Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele Ireth12 k tomuto TV seriálu

Jakožto milovnice mayovek jsem měla trochu obavy, jak to dopadne. Ale už jen ta odvaha na mě udělala dojem. Přece jen příběh Vinnetoua téměř každý zná a nejspíše si neumí představit lepšího Vinnetoua než Pierra Brice. Jsem ráda, že ty známé prvky se nesnažili nějak změnit nebo odstranit, protože právě ony dělají ten příběh takový, jak ho lidi milují. Herci jsou velmi sympatičtí (všimla jsem si, že Shatterhand má i stejný účes:-)) Krajina opět krásná, o tom žádná. Děj byl poněkud drsnější, ale o to je blíže realitě a bohužel je o to smutnější. Realita je hold drsná a smutná. Takže můj celoký dojem je velmi pozitivní. Je vidět, že Němci to s mayovkami umí:-)(8.1.2017)

Velmi emotivní film. Je vidět, že se tvůrci opravdu snaží. I když se to liší od původního příběhu, nemůžu říci, že se mi to nelíbilo. Hlášky jsou dle mého dost povedené, prostředí velmi krásné. A postavy se mi líbí čím dál více.(15.1.2017)

Důkazem toho, že je to skvělé zakončení série, jsou mé slzy při umírání Vinnetoua a Shatterhandův výraz vzteku a bolesti. Ze začátku jsem si musela zvykat na jeho dlouhé vlasy, ale po počátečním šoku se mi docela líbil. Rozhodně to nebyli vyhozené peníze za celé to dílo, velmi povedené. Krásné to bylo i díky tomu, že se to bohužel blížilo více realitě a skutečnému dobývání Ameriky. A ještě smutnější na tom bylo, že míru mezi bílými a rudými věřil Vinnetou i při umírání, zatímco Shatterhand poznal krutou pravdu. je to smutné a krásné zároveň, což se shoduje i se starými filmy a s tou pointou, že ať se snažíte sebevíce, krutou civilizaci sami nezastavíte. Proto klobouk dolů za skvělé dílo, skvělé herce, skvělý příběh a další skvělé věci, které mi tyto příběhy vždycky dají do života. Děkuji.(22.1.2017)