Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele nonick1 k tomuto TV seriálu

Rozhodně příjemné překvapení. Namísto původního dětinského pojetí, hraničícího místy až s parodií, nabízí film zajímavou kameru, realistické podání prostředí i postav (namísto plochých figurek v původní sérii) a navíc i slušnou výpravu. Uvěřitelný Sam Hawkens tady není šaškujícím popletou, ale samorostlým chlapíkem z divočiny, který by se neztratil ani v Opravdové kuráži. Nápaditá je i citace původního hudebního motivu zakomponovaného do nové hudby. A Saxonia 1860..? No zřejmě slušnej oddíl :-) U mě jednoznačně za čtyři hvězdy.(9.1.2017)

Nejtemnější a nejsyrovější díl z celé minisérie. Indiáni už snad nemohou být divočejší a jejich protivníci zákeřnější. Ve srovnání s tímto pojetím je původní zpracování opravdu jenom přeslazená limonáda pro děti. Při jedné ze závěrečných scén, podbarvené s využtitím původního hudebního motivu, v podání sólového ženského hlasu - ála Gladiátor či Pán prstenů, naskakuje husí kůže... Bravo tvůrcům, podařil se jim husarský kousek - a jednoznačně za plný počet.!(22.1.2017)