Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele feryk k tomuto TV seriálu

Celá trojdílná serie je bohužel mnohem více o Old Shaterhandovi, který dostává více prostoru než Vinnetou, který celým filmem defacto jen tak proplouvá a kdyby tam nebyl a byl tam místo něco honza nebojsa, tak se nic nestane. Pokud nebudete hodnotit filmy podle knihy nebo starých verzí, tak si užijete dobrého westernu.(28.1.2017)

Po té záplavě kritiky a prvních ohlasů jsem čekal propadák, ale zas tak špatné to nebylo. Pokud se člověk odprostí od starých verzí a srovnávání a vezme tento film jako něco samostatného, tak se jedná o dobrý western, kterých se už moc netočí. Také český dabing mě příjemně překvapil, vše sedělo jak má. Jediné co mi vadilo bylo až příliš nočních scén, ve kterých bylo pramálo vidět a slabší charisma vinnetoua.(9.1.2017)

Třetí část je rozhodně lepší než druhá, skoro tak dobrá jako první, v něčem možná i lepší, ale v jiných ohledech zas horší. Opět nechybí spousta nelogičností a chyb ve střihu. Indiáni s polskýma tesařema stavějící Oldovi stodolu je taky dobrá masírka. Potěšila česká stopa, i když nevím, jestli to tak je i v originále a né jen v překladu. Závěr trochu dojemný, ale osud vinnetoua s nikým asi nezacloumal. Legenda z toho nebude, ale slušný western.(28.1.2017)