážnu strunu, ale nejde to, nejde to, nejde to. Tadeusz, Czeszlaw a Zbigniew sú nové postavy, ktoré nám Vinnetou prináša až z Poľska, indiánskou pochúťkou sa stáva konzervovaná kapusta z Nemecka a keby bol aj štvrtý diel, možno by Nšo-Či ochutnala aj bryndzové halušky. Keď dochádzajú rozumné nápady, a dochádzajú aj šialené nápady, prichádza Sam Hawkins, bez ktorého by boli všetci jednoducho v prdeli. Čo si mám myslieť o tom, že hľadali náčelníka Komančov a našli blonďavého pankáča, to už vôbec neviem. Záver ma mal dojať, ale nedojal. Skôr ma dojali tie „masové“ scény, keď z každej svetovej strany sa valila masa asi piatich Indiánov a nakoniec ich bolo na pľaci dokopy osem. Howgh.(30.12.2016)