poster

Vinnetou (TV seriál)

 • Německo

  Winnetou & Old Shatterhand

 • Německo

  Winnetou

 • Německo

  Winnetou - Der Mythos lebt

 • anglický

  Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

 • Slovensko

  Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele MiniMinion k tomuto TV seriálu

 • Vinnetou: Nový svět (E01) (epizoda) (2016)
  ***

  Staré filmy s Vinnetouem miluju, jako menšímu mi je rodiče pouštěli, a jako trochu starší si je teď pouštím taky často, takže pro mě bude těžké s nimi tohle nesrovnávat. Ale pokusím se. Šlo to, první díly bývají obvykle rozpačité, ne tak záživné, jako ty následující. Tady nám vcelku rychle představili Karla Maye a pak už byla malá přestřelka, velká přestřelka a pak ještě jedna velká přestřelka. To beru jako plus. Dále oceňuju lokace, z nichž mnoho již dobře známe, zvláště při pohledu na Rio Grande jsem pocítil jistou formu nostalgie. Ta se dostavila i při poslechu lehce upravené hudby, která je, ikdyž trochu jiná, krásná. Mou jednoznačné nejoblíbenější postavou je Old Šutrhend, který je mi velmi sympatický. Vinnetou je, hlavně navenek, velmi odlišný od toho předchozího (Vidíte? Už srovnávám...), a není špatný, jenže Pierra Brice nikdo nenahradí, a totéž platí o Lexi Barkerovi. Gojko konečně dostal velkou roli, a kupodivu mu sedla. Nová Nšo-Či mě nijak neuchvátila, ale ani mi nevadila. Celkově vzato to není špatný western, nesrovnávám-li to s jeho legendárním předchůdcem. 3*(7.1.2017)

 • Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02) (epizoda) (2016)
  **

  Ach jo. Tenhle díl byl tak strašně německej... Po nadějné první části jsm se dočkali směsici debilních zápletek, debilních dialogů a hlášek, a debilních chyb, které možná nebyly chyby, ale nedávaly smysl. Jedna hvězda opět za lokace (město z Old Firehanda, Rio Grande atd...), jedna za jaksi obstojnou přestřelku při pokusu o osvobození Nšo-či. Hanba, takhle zmrvit můj oblíbený příběh.(14.1.2017)

 • Vinnetou: Poslední bitva (E03) (epizoda) (2016)
  ***

  No, dalo se to. Když začala druhá polovina filmu, tak jsem si sice nemohl vzpomenout, co de dělo v té první, ale pak přišel na řadu náčelník komančů, který byl na svou roli příliš německý a příliš odbarvený, s tak nějak mi připomněl pana Stämpera z Tomorrow Never Dies, a ten souboj v komančské kleci, a přál jsem si, aby opět zavládla nuda. Komančové jako takoví se mi ovšem líbili, byli to skuteční divoši. Závěrečný boj byl dost, dost dobrý, až na to, že nedával zrovna dvaktát smysl. Vlastně...opravdu, hned dvakrát nedával smysl. 1) Indiáni by NIKDY nepodnikli tak riskantní akci za bílého dne, a za 2) by nikdo při smyslech nevlezl v téhle situaci do té chajdy. Nikdo, natož Vinnetou, Old Shatterhand, Sam Hawkins a udatní válečníci kmene Apačů. Smrt Vinnetua mě asi měla rozbrečel, jenže jaksi nic. A mimochodem, během jedné scény v lese, jak se Apačové připravovali na boj, jsem málem piknik smíchy při pohledu na to mimino, jak kouká při detailním záběru přímo do kamery. To bylo super. Celkově se mi ta trilogie ani nelíbila, ani líbila, spíš mi byla tak nějak jedno. Doufám, že neudělaj trilogii i Old Shatterhandovi, náčelníkovi Apačů. Jestli ano, zabijte Nšo-Či a v posledním díle představte Old Surehanda, tomu pak taky udělejte trilogii, a v posledním díle představte Old Firehanda, kterému pak taky věnujte trilogii. Teda ne, prosím. No nic, jdu se učit apačsky ;).(21.1.2017)